Kołobrzeg- Mewa

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
WiesiaZg
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 09 mar 2020 08:28
Oddział NFZ: Lubuski

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: WiesiaZg »

Czy ktoś z Państwa wraca z turnusu w sanatorium Mewa (obecnie Perła) 31 marca w kierunku Gorzów Wlkp./Zielona Góra i posiada wolne miejsce w aucie?
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: GIENIA »

A 2 dni temu ... ktoś pisał :roll:

............................................................................
MEWA - Kołobrzeg

Post autor: studeent » 17 mar 2020 16:55
Na chwilę obecną Kołobrzeg od 14.03 na co najmniej 14 dni jest zamknięty a wszyscy którzy byli musieli wyjechać po 5-6 dni turnusu :(

.............................................................................

A Ty Wiesiu piszesz , że jestes w Mewie do 31 marca :roll: ...

No to jak to jest :?: :roll:
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: Muzyczka »

Gieniu, nie wiem czego tak powątpiewasz, ludzie powinni jednak pisać prawdę... Według mnie to by zgadzało się, że ten turnus jest jak pisze koleżanka Wiesia. Ja znalazłam że ta sama osoba tak pisała jak poniżej...... Ona chyba wie najlepiej, Wiesia i nie zmyśliła tej daty... jeśli turnus od 10 marca to 21 dni z NFZ byłoby do 31 marca... chyba..
Poniżej skopiowałem wiadomość od tej samej osoby, co Ty żeś też wcześniej podała...

studeent
Kuracjusz
Kuracjusz
Perła bałtyku
Post 15 mar 2020 14:04

Jesteśmy na turnusie od 10.03, od 16.03 poniedziałku zostały zawieszone zabiegi i wszelka opieka czy jak wyjadę na własną prośbę czy mogę liczyć na nowy wniosek. Czy ktoś jest tak samo w sanatorium i nie wie co robić? CZY Macie jakieś info od nfz...
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: GIENIA »

Muzyczko, ja nie obwiniam nikogo broń Boże o kłamstwo , tylko widzę małą, nieścisłość :roll: i dzięki , że prześledziłaś wpisy na forum ;)
Wiesia pisze , że turnus w Mewie ma do 31 marca , a studeent ... 17-ego pisze , że po 14 marcu musieli wyjechać z Mewy , chociaż było to dopiero 5-6 dni turnusu ..... to mnie zastanowiło :roll: i nic więcej ;)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: Muzyczka »

Gieniu, wiem co pisze.... Myślę że zrozumiałaś...
To co wiem to nie wszyscy wyjeżdżali....
Więc skoro tak napisała to tak chce wyjechać..
Sama chyba też gdzieś pisałaś , że skoro w niektórych sanatoriach jest kwarantanna to byś była do końca., Coś podobnego....... Ja też bym się zastanawiała poważnie, bo dla mnie by były też ważne inhalacje nad morzem i spacery , zmiana klimatu, skoro tam bym już była, lecz posiłki bym wzięła na wynos w opakowaniu styropianowym do pokoju, jak by można było..a i może i można się jakoś odizolować.....eh...
Ja nie śledzę tak dokładnie, tylko pamiętałam wpis tej osoby, bo była zaniepokojona co będzie dalej...
Natomiast nie użyłam słowa tak jak piszesz obwiniam... Tylko pisałam, że powątpiewasz...
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: GIENIA »

WiesiaZg pisze: 19 mar 2020 09:58 Czy ktoś z Państwa wraca z turnusu w sanatorium Mewa (obecnie Perła) 31 marca w kierunku Gorzów Wlkp./Zielona Góra i posiada wolne miejsce w aucie?
Wiesiu , czyli była możliwość zostania do końca turnusu :?:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7814
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: darek »

.. wg Informacji ze żródła od osoby ,która była w Mewie.

Było spotkanie z sugestią zakończenia turnusu -pobytu ,ale jak wiadomo w Mewach jest System rotacyjny turnusów codziennie są przyjazdy do obiektu o Czym wspominało wielu forumowiczów .
Stąd pojawiła się możliwość dokończenia pobytu w Sanatoriach Mewa jako obiektach gdzie było poniżej 50 Osób zameldowanych wraz z personelem medycznym.
Liczony był każdy budynek jako osobny.
Fakt wprowadzono ograniczenia na stołowce -Rotacja ,aby przy stolikach było max 2 osoby jak i w pokojach .

Perłę Bałtyku ewakuowano tzn zasugerowano kuracjuszom opuszczenie z zaznaczoną informacją z NFZ ,że Otrzymają skierowanie w jak Najbardziej dogodnym czasie.

Natomiast w Mewach pozostało kilka Osób i One kończą swe pobyty .
Zabiegi odbywają się w ograniczonym zakresie Basen jest w trakcie dezynfekcji
a kuracjusze mają zalecone raczej nie przemieszczanie się po Kurorcie lub też co nie jest potwierdzone Moga wychodzić jak w latach 80-tych na 1 przepustkę spacer po parku .
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: GIENIA »

I wszystko jasne :D
WiesiaZg
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 09 mar 2020 08:28
Oddział NFZ: Lubuski

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: WiesiaZg »

Szanowni Państwo, na forum piszę w imieniu swojej Mamy (Wiesi), ponieważ sama Mama nie jest biegła, jeżeli chodzi o technologie, obsługę smartfonów, komputera, itp.
Sprawa wygląda następująco:
Mama turnus rozpoczęła 10 marca. W piątek 13 marca( lub 14 w sobotę? Nie pamiętam dokładnie), kuracjusze zostali poinformowani o wstrzymaniu zabiegów i możliwości zadecydowania o przerwaniu turnusu. 2/3 kuracjuszy wróciło do domu. Moja Mama postanowiła przeczekać do wtorku i zobaczyć jak będzie wyglądała sytuacja. Osobiście namawiałam ją do pozostania do końca, jeżeli będzie tylko możliwość wychodzenia choćby na spacery nad morze. W międzyczasie kontaktowałam się z NFZ z pytaniem jak wygląda sprawa,w przypadku przerwania kuracji w związku z zaistniałą sytuacją nadzwyczajną, gdzie pacjent z przyczyn od niego niezależnych nie może kontynuować turnusu/zabiegów zgodnie ze skierowaniem, czy możliwa jest realizacja reszty skierowania w późniejszym terminie? Odpowiedz otrzymałam raczej wymijającą bez konkretów, ale zrozumiałam z niej tyle,że raczej traktowane jest to jako rezygnacja pacjenta i skierowanie przepada... Pomijam już fakt,że sanatorium nie zwraca poniesionych kosztów, uiszczanych na początku turnusu. Odpowiedz jaką dostałam od NFZ:" Dzień dobry,

w nawiązaniu do Pani wiadomości, informuję, że obecnie obowiązujące przepisy ściśle określają minimalny, nieprzerwany czas trwania leczenia sanatoryjnego, która pozwala na uzyskanie efektu terapeutycznego. Skrócenie czasu trwania leczenia uzdrowiskowego, podzielenie go na części sprawia, że jest ono mniej skuteczne. Na podstawie obowiązujących przepisów nie ma zatem możliwości, żeby w późniejszym terminie kontynuować pozostałą część rozpoczętego pobytu. Sytuacja jest jednak dynamiczna, dlatego nie wykluczone, że w późniejszym terminie zostaną wprowadzone inne przepisy regulujące ww. kwestię."
Podejrzewam,że docelowo, kuracjusze, którzy wrócili do domów, będą mogli składać reklamacje, choć obawiam się, że temat ten będzie się ciągnął dosyć długo z racji przesunięć terminów.
Natomiast co do mojej Mamy. We wtorek wieczorem (tj.17 marca) kuracjusze z Mewy zostali poinformowani o przeniesieniu do sanatorium Perła Bałtyku, gdzie wznowione zostały również zabiegi i pobyt jest realizowany z planem do końca.

Pozdrawiam serdecznie, córka
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: Muzyczka »

Droga i Szanowna córko Wiesi, jak i Droga Wiesiu, tak jak myślałam i miałam rację, że chcesz turnus odbyć do końca i że pisałaś prawdę i to było dla mnie oczywiste...

Bardzo, bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź i za napisanie...jestem wdzięczna i rozumiem doskonale Twa decyzję.
Tak jak pisałam wcześniej, też bym się nad tym zastanawiała , czy też nie zostać, bo uwielbiam morze i powietrze tam dla mnie jest rehabilitacją..

Życzę spokojnego i bezpiecznego dalej pobytu tam.. i proszę korzystać z zabiegów i z odpoczynku...czego życzę z całego serca, i b.proszę być ostrożną i uważać...

Wszystkiego dobrego życzę i serdecznie pozdrawiam... :kwiat:
ODPOWIEDZ