Szpital Kolejowy w Aleksndrowie Kujawskim

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
forumowicz

Szpital Kolejowy w Aleksndrowie Kujawskim

Post autor: forumowicz »

Witam serdecznie ,

w momencie gdy poinformowano mnie gdzie pojadę na rehabilitację szukałam i mało znalazłam .
Ojej trudne będzie to ocenianie, postaram się , ale proszę mnie dobrze zrozumieć , że to jest moje zdanie i moje odczuwanie .....

Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy sp. z o. o. w Ciechocinku oddział zamiejscowy w Aleksandrowie Kujawskim tak bardzo poważnie brzmi pełna nazwa ośrodka.
W Aleksandrowie Kujawskim jest tylko jeden taki obiekt (oczywiście jest jeszcze szpital powiatowy), przyjmowani są kuracjusze - pacjenci ze skierowaniem NFZ-tu pacjenci neurologiczni (po udarach, wylewach), ZUS-u, ze skierowania na ORO, ośrodek świadczy również ambulatoryjną rehabilitację , jest tu również Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy ogółem szpital jest przygotowany na przyjęcie 250 osób.

Budynek dwupiętrowy , baza zabiegowa jest na parterze i I piętrze, basen wejście z parteru (woda chlorowana). Stołówka mieści się na parterze , gabinety lekarskie są na parterze i I piętrze . Komunikacja wygodna , bardzo szerokie korytarze , schody i duża winda. Wszystkie pomieszczenia są wysokie ok 3m .
Pomieszczenia rehabilitacyjne odnowione, utrzymane w czystości , korytarze wyłożone terakotą ściany niestety sprawiają wrażenie brudnych , oświetlenie takie trochę biedne. Budynek bez balkonów natomiast są dwa tarasy na pierwszym i drugim piętrze.
Wewnątrz , na pierwszym piętrze jest kawiarnia natomiast na drugim stół do ping-ponga .
Teren wokół ośrodka lekko zaniedbany , może tak to odbieram z powodu pory roku (listopad). Jest dużo miejsc parkingowych (płatnych - ok. 100 zł /turnus) ale sporo samochodów było zaparkowanych na ulicy .

Pokoje :
kuracjusze kwaterowani są na wszystkich poziomach , są różne konfiguracje pokoi od jedynek, dwójek, studia 1+1, 1+2, 1+4 . Standard jest porównywalny ale są pokoje trochę lepsze i gorsze w zależności gdzie się trafi .
Na wyposażeniu jest szafa ubraniowa , hotelarskie biurko z lustrem , szafka , lamka nocna, okna z zasłonami i firanką w niektórych zamontowane są rolety i meble nowocześniejsze. Dodatkowo talerzyk ze szklanką i łyżeczka , czajniki są na korytarzach. TV odpłatnie 48zł/turnus , odbiorniki różne wielkością i nowoczesnością. W łazienkach prysznice , stołek i miska do prania , suszarki są na korytarzach , lodówki ogólnodostępne także . Z tymi łazienkami to też jest bardzo różnie , niestety w większości uszkodzone drzwi od pryszniców , pordzewiałe uchwyty i armatura sanitarna, brak jest ręczników pod prysznic, papier toaletowy ( bez ograniczeń ale bardzo marnej jakości) , poza tym dwa ręczniki . Pościel kolorowa , czysta , nie sprana .
W części pokoi podłogi są wyłożone wykładziną PCV (nowa generacja)i terakotą - z różnego okresu.
We wszystkich pomieszczeniach jest ciepło , na moje zapotrzebowanie cieplne to wręcz gorąco.

Baza zabiegowa :
jak wcześniej napisałam , baza jest dość szeroka , sprzęt różny i stary i nowy wydaje mi się , że utrzymany dość dobrze, jest sala z siłownią dwa gabinety z kinezyterapią. Są wanny z solanką, borowiną, hydromasaże, okłady z borowiny, cały przegląd masaży, wszelkiej "maści' gimnastyk, basen .
Rehabilitanci cierpliwi , niektórzy bardzo ambitni niejednokrotnie wykraczający poza swoje obowiązki w stosunku do kuracjuszy. Jeśli tylko była możliwość nie było problemu z wcześniejszym wykonaniem zabiegów.

Posiłki :
stołówka na parterze, jedna tura posiłków : śniadanie 8 , obiad 13, kolacja 18, stoliki 4- osobowe. Śniadania i kolacje przygotowywane są na miejscu natomiast obiady przywożone są z Ciechocinka . Diety : podstawowa i lekkostrawna (chociaż mówią o diecie cukrzycowej to jest pomyłka) . Nie wiem jak ocenić to jedzenie , oceny kuracjuszy są skrajne, co dodawane jest do pożywienia jest zagadką ponieważ prawie wszyscy narzekali na wzdęcia, problemy z trawieniem etc...
Często jedzenie było takie letnie. Nieraz trzeba było poczekać na drugie danie z tym, że panie sprawiedliwie dzieliły ten czas , raz jedna strona stołówki otrzymywała szybciej raz druga .
Nie chciałabym mocno krytykować , po części przyzwyczaiłam się do menu ale oczekiwałabym częstrzej zmiany serwetek na stole .

Rozrywka :
w ośrodku funkcjonuje kawiarnia od godziny 17 , tańce są od 19 do 21:45 , można wypić piwo, drinka .... ceny przyzwoite , muzyka ? - ot typowe granie sanatoryjne.
Organizowane są wycieczki : do Lichenia, do Torunia, Gdańsk-Sopot, Malbork .

Podsumowanie :
Zacznę od mojego pierwszego wrażenia - PORAŻKA !, ale z każdym dniem patrzyłam na ten Aleksandrów innym trochę łagodniejszym wzrokiem . Ośrodek wymaga nakładów, tak w zakresie bazy zabiegowej jak i remontowej pokoi , łazienek , inwestycji w dobrej jakości materacy , w oświetlenie , instalację c.o. , w profesjonalne środki czystości . Nawet podanie jedzenia wymaga troszkę smaku, wyrafinowania.
Sygnał wi-fi jest , należy poprosić o hasło dostępu na recepcji ale jest on słaby , w pokojach zacina się , oczywiście najlepszy odbiór jest przy recepcji.
Sam Aleksandrów jest miasteczkiem niewielkim (ok.10 tys mieszkańców) , tutaj poza dostępnością do wszystkich sklepów (Bierdonka, Netto, Neonet, Tesco, Rossmann, Jawa, Pepco i innych .... - w pobliżu ośrodka (200 m)). W najbliższej okolicy nie ma gdzie pospacerować, wypić dobrą kawkę ,takie rozrywki oferuje nam w pobliżu położony Ciechocinek , Toruń - można dostać się tam busem , pociągiem odległość czasowa to 10-15 minut , bilet kosztuje 3,50.
Chociaż w ośrodku jest tzw biblioteka to księgozbiór z lat 70 , W budynku Dworca PKP jest miejska biblioteka , można z niej skorzystać. Da osób wierzących i praktykujących , jest kaplica w której odprawiane są msze .
Jest jeszcze coś co mi przeszkadzało : dymy z kominów i smród z pobliskiej oczyszczalni ....
Sama nie wiem co jeszcze napisać , chyba po raz pierwszy mam takie dylematy bo nie sztuka skrytykować bezdusznie wszystko . Wiem , że są miejsca jeszcze gorsze (chociaż to nie usprawiedliwia) , gdybym miała jeszcze raz tu trafić radości by nie było , ale .... tragedii również .

W tym roku limit opinii został wyczerpany , dziękuję za uwagę i mam nadzieję , że komuś moje pisanie się przyda. Jeśli coś istotnego mi się przypomni to uzupełnię .

pozdrawiam B. :)
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1790
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szpital Kolejowy w Aleksndrowie Kujawskim

Post autor: Andrzej1958 »

Bibi, jak zwykle Twoja opinia obszerna i wyczerpująca. Nawet powiedziałbym beznamiętna - co widzę to opisuję.
Dzięki.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Szpital Kolejowy w Aleksndrowie Kujawskim

Post autor: acik61 »

bibi
Jak wrócę z Lądka to pani zrelacjonuję pobyt i poproszę o recenzję :) Choć do Aleksandrowa nie jadę to zawsze z przyjemnością Pani opinie czytam - dziękuję
justynab
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 08 paź 2019 22:33
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Szpital Kolejowy w Aleksndrowie Kujawskim

Post autor: justynab »

Bibi,jesteś WIELKA!!!
Dziękuję bardzo za obszerną recenzję o ośrodku!
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Szpital Kolejowy w Aleksndrowie Kujawskim

Post autor: GIENIA »

Nooo Bibi :kwiat: SZACUN :D
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1261
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Szpital Kolejowy w Aleksndrowie Kujawskim

Post autor: wiktor64 »

Super opinia dzieki :) :kwiat:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Szpital Kolejowy w Aleksndrowie Kujawskim

Post autor: sztani »

Dzięki za wyczerpującą opinię . Jak zawsze dokładna i szczegółowa . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Szpital Kolejowy w Aleksndrowie Kujawskim

Post autor: BozenaMat »

Dzięki Basiu za opinię :) :kwiat:
I sama widzisz jaki to standard ośrodków mamy. Wcześniej rehabilitowałaś się w Busku, teraz Augustów... nieporównywalne standardy.... i od szczęścia zależy gdzie się trafi.
Ważne, by rehabilitacja pomagała i nie musiało się mieszkać w rozlatujących się budynkach :)
forumowicz

Re: Szpital Kolejowy w Aleksndrowie Kujawskim

Post autor: forumowicz »

Bibi 😊 dziękuję za tak obszerną relację Pozdrawiam :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Szpital Kolejowy w Aleksndrowie Kujawskim

Post autor: Nutka »

Dopiero zauważyłam elaborat Koleżaneczki :) ....i to jeszcze cieplutki ;)
Koleżanka jeszcze nie wróciła,a już ocenę/opinię napisała :)
Dziękuję Basiu za konkretny opis :D ....Pozdrawiam i kłaniam się nisko :kwiat:
ODPOWIEDZ