Kołobrzeg- Mewa

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
staniwaw
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 12 lut 2017 19:37

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: staniwaw »

Do jutra do 14.oo wszyscy opuszczają sanatoria tak brzmi dz.ust.rozp MZ z dnia 20.03.2020 amen.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: Muzyczka »

O!!!!!
Tak to pewne?....
Staniwaw..... ojojojojoj. kłopotliwe . nagle?...
Czyli 6 dni przed zakończeniem Twego turnusu.
A jak ktoś nie znajdzie transportu to przecież można chyba poczekać do tego dnia jak będzie miał możliwość wyjechania.....hm.
Życzę spokoju i zdrówka, w tym trudnym czasie.
Serdecznie pozdrawiam :kwiat:
Dziękuję za napisanie....
WiesiaZg
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 09 mar 2020 08:28
Oddział NFZ: Lubuski

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: WiesiaZg »

Tak jak pisze Pan Stanisław, do jutra do godz.14 wszyscy muszą opuścić obiekt. Ponawiam więc pytanie, czy ktoś tu z Państwa obecnych będzie jutro kierował się w stronę Gorzowa/ Zielonej Góry i posiada wolne miejsce w aucie? PKS odwołane, połączenie PKP bardzo kiepskie z 1-2 przesiadkami,a niestety sama prawdopodobnie będę mogła pojechać po mamę dopiero popołudniu.
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
staniwaw
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 12 lut 2017 19:37

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: staniwaw »

Tutaj nie ma nikogo już samochodem, były 2 ale jeden gdzieś ze Śląska odjechał po południu nawet nie wiem kiedy.
Jest bus biały który stoi obok na parkingu sanatorium i z tego co wiem z rejestracji jest z Sanoka, przyjechało małżeństwo, niech poszuka przy śniadaniu i zapyta, może pojadą przez zachodnią Polskę bo przecież drogi po "skosie" Polski to masakra. Ja jechałbym ta trasą bo jest super.
Kto pyta...
W sanatorium recepcja wprowadza zamęt bo jest taka jedna żyletka co takie głupoty mówi, że głowa boli.
Ja wiem wiele spraw od kierownika jest na miejscu i wyjaśnia.
Pozdrawiam
staniwaw
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 12 lut 2017 19:37

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: staniwaw »

Jest 20 marca 2020 w Perełce Bałtyku zostało nas może 5o osób. Powoli Kołobrzeg umiera. Pusto aż dreszcze mam idąc przed 19.00 po zachodzie słonka. Dzisiaj po godzinie 9.00 nagle wszyscy czyli fizjoterapeuci wpadli do swoich szepcząc...to co kończymy??? Po czym odłączyli wszystkich od zabiegów tak w 5 minut, gdybym np był pod respiratorem to umarłbym, Widziałem w ich oczach...idźcie sobie do diabła... ale ja wiem, że oni będą bez pracy!!! Ta ich euforia po popołudniowej kawie w domu opadnie i będą łzyyyyyyyyyyyyy. Bez sanatoriów wczasowiczów Kołobrzeg jest próchnem.
Czuło się od 14 marca niechęć fizjoterapeutów do wszystkich. Do holu około 9,oo wpadł jakiś gostek wymachiwał mi przed nosem papierkiem kserem ustawy wczorajszej i bebłał coś, ludzie go nie zrozumieli, okazało się że to ważny lekarz uzdrowiska!!! No to nie ma się czego spodziewać, nauczony w traktowaniu pacjenta z buta. Jedynym człowiekiem z klasą jest Kierownik Perły, ma klasę w tak trudnej sytuacji tłumaczy i informuje...BRAWO temu Panu.
Szkoda Polski szkoda chorych szkoda wszystkich prowadzących działalność szkoda wszystkich którzy teraz nie mogą zarabiać ale ale taką antypatię jaką odczuwałem jest żenująca, gdzie ta przyjaźń Polska ? czyżby tutaj jej nie było???
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: Muzyczka »

Staniwaw - dziękuję za mądry, wyczerpujący i ciekawy wpis...
Tak masz rację, co się dzieje?...
Jestem zaskoczona i podziwiam Ciebie, szacun. .
Dobrze, że byłeś na zachodzie słońca nad Bałtykiem... przyroda wynagrodziła Ci...
Wszystkie miasta uzdrowiskowe pozamierały, i Świnoujście i Kołobrzeg...eh.....
Do mnie dzwonił kolega już wcześniej w niedzielę tydzień temu, co tam mieszka i też tak mówił....
We wszystkim co opisałeś i też w Twoim myśleniu masz całkowitą rację, że rehabilitanci , fizjoterapeuci potrzebują pracy... A my rehabilitacji... proszę nie denerwować się...
Brawo, że dobrze myślisz, i że kierownik jest ok..i że tak z nim kontaktujesz się....
Przykre to co opisałeś...
Wspieram i życzę spokoju i szczęśliwych chwil, mimo wszystko. By było wszystko dobrze...
Serdecznie pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę.. :kwiat:
kuracjuszka 2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 16 sie 2011 13:23
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: kuracjuszka 2011 »

Nie potrafię sobie wyobrazić tych dużych uzdrowiskowych miejscowości bez ludzi w sanatoriach. Całkowita pustynia? W Świnoujściu, Kołobrzegu,Ustroniu, Polanicy,Ciechocinku.... :(
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24599
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: ewasz »

Tak, to prawda co piszecie. Będą się cieszyć dzień, dwa a potem przyjdzie refleksja ...
Bądźcie zdrowi 🍀😊
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: darek »

Kiedyś to napisałem .

Kołobrzeg
Bez Kuracjuszy Umrze.
Wokół Kołobrzegu i dzięki Kołobrzegowi powstało bardzo dużo kwater prywatnych.
To My Kuracjusze wybudowaliśmy Tubylcom z Naszych datków za zabieg za uśmiech za empatię .
Osiedla wokół miasta.
Miasto dzięki Nam zostało odbudowane .
Zapewne sa Forumowicze ,którzy pamiętają Kołobrzeg lat 80 tych czy 90 tych
To Władze Kołobrzegu sa Najbardziej pazerne .
Tak
-Najwyższy podatek Klimatyczny
-Do niedawna płatne Toalety ( Bezpłatne są tylko dzięki Naszych Zachodnich sąsiadów)
-Płatna Komunikacja dla Osób Niepełnosprawnych ze stopniem Znacznym( Tak jedyne Miasto ,które pobiera Opłatę od Inwalidów z 1 Grupą -Cała Polska Pozwala za Darmo poruszać się Plus Opieku )

Może Faktycznie Potrzeba Kwarantanny Kołobrzegowi ,aby się otrząsnął -Bo Szklanka Wody ( 150 ml ) niejednokrotnie z kranu za 5 zeta to nieraz Przejaw.....Bezczelności
Awatar użytkownika
jania
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 171
Na forum od: 20 paź 2017 15:47
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: jania »

Sanatoria bez kuracjuszy-obumierają
Kuracjusze bez sanatorium-dalej żyją... :( :shock:
ODPOWIEDZ