Kołobrzeg GRYF

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Ela50+
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 17 maja 2009 14:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Kołobrzeg GRYF

Post autor: Ela50+ »

Czy ktoś ostatnio był a GRYFIE w Kołobrzegu. Proszę o opinie : zabiegi, zakwaterowanie i jedzenie. Jadę od 29.11.
Awatar użytkownika
Ela50+
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 17 maja 2009 14:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kołobrzeg GRYF

Post autor: Ela50+ »

Byłam w Gryfie w grudniu. Jedzenie bardzo dobre-urozmaicone smaczne, ciepłe. Pory posiłków trochę dziwne 7.15, 12.15 i 17.15. Ręczniki w ciągu 21 dni 2 razy wymieniane. Można wypożyczyć ręcznik na mokre zabiegi. 54 zabiegi na cały turnus czyli 3 lub 4 dziennie również w soboty. Baza zabiegowa bardzo dobra, panie i pan na zabiegach sympatyczni. Pokoje różne ja miałam 2- kę w studiu tj, z 1-ką . Toaleta na 3 osoby wspólna. W pokojach lodówka, czajnik i telewizor za opłatą.Bardzo ciepło w pokojach. Tańce na miejscu. Ogólnie uważam wyjazd za udany. Sanatorium położone blisko deptaka i morza. Można spacerować między zabiegami, szczególnie, że na basen solankowy - jako jeden z zabiegów chodzi się do Muszelki. Strój, czepek i klapki trzeba zabrać.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kołobrzeg GRYF

Post autor: zbigniew165 »

Ela50+ dziękujemy za opinię o Gryfie. Przyda się przy ubieganiu się o zwroty nad morze. Pozdrawuiam
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kołobrzeg GRYF

Post autor: lawenda »

Witam. :kwiat:
Może ktoś był ostatnio i zechce podzielić się opinią na temat tego obiektu.
Będę bardzo wdzięczna. :)
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Kołobrzeg GRYF

Post autor: Zosia »

Witam. Ela 50 + napisała opinię o Gryfie . Skoro nie dopisała Gryf 2 to z pewnością była w tym pierwszym na ul. Waszyngtona . Na ul. Konopnickiej jest też Gryf 2 (budynek po byłym Rawarze). Np. na bookingu są zawsze oferty w bardzo dobrej cenie ale proszę pamiętać, że dotyczą II . Osobiście nie byłam tam (tylko na tańcach :))ale był znajomy i w jednym, i drugim, i mówił, że różnica w standardzie jest duża oczywiście na + dla I. To tak tylko dla uzupełnienia. Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kołobrzeg GRYF

Post autor: lawenda »

Dziękuję Zosiu. :kwiat:
Konkretnie chodzi o pobyt z NFZ.
Danio Unio
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 30 wrz 2019 14:04

Re: Kołobrzeg GRYF

Post autor: Danio Unio »

Byłem w Gryfie 1 co prawda przed pandemią ale podejrzewam , że warunki bytowe się wiele nie zmieniły. Ogólnie obiekt wczesny Gierek, posiłki były bardzo dobre, zabiegi na dobrym poziomie tylko basen solankowy w sąsiednim obiekcie przy molo. Byłem cały sierpień i spacery deptakiem to czysta przyjemność. Wszędzie blisko, do plaży, do mola, deptak na którym wszystko się działo zaraz przy wyjściu, na wędzoną, ciepłą rybkę przy najbliższym rondzie 200 metrów, dobra smażalnia "Pirat" jak pamiętam nazwę 70 metrów na lewo. Wtedy były jeszcze tańce i do Gryfa przychodzili z innych sanatoriów. Zapachy pączków od samego rana bo dobra pączkarnia zaraz pod balkonami od strony deptaka, najbliższy sklep niedaleko przy molo Żabka i ABC. W Gryfie miałem jedno z najlepszych sanatoriów na 5 w których byłem ale w dużej mierze to zależy od ekipy. W Gryfie 2 była 5 dni moja partnerka jak przyjechała w odwiedziny i też wystrój pokoi jak za Gierka a jedzenie to samo co w Gryfie 1 bo robili posiłki na dwa obiekty. W dwójce były tylko osoby prywatne a w jedynce sanatoria i Niemcy tylko ci byli na innych piętrach i skrzydłach hotelu gdzie podejrzewam, że był wyższy standard. Gryf 1 to jak pamiętam ma 9 albo 11 pięter a Gryf 2 to mały obiekt w porównaniu.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kołobrzeg GRYF

Post autor: lawenda »

Danio Unio dziękuję za info. :kwiat: Warunki lokalowe nie są dla mnie najważniejsze, byleby było czysto i w miarę wygodny materac. Najważniejsza dla mnie jest rehabilitacja, a ta jak piszesz jest na przyzwoitym poziomie i to mnie cieszy. :)
Loco
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 62
Na forum od: 29 mar 2017 20:31

Re: Kołobrzeg GRYF

Post autor: Loco »

Czytam, czytam... bo mnie tam zsyłają. Ale jeszcze czasu trochę.
ODPOWIEDZ