Uzdrowisko Solec Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Uzdrowisko Solec Zdrój

Post autor: andrzej1955 »

Witam,jak w tytule-Uzdrowisko a nie Sanatorium bo jest to kompleks składający się z kilku obiektów-San. Jasna w którym jest recepcja,gabinet lekarski,pielęgniarski,planowanie,kasa-która przyjmuje tylko gotówkę-brak terminala płatniczego :!: a na pietrze pokoje dla kuracjuszy-budynek po remoncie,tuż obok san. Świt gdzie mieści się stołówka dla całego Uzdrowiska-dla około 300 osób-posiłki wydawane na dwie zmiany -posiłki smaczne i w mojej ocenie wystarczające-niestety bez owoców i deseru ,w obiekcie kawiarnia otwierana bardzo różnie i ciągły kiermasz odzieżowy-za mojej krótkiej bytności odbyły się 3 wieczorki taneczne,płatne i z rezerwacją.pozostałe obiekty to Willa Prus i Marta w odległości około 200 metrów od Świtu-rozlokowane wzdłuż parku,przy Willi Prus-budynek rehabilitacji z zabiegami suchymi,prądami,gimnastyką,pozostałe zabiegi tzw,mokre w odległych o koło 500 metrów Łazienkach-20 kabin z wannami do kąpieli siarkowych,a w drugim skrzydle kąpiele kwasowęglowe,bicze szkockie,borowina-pacjenci wywoływani do zabiegu z holu-można się dowiedzieć jak ktoś się nazywa z głośników-idzie to jednak bardzo sprawnie-do Łazienek kursuje co 20 min, Busik który dowozi i odwozi kuracjuszy z poszczególnych obiektów,rehabilitanci młodzi,życzliwi,profesjonalni-około 25 osób,turnus z NFZ-54 zabiegi w ciągu pobytu-21 dni,opłata za korzystanie z urządzeń elektrycznych-1 zł na dzień-bardzo dobry pomysł :!: deptak wzdłuż parku prowadzący do łazienek częściowo wyremontowany-jednak bardzo dziurawy i przez kilka wieczorów bez oświetlenia-awarię usunięto po 3 dniach,co do warunków bytowych Willi Prus-w której byłem zakwaterowany to jest to obiekt po remoncie-bardzo przyjemna łazienka z brodzikiem,przedpokój z dużą szafą,pokój z nowoczesnym telewizorem,radiem,klimatyzacją,lampka nocna przy wygodnym łóżku,talerzyk,sztućce,czajnik,internet we wszystkich obiektach-jak działa nie oceniłem bo nie korzystałem,światełko wyłączane metalową kartą-nie zgubić bo kosztuje-250 zł,generalnie swój krótki pobyt uważam za udany mimo nie sprzyjającej aury i ciągłego pośpiechu aby zdążyć na zabiegi-wrócę tam jeszcze bo warto-warunek tylko jeden-w innym terminie,tj od Maja do Września,Pozdrawiam i jeżeli czegoś nie napisałem i są jakieś pytania to chętnie w miarę swojej wiedzy na nie odpowiem :)
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Uzdrowisko Solec Zdrój

Post autor: jacky6 »


Znakomity zestaw informacji.
Aż się prosi utworzenie nowego poddziału w sferze "Miejscowości uzdrowiskowych" - zadedykuję to Adminowi.
Warto z 2 względów - primo - Solec jako uzdrowisko intensywnie się rozwija, obiekty sanatoryjne poddawane są modernizacjom.
Secundo - są tu najlepsze w Europie wody siarkowe.
Tak się akurat złożyło, że jestem tu od piątku na 4 dniowym rekonesansie.
Mieszkamy na prywatnej kwaterze zwanej agroturystyką z całodziennym wyżywieniem.
Jest sporo kwater, pokoi gościnnych i pensjonatów.
Ludziska ciągną do siarki aż miło.
Dzisiaj na basenie rozmawialiśmy z małżeństwem które celowo przyjechało tutaj na kąpiele na jeden dzień aż z Rudy Śląskiej.
Dwa tutejsze baseny to jeden z ciepłą wodą siarkową temp. 36 st. C. , drugi mineralny z letnią wodą.
Wykupiliśmy sobie karnet na baseny, korzystamy z siarki dwa razy dziennie.
Jednorazowo projektujemy kąpiel siarkową w formie wannowej, wtedy taka woda jest mocniej zasiarczona.
Pobyt zaczęliśmy już pierwszego wieczoru od baletów w Hotelu Medical Spa Malinowy Zdrój.
Znakomita kapela.
Do Willi Marta wybieramy się na oględziny bo po remoncie i modernizacji ma wysokie notowania.

:mrgreen: Teraz już wiem, że nie muszę się spieszyć.
Życie to nie wyścig - to piękna przygoda, w której najlepiej uczestniczyć we własnym rytmie.
:ugeek:

Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Uzdrowisko Solec Zdrój

Post autor: Nutka »

Dziękujemy Andrzeju za opis :kwiat: na pewno się komuś przyda Twoja wypowiedź,bo coś mało jest informacji o Solcu ;)
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Uzdrowisko Solec Zdrój

Post autor: Adela »

Andrzeju :D na Ciebie zawsze można liczyć.
Jacky też szczęśliwie lubi się dzielić swoją opinią.
Pozdrawiam :kwiat:
Chamader
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 314
Na forum od: 12 lis 2017 16:44
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Uzdrowisko Solec Zdrój

Post autor: Chamader »

<<Andrzej..>> -dzięki za Twój wpis...... Potwierdzam w pełni, tak jest.....
Byłem i ja w grudniu trzy lata temu w ramach NFZ..... Co warte podkreślenia jest czysto, panie sprzątają co drugi dzień.....
Pościel serwowana jest czysta - biała , z monogramem ''Willa Prus" oraz dwa ręczniki na osobę.....
Tylko myślałem, że do tej pory został naprawiony chodnik prowadzący do łazienek, który był krzywy , dziurawy,
płytki powysadzane przez korzenie drzew....... liście pozostawione, nie zamiecione..... Sprawiało to nie miłe wrażenie.
Ale.... wszystko to rekompensuje siarka --- perfekcyjny skład wody siarczkowej, czerpana z tamtejszego 'Soleckiego Szybu''
nie podlega żadnym obr. chemicznym., dostarczana bezpośrednio do wanien kąpielowych, zachowuje optymalne stężenie
i ilość leczniczych pierwiastków.....
Pozdrawiam wszystkich oczekujących na kuracje...... :ugeek:
Chamader
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 314
Na forum od: 12 lis 2017 16:44
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Uzdrowisko Solec Zdrój

Post autor: Chamader »

Sorki....... zaszła mała pomyłka......żle policzyłem........ :oops:
W Solcu byłem dwa lata temu....!!
Pozdrawiam................................ :ugeek:
Awatar użytkownika
Ramona2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2008
Na forum od: 18 paź 2014 18:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Uzdrowisko Solec Zdrój

Post autor: Ramona2 »

Witam
Andrzeju bardzo ładnie napisałeś o Solcu, ale jak dobrze pamiętam są jeszcze Apartamenty "Pod Różą " i "Magnolia".
Bardzo miło wspominam pobyt w Solcu , byłam miło zaskoczona, ponieważ pierwszy raz spotkałam się z tym, że zabiegi
dla kuracjuszy pełnopłatnych wykonywane są w niedziele i święta.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Uzdrowisko Solec Zdrój

Post autor: andrzej1955 »

Witam,Ramona :kwiat: napisałem to o czym wiedziałem-bardzo dobrze że podałaś informację o tych zabiegach w sobotę,niedzielę i dni świąteczne dla pełnopłatnych-mnie osobiście się to nie podobało-ale prywatne Uzdrowisko rządzi się swoimi prawami,jeszcze dodam w uzupełnieniu że w Łazienkach w skrzydle z kąpielami kwasowęglowymi znajduje się wypoczywalnia z leżakami do wypoczynku po kąpielach,Pozdrawiam,Nieustająco Zdrowia Życząc :)
forumowicz

Re: Uzdrowisko Solec Zdrój

Post autor: forumowicz »

Andrzeju ja również dziękuję. Dopiero dzisiaj przeczytałam. Każda opinia jest ważna. I każdą trzeba docenić. Nie znam tego uzdrowiska. Poczytam.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Uzdrowisko Solec Zdrój

Post autor: andrzej1955 »

Witam,suma wszystkich wpisów nakreśla obraz Uzdrowiska nie opisywanego na forum,a warto bo kąpieli siarkowych takich jak w Solcu nie ma nigdzie w Polsce,cieszę się że temat wzbudził zainteresowanie i Dziękuję za dodatkowe Wpisy które dopełniły obraz całości-w dalszym ciągu remontowane są inne Obiekty w okolicach parku i podejrzewam że oferta pobytowa będzie rozszerzona,podobnie jak sam Solec który się rozbudowuje co powinno cieszyć potencjalnych Kuracjuszy,Pozdrawiam i Cennego Zdrówka Życzę :)
ODPOWIEDZ