Kołobrzeg- Mewa

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: GIENIA »

Ukraiński grajek :serce: :D nie wiem czy piszemy o tym samym , ale ja z radością wspominam tego , który grał przy Porcie :) min ... Walczyk kołobrzeski :)


Trzeba przyznać Zbyszku , że to był ostatni dobry moment Waszego pobytu w Świnoujsciu :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: andrzej1955 »

Witam,to wszystko pokazuje jak ważne jest bezpieczeństwo a z tym związane spotykanie i przemieszczanie się ludzi-wszystkie trybiki w maszynie muszą się zazębiać i razem współpracować aby wszystko i wszyscy egzystowali i mieli środki do życia-paradoksalnie pokazuje to jak ważni są goście w sanatoriach,hotelach,pensjonatach,restauracjach itp.może ten trudny czas próby włączy komuś refleksję że trzeba szanować i doceniać to co się ma-o Zdrowiu nawet nie wspominam bo TO NAJWAŻNIEJSZE,Pozdrawiam Serdecznie Mając Nadzieję że Wszystko w Miarę Szybko Wróci do Normy i Kurorty-nie tylko Będą Tętnić Życiem,Śmiechem,Gwarem ku Uciesze Nas Wszystkich :!: :!: :!: :)
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4557
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: rybka »

I TAM właśnie skieruję swe pierwsze kroki po "kwarantannie" ;) :D
Bu-ba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 222
Na forum od: 14 lis 2012 19:27

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: Bu-ba »

I ja też :D
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: ewasz »

A ja to co 🤔 od macochy czy jak 🙄
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: darek »

Wprawdzie nie do Mew ,ale było by miło ulokować się w Perle od 2 września.
Bo jeszcze słońce wysoko a i atrakcje nie pozamykane jeszcze .
Pytanie tylko jedno czy damy radę Pandemii i jak długo Ona będzie trwała w Polsce
I oczywiście Najważniejsze jaka będzie przepustowość miejsc.
Ten rok może być Bardzo dziwny.
Juz wg informacji 95 % rezerwacji na wekennd majowy jest przesuwanych czy rezygnowanych
staniwaw
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 12 lut 2017 19:37

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: staniwaw »

O numeracji MEW można zrobić doktorat, dokładnie rozprawę doktorską.
Wróciłem z tego sanatorium 22 marca 2020 w związku ze skróconym turnusem...#KORONAWIRUS.
Najbliżej sytuacji był DAREK, szacun bo gość ma wiedzę i jadąc od Niego pozyskałem dużo porad. Niestety MEWY zmieniają się a kombinacja z numeracją jest chyba obsesją właściciela Uzdrowisko Kołobrzeg.
Zastanawiałem się jakby opisać najprościej sytuację, dla kolejnych kuracjuszy by to zrozumieli i abym to sam rozumiał. Jest to trudne, ale spróbuję; dodam ,że pytałem kilka Pań pracujących i powiedziały mi , że jest to bardzo skomplikowane...
otóż obecnie trzeba zapomnieć o literowej numeracji Mew, czyli nie mówimy o MEWACH A B C D.
1. MEWA I- budynek o stylowej fasadzie niczym pałacyk adres Ściegiennego 5/6, to jakby główna siedziba bo w nim jest recepcja, która kwateruje w dniu przyjazdu kuracjusza. W Mewie I jest główna jadalnie, przez tę jadalnię wiedzie główny trakt do segmentu B,C,D, ale to jest wszystko Mewa I. Gdy zamieszkasz w MEWIE I to znajdziesz się jakby na 1 lub 2 piętrze nad recepcją. Gdy od recepcji idziesz do jadalni, a na jadalni skęcisz w prawo to wchodzisz do segmentu B, fajny wyremontowany. Segment B jest obecnie Mewą IV patrząc na niego od ulicy jakby biegnącej "za" Mewą I a równolegle do Ściegiennego widzisz nad oknami 2-giego piętra piękny stylowy napis MEWA IV, ale wejść możesz tylko od recepcji. O możliwości innego sposobu wchodzenia do MEW napiszę dalej bo dotyczy jak już zostaniesz kuracjuszem i masz kartę magnetyczna albo czip obok klucza. Wiec mamy ustalone MEWY I i IV. Z MEWY IV jest wyjście bezpośrednio na uliczkę prostopadłą do deptaka nazwanego ulicą Rodziewiczówny. Podobnie jak do segmentu B, oraz M IV przechodzisz przez jadalnię do segmentu C i D. Z segmentu D tez możesz schodami wyjść bezpośrednio na deptak. Ale musisz posiadać czipa/kartę, które dostaniesz po zakwaterowaniu. Jak mieszkasz w MEWIE I albo IV czyli jakby dawniej zwał A B C D, to masz na miejscu jadalnię, recepcję główną, zabiegi oprócz basenowych i mokrych- bo one są wykonywane dla wymienionych Mew I i IV w Mewie V w której jest basen i kilka zabiegów mokrych (o której napiszę za moment). Zabiegi dla Mewy I i IV są jakby w części piwnicznej pod recepcją, fajne wyremontowane. Mewa I dawna A ma pokoje chyba tak najbardziej zużyte ale wyposażenie jest ok. tylko czuć starość. Mewa IV B oraz C i D po modernizacji, nie ma się czego czepiać. Z segmentu D możesz wyjść jak wspomniałem na deptak oraz na podwórko zarówno schodami i windą. Musisz mieć jak wspominałem- czipa. Z windy wychodzisz na podwórko gdzie jest parking płatny.
2/ MEWA II to wolno stojący budynek vis a vis po drugiej stronie ulicy od recepcji, po remoncie, z przodu oszklona winda 4 piętra. Taki klocek, ale jest ok. Architektonicznie nie pasuje do pięknych pałacowych willi przy tej ulicy. W tej Mewie II nie żadnych zabiegów, ani stołówki, chodzisz do Mewy I na jadalnię i zabiegi, druga część zabiegów w Mewie V. Czyli w tej Mewie II tylko śpisz. Odległość do Mewy I -przejście przez ulicę, nie ma ruchu, bo to ślepa ulica do deptaka. Odległość do morza z Mewy I i II =150 m.
3/MEWA III. Odległość od recepcji głównej tak po przekątnej 60 m. Piękna stylowa willa całkowicie po remoncie z windą 2 piętra. Nie ma recepcji, jest całodobowa dyżurka pielęgniarska. Ta Mewa III posiada wspólną jadalnię z sanatorium dla dzieci Słoneczko, dzieci w ogóle nie przeszkadzają powiem więcej ja w ogóle tych dzieci nie widywałem, posiłki odrębnie o innych porach, fajna kameralna atmosfera. Tam chyba jest zakwaterowanych 50-60 kuracjuszy. Na miejscu wszystkie zabiegi oprócz basenu (V) i masaży klasycznych (I). Masz klucz i karty do bramki i wejścia. Polecam jest super.
4/MEWA V znajduje się jakby vis a vis MEWY III przy jedej ulicy przeciętej ulica Ściegiennego. Najstarszy budynek, ale wewnątrz dość ciekawie zaadoptowany, palmy, poczekalnia,i recepcja ale nie kwateruje. Na posiłki chodzisz do Mewy I zabiegi wszystkie masz na miejscu. Odległość do Mewy I bo tam chodzisz na jadalnię= 100 m.
Reasumując: Mewa I i Mewa IV to jedna bryła budynku rozłożona na segmenty czyli poruszasz się w kapciach,pasażami itp wychodzisz albo bezpośrednio na deptak Kołobrzeski albo tuz przy deptaku.
Mewa II osobny budynek po remoncie, bez jadalni i bez zabiegów, podobno dawniej to był szpital diabetologiczny, ale to mi powiedziała naj... recepcjonistka, bo nikt inny tego już nie pamięta.Aha Darek mi też to pisał...sory Darek
Mewa III osobny budynek po remoncie z jadalnią i zabiegami, oprócz basenu i masaży klasycznych.
Mewa V osobny budynek podobno przeznaczony do kapitalnego remontu ale za kilka lat jak mi powiedział kierownik a uwzgl. #koronawirusa, pewnie dodać do tych kilku lat jeszcze kilka ???lat. Pisano mi ,że w tym budynku czuć wilgoć, ja tego nie podzielam, jest skutecznie odizolowany szklanymi przepierzeniami.
Jak widzicie jest to dość pogmatwane ale do ogarnięcia. Jest to moja rozprawa doktorska i roszczę sobie prawo do używania tytułu doktor n.sanatoryjnych, pisania przed nazwiskiem dr
Życzę fajnego pobytu, zdrówka.
dr
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: GIENIA »

Dzięki Staniwaw za szczegółowy opis :D BRAWO ... w pełni zasłużyłeś na tytuł dr nauk o Mewie :kwiat: , taki sam nadaję Darkowi :D :kwiat:

Te dwie wolnostojące to łatwo ogarnac , ale to co piszesz o tej pierwszej , trzeciej i czwartej to kilka razy czytałam aby zrozumieć :o nie dlatego , że niezrozumiale opisałeś , ale dlatego , że to jest samo w sobie pogmatwane .... :shock: i jeszcze ta wspólna jadalnia ze Słoneczkiem :o

Pozdrawiam i zdrówka życzę :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: darek »

DZIĘKUJĘ za miłe słowo pod moim adresem.
FAKT byłem w Mewach 3 x ,ale gdyby dziś ktokolwiek zadał mi Pytanie o Nr. musiałbym mocno improwizować .
Byłem w Mewie -gdzie od 2000 jest Oficjalnie Recepcja , gdzie można załapać się na pokój w tzw wieży .
Byłem też w Mewie znanej do 2007 jako Mewa Cukrzycowa - Nie podam Nr bo po remoncie i oddaniu budynku było kilka Zmian.

Faktycznie Stanisławie zastanawiam się czemu i komu ma służyć ciągła zmiana numeracji w owych obiektach ???
Fakt Dyrekcja poszła chyba najdalej odnośnie rotacji Kuracjuszy bo co Potwierdziła Ela jak i Stanisław jak i inne Osoby rotacja jest bieżąca codzinnie ktoś się pojawia i ktoś wyjeżdża a nawet nie ma rotacji pokojami .
Może to doprowadzić nawet d Nadużyć !!
Dlaczego TV bo w pokoju jest już Ktoś i Sugerowane jest zakup ..Pakietu .
Ale widocznie taki system obrał Administrator i się sprawdza choć Trudne jest codzienne przyjmowanie i żegnanie Kuracjuszy -Obiekt staje się takim Hotelem
Brak integracji Kuracjuszy
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: ewasz »

Jeśli chodzi o takie dokwaterowywanie kuracjuszy to praktykują to również w Goczałkowicach Zdrój w "GWARKU". Też mnie chciano przymusić do wykupienia TV ale się nie dałam. Tak się wkurzyłam, że powiedziałam o rezygnacji z rehabilitacji w ich ośrodku z ich winy i nie omieszkam zadzwonić do NFZ. Dopiero wtedy odpuściły. Nie mają prawa nikogo zmusić do wykupu tv czy czegokolwiek innego li tylko z tego powodu, że kuracjusz w tym pokoju już to ma wykupione.
ODPOWIEDZ