Kołobrzeg- Mewa

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Kołobrzeg- Mewa

Post autor: Fionka »

Poszukuję świeżutkich informacji o tym sanatorium . :)
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: andrzej590 »

Co chcialbys wiedziediec , Zona dzisiaj wraca,
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: Fionka »

Gdzie kwaterują kuracjuszy z NFZ , który budynek najlepszy , jakie zabiegi dla NFZ , czy można zawalczyć o masaż klasyczny , jak wygląda sprawa z pokojami dwuosobowymi , czy jest faktyczna dieta cukrzycowa , czy tylko na papierku . No i jakiego lekarza unikać , bo zawsze znajdzie się czarna owca :lol: Dziękuję :)
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: andrzej590 »

Jutro rano odpiszemy .
Awatar użytkownika
andrzej590
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 313
Na forum od: 28 kwie 2017 12:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: andrzej590 »

Witam,wlasnie wrocilam z Mewy.Kuracjusze NFZ kwaterowani sa w zaleznosci od ilosci osob wyjezdzajacych,tzn.z ktorych mew osoby wyjezezdzaja i zwalniaja sie pokoje.Decyzje o zakwaterowaniu podejmuje siostra przelozona,mozna poprosic o fajny pokoj.Ja bylam w dwuosobowym i bylo ich wiekszoc.Byly osoby z dieta cukrzycowa .Zabiegi to gimnastyka w basenie solankowym ,masaz klasyczny kilka i wiekszosc wodnych .Lekarz w dniu przyjazdu wg przydzialu.Ogolnie fajny wyjazd ,czas wolny mozna korzystac ze spacerow nad morzem gdyz bardzo blisko od Mew.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: Fionka »

Dziękuje za informację . Kołobrzeg troszeczkę znam ale te Mewy jakoś od zewnątrz mnie nie powalały . Widzę , że chyba przeszły remonty .Jadę w styczniu po trzyletniej nieobecności w tym kurorcie i mam nadzieje na udany pobyt :)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: Muzyczka »

Witaj Fionka,
Fajnie że jedziesz do Kołobrzegu Ja też teraz koniec stycznia jadę nad morze, ale do Świnoujścia...
Byłam w Kołobrzegu w sierpniu i rzeczywiście Mewy są po remoncie i bardzo ładnie prezentują się, szczególnie od promenady.. moja koleżanka była w Mewie 2, widziałyśmy się w zeszłym roku w lutym 2018, i byłam u niej w tym pokoiku dwuosobowym, więc drzwiczki miała przesuwane
do łazienki, po prawej stronie, i dość dużą łazienkę bo to był pokój dla niepełnosprawnych i bardzo duży i bardzo wygodny... pokój miała niewysoko, na pierwszym piętrze , z czajnikiem, tam w Mewie 2 jest recepcja..i stołówka!!
Natomiast ludzie na przykład z Mewy 1 muszą przechodzić przez ulicę do Mewy 2 na posiłki, więc wychodzą na zewnątrz więc radzę wziąść Mewę II.... potem to co wiem do mewy V, to wszystko jest połączone...
Serdecznie pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę... :kwiat:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: Fionka »

Dzięki Muzyczko . Nie ma to jak info z pierwszej ręki :) Na ich stronie jest napisane , że stołówka , recepcja i baza zabiegowa jest w Mewie 1 a zabiegi mokre w Mewie 5 . Jeżeli możesz to potwierdz czy dobrze zrozumiałam , ze te budynki są połączone jakimś łącznikiem
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: Muzyczka »

Fionka,
wchodziłam do Mewy II, to co wiem, to piszę, a jak nie wiem, to przepraszam, nie napiszę...
Do Mewy 2 wchodzi się z boku promenady, jest to boczna ulica od niej i na drugiej stronie mewa 1, to co wiem, nie ma połączenia przez ulicę z nimi... Byłam w zeszłym roku w lutym . Chyba że coś zrobili w międzyczasie. Natomiast prawda jest , że dalej, tj od mewy 2 są łączniki i połączenia do wszystkich następnych Mew i w Mewie 5 jest basen..zadzwoń do recepcji to Ci powiedzą lub może ktoś tu napisze na forum i potwierdzi co ja piszę, lub skoryguje i coś jeszcze Ci więcej napisze ode mnie.....oby.. Może zmienili nazwy budynków..i gdzie indziej nazywają je po swojemu, spytaj w recepcji...Fionka, dzięki za pisanie.. miłego popołudnia...
Serdecznie pozdrawiam...
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kołobrzeg- Mewa

Post autor: darek »

Muzyczka pisze: 29 lis 2019 16:36 Witaj Fionka,
Natomiast ludzie na przykład z Mewy 1 muszą przechodzić przez ulicę do Mewy 2 na posiłki, więc wychodzą na zewnątrz więc radzę wziąść Mewę II.... potem to co wiem do mewy V, to wszystko jest połączone...
Serdecznie pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę... :kwiat:
???? wchodząc na tzw Google Maps
Można zobaczyć Kwadrat gdzie mieszą się Osławione Mewy
Fakt w ostatnich latach uległa zmianie numeracja obiektów.

Mewa I czyli miejsce gdzie musisz się zarejestrować znajduje się przy ul. Ściegiennego tam jest Centralna recepcja i tam kierowani są kuracjusze.
Niestety od kilku sezonów jest rotacja ciągła ludzie przyjeżdżają i wyjedżają z obiektów pokoi .
Vis a Vis Mewy I jest Mewa II-Budynek 4 kondygnacyjny -gdzie jest TYLKO możliwość Spania z tego budynku wszędzie się chodzi .
Dochodząc do promenady lub łacznikiem z MEWY I można dojść do tzw MEWY III , kolejnym łacznikiem dojdziesz do MEWY IV ,która ma też wejście od ul Konopnickiej ( Jest to ta oldskulowa Mewa kiedyś zwana Mewą Cukrzycową -) Dziś totalnie wyremontowaną przeznaczoną dla gości komercyjnych ,ale kwaterują tam też gości z NFZ .
Kolejna Mewa czyli Mewa V znajduje się przy ul Rafalskiego prócz Noclegów tak znajduje się Basen i cała baza wodna do roku 2010 tam znajdowały się wszystkie zabiegi wodne.
Wyczuwalna jest tam wilgoć -Niestety

Gdybym Mógł zasugerować .
Uśmiechałbym się do Pani Recepcjonistki ,aby zakwaterował Mnie w w Mewie I lub w Mewie IV dawnej Cukrzycowej nawet możesz powołać się że kiedys tam byłaś ..
Totalny odskul 1 łazienka na piętro HARDKOR totalny

W Mewach istnieje system łączników 1 połaczona jest ze stołowką oraz z obiektami III i IV

Co do wyżywienia ???
Stawka robi swoje
Zabiegi ???
Standardowe
ODPOWIEDZ