Który ośrodek polcacie w ramach rehabilitacji ZUS ?

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
WolfGang
Posty: 3
Na forum od: 07 gru 2019 21:12
Oddział NFZ: Małopolski

Który ośrodek polcacie w ramach rehabilitacji ZUS ?

Post autor: WolfGang »

który ośrodek w ramach rehabilitacji ZUS pod kątem dobrego sprzętu rehabilitacyjnego i atrakcji po zabiegach ;) ?, skierowanie z Krakowa, kiedyś dawali tylko do 200 km od miejsca zamieszkania i nie słyszałem żeby z Krakowa ktoś pojechał np. do Kołobrzegu
forumowicz

Re: Który ośrodek polcacie w ramach rehabilitacji ZUS ?

Post autor: forumowicz »

Górnik - Iwonicz
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Który ośrodek polcacie w ramach rehabilitacji ZUS ?

Post autor: Muzyczka »

To prawda, tak daleko, rzadko ...
Znam przypadek że z Małopolski do Międzywodzia...do Perły z ZUSu.. kierowali...
Wszystko zależy czy jest się na zwolnieniu lekarskim , czy nie, i jak do 182 dni wtedy muszą dać w krótkim czasie i wtedy z puli ogólnopolskiej z Warszawy wybierają ośrodek i wówczas jest przydział dalej, a i nie jest tak jak przeważnie bywa dla Małopolski tylko z Małopolskich ośrodków rehabilitacyjnych typu Wysowa, Krynica , Muszyna, Iwonicz , Rymwanów...
I też zależności jakie schorzenie..
Dobra rehabilitacja to też Krynica...byłam w Iwoniczu dwa razy to potwierdzam, że Górnik tak,. ale nie wiem czy tam jest ZUS..inne ośrodki to na pewno Wielka Pieniawa -Polanica-Zdrój, tam byłam z Zus-u dwa razy i z ZUS-u byłam w Ciechocinku, w kolejowym szpitalu..
Serdecznie pozdrawiam :)
WolfGang
Posty: 3
Na forum od: 07 gru 2019 21:12
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Który ośrodek polcacie w ramach rehabilitacji ZUS ?

Post autor: WolfGang »

w Iwoniczu ZUS ma umowę tylko z Centrum Promocji Zdrowia ,,Sanvit" Sp z o.o. Oddział Iwonicz-Zdrój Sanatorium Uzdrowiskowe, z Górnikiem nie
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Który ośrodek polcacie w ramach rehabilitacji ZUS ?

Post autor: Muzyczka »

Witam,
nie tylko....ma umowę też z Białym Orłem...w Iwoniczu Zdrój.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Który ośrodek polcacie w ramach rehabilitacji ZUS ?

Post autor: acik61 »

Trochę przewrotny temat posta: co da polecenie, jak i tak wszystkie asy w rękawie trzyma ZUS?
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Który ośrodek polcacie w ramach rehabilitacji ZUS ?

Post autor: Muzyczka »

Acik,
racja, ale może tak jak pisze, szuka pod kątem dobrej rehabilitacji z zus-u..... I też pisze ... który polecamy pod kątem atrakcji po zabiegach.....
Ale my tu piszemy i żadnego odzewu i cisza od osoby, która napisała ..
Acik, a propos tego co napisałeś, nie tylko ma asy, ale i walety i damy.. i huzary... żartuję.. :lol:
Serdecznie pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Który ośrodek polcacie w ramach rehabilitacji ZUS ?

Post autor: sztani »

Dokladnie Acik61 . Ale marzenia dobra sprawa.. Jest wiele etapów aby wyjechać tylko trzeba przez nie przejść A to już trudniejsza sprawa podobno aby na narząd ruchu wyjechać z południa na północ trzeba zgody co najmniej naczelnego orzecznika z danego oddziału lub musi brakować miejsc bliżej.. Dla ZUS nie ma znaczenia gdzie jedziesz ważna rehabilitacja nie ""atrakcje"" :)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Który ośrodek polcacie w ramach rehabilitacji ZUS ?

Post autor: Muzyczka »

Tak jak pisałam wcześniej Sztani to nie zależy tylko od tego tak jak piszesz od głównego naczelnego orzecznika, żeby na narząd ruchu jechać z południa na północ. Znam osobiście taki przypadek tak jak pisałam że do Międzywodzia jechała osoba z Małopolski. To wszystko zależy jak długo osoba jest na zwolnieniu jeżeli jest krótki czas do 182 dni a jest ciągłość zwolnienia to wtedy ZUS wysyła mając miejsce nie z Małopolski tylko z centrali z Warszawy i dlatego wtedy jest miejsce inne niż z województwa małopolskiego i wtedy w tym przypadku właśnie było Międzywodzie czyli płn i na narząd ruchu..
Co jest ważne dla ZUS wiadomo, ale każdy człowiek może myśleć i jeszcze inaczej..a propos jak piszesz atrakcji ..
Wszystkiego dobrego :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Który ośrodek polcacie w ramach rehabilitacji ZUS ?

Post autor: sztani »

Muzyczno przeczytaj moje przed ostatnie zdanie . Proszę : :)i nie "naczelnego " tylko Oddzialu. To co piszesz o kolezance to tak rzeczywiscie jest wyjazdy są ze zwrotów , z Centrali . . I jeszcze jedno ZUS doskonałe wie kiedy komu coś się kończy czeka czy zostanie złożony wniosek na dalsze świadczenie i w trybie pilnym wysyła jeśli taka potrzeba
ODPOWIEDZ