Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1383
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie

Post autor: Pancernz »

Nie jestem wytrawnym bajko-pisarzem i dlatego w kilku słowach postaram się streścić co i jak.Turnus wiadomo standard 21 dni co ileś tam dni średnio chyba co tydzień 1/3 ludzi opuszcza obiekt a po dwóch dniach pojawia się kolejna grupa kuracjuszy.
Przyjmowanie odbywa się już od godzin porannych 7 lub 8 rano ja pojawiłem się koło 11 i kolejka była tak koło 20 osób. Przyjęcie i meldowanie oraz opłaty szybko i sprawnie bo trzy panie na recepcji załatwiały to b. szybko.Na kartce dostaniemy gdzie do pielęgniarki po dalsze badania i papierologie oraz lekarz też dość szybko także do obiadu na 12.45 (I zmiana) było już wszystko pozałatwiane.Co dzień panie pielęgniarki około 21.30 sprawdzały obecność w pokoju.
Warunki w pokoju naprawdę dość dobre ,łóżko wygodne ale na minus puchowe poduszki mocno dają w kość przy problemach z "szyjnym". W pokojach wszystko co potrzeba do życia czajnik,tv (opłata około 90 zł nie wiem nie płaciłem ale tyle kolega płacił chyba)lodówka ,szaf i przegród naprawdę b.dużo,balkon ze stolikiem . Łazienka wiadomo kabina prysznicowa i ze sprzętem wiadomo pozostałym .Panie będą zadowolone w standardzie jest suszarka i nie musicie brać ze sobą
Zabiegi: w jednym miejscu można dla wygody wszędzie nawet w kapciach pójść czy też obuwiu sportowym .Trzeba zakupić za kilka zł prześcieradło zabiegowe lub wziąć ze sobą jak czepek i rzeczy do zabiegów mokrych .Zabiegi dobrze są wykonywane ale jeden borowina jest robiona tak,że w jednym pomieszczeniu na fizelinie a w innym na skórę błotko ja miałem ten pierwszy i no nie jestem zadowolony i mniemam ,że przy badaniu u lekarza trzeba zasugerować jaki nam odpowiada.Pozostałe zabiegi super .
Nie wiem co by tu jeszcze bo obiekt ogólnie jak miasto czy okolica znane więc chyba nie ma sensu sie rozpisywać .Problem wielki to wieczne kolejki do dwóch zaledwie sprawnych wind (trzecia wiecznie zepsuta).zasuwałem co dnia 5 czy 6 razy dziennie na 9 piętro piechotą dzięki czemu to plus dieta lekko strawna i -3 kg mniej.
Kuchnia i stołówka : dwie zmiany ,jedzenie może monotonne ale ogólnie nie słyszałem słów krytyki wręcz przeciwnie ,sam po czasie nawet ograniczałem ilość jedzenia.Proszę o ewentualne zapytania a chętnie odpowiem. Na mapach google zamieściłem sporo aktualnych zdjęć obiektu z zewnątrz jak i wewnątrz także Macie Państwo wgląd co i jak,pozdrawiam
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4923
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie

Post autor: alutka 114 »

No i proszę jak ten czas szybko leci, Ty już po turnusie :D Osobiście zazdroszczę tego Kołobrzegu ;) Dobrze, że jesteś zadowolony z zabiegów i ogólnie z pobytu. Dzięki za opinię, na pewno komuś będzie pomocna :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie

Post autor: andrzej1955 »

Serdeczne Podziękowania za napisanie opinii z pobytu w Perle-nie chodzi o bajkopisarstwo a o wyrażenie opinii i wszystkiego co związane jest z turnusem i Ty to zrobiłeś,Dużo Zdrowia Życzę ,Pozdrawiam :)
forumowicz

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie

Post autor: forumowicz »

Dziękuję Pancernz :)
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1383
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie

Post autor: Pancernz »

Dziękuje i ja pozostaje do dyspozycji :) do Alutki ja wiem,że podpadne ale Kołobrzeg do moich ukochanych nie należy ale w mojej historii sanatoryjnej jak pierwszy się się zdublował tzn ,że to miejscowość która trafiła się po raz drugi co ciekawsze ,że raz za razem poprzednio tyle,że inny obiekt ale też go opisywałem jak i inni a była to "Mewa 2 ".To teraz roczek czekamy grzecznie :)i kibicujemy tym co teraz mają swój czas .
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4923
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie

Post autor: alutka 114 »

Pancernz nie podpadłeś :D ja po prostu chciałabym jechać nad morze, bo mieszkam na drugim końcu Polski, rozumiem, że Ty wolałbyś jakieś inne miejsce, może następnym razem :D
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie

Post autor: darek »

Potwierdziłeś Moją opinie n/t Perły z Lipca 2019
Zastanawia mnie tylko kolejny wpis dotyczący WINDY.
W czerwcu 2019 rozpoczęto wymianę OSTATNIEJ trzeciej windy ( tej tzw Przemysłowej -pierwszej od Parku Żeromskiego ) lokalnego kołobrzeskiego producenta na Windę Międzynarodowej Firmy.
Śmiano się ,że w ROCZNICĘ .. 22 lipca .
Będą śmigać 3 Nowe sprawne windy.( gdy kończyłem turnus to Panowie byli chyba na 8 czy 9 piętrze montowali drzwi !!)
Fakt ekipa budowlana była za wschodniej granicy ale chłopaki jechali z młotami udarowymi aż Miło od 6,45 do 20 .
Zastanawiam się KTÓRA winda juz skończyła Żywot.

Nie ukrywam że Osobiście poznałem Szefa - Szefów tej Francuskiej Firmy na Polske i chętnie bym mu wypomniał co montują na rynek Polski .

Te Windy maja Gwarancję na 10 lat
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1383
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie

Post autor: Pancernz »

Trafnie zgadłeś Darku to ta winda cały czas ,podobno nawet nie zamierzają już jej naprawiać bo z niewiadomych przyczyn jak mówili jakieś cieki wodne się zbierają w tej windzie a gdzie dokładnie to nie mówili ale niby winda sprawna ale wolą dmuchać na zimne i nie oddawać jej do użytku bo się boją ,że coś walnie jak ludzie będą w środku,ludzie byli załamani bo część naprawdę tak niesprawna ruchowo,że wiadomo nawet na 1p odpoczywali na tych krętych schodach a te dwie co chodziły tak dostały popalić ciągle przeładowane tak,że winda ruszać nie chciała to też pewnie znasz a co kłótni i wyzwisk na siebie ludzie rzucali to mało powiedziane a nikt z windy wyjść nie chciał ech ,także tak trafiłeś możesz grać w totka :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie

Post autor: darek »

No to JEST PROBLEM

Choć nie ukrywam ,że osobiście starałem się korzystać z tych drugich schodów ewakuacyjnych .
One zawsze były i są PUSTE .
Chyba najlepsze schody do wędrówek ludów po 22,00 :)

Natomiast informacja odnośnie windy prywatnie mnie troszkę zasmuciła , znam akurat ta firmę i wiem że ....
Pozwolę sobie jutro złożyć Życzenia Noworoczne i zapytać się czy Winda na mój pobyt będzie sprawna.
Wiem że Szef -Szefów tej Firmy też jest Kardiologiczny i dochodzi tylko na 2-3 piętro :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zaproponuję Mu pobyt ale na 11 piętrze ;)
ula509
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 315
Na forum od: 15 sty 2019 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie

Post autor: ula509 »

A gdyby tak dla chętnych tylko na taras zrobić windę zewnętrzną bez przystanków po drodze? Kołobrzeg miasto bogate, więc dla własnego splendoru i z pomocą funduszów unijnych, albo bogatego sponsora? Kuracjusze mieliby wreszcie spokój. Wolałabym nawet zapłacić za przejazd windą niż czekać godzinami i jechać jak sardynka. Zwróciłoby się raz dwa. Chyba. :)
ODPOWIEDZ