Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie

Post autor: darek »

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie
Nieprzeczytany post autor: ula509 » 06 sty 2020 22:58

A gdyby tak dla chętnych tylko na taras zrobić windę zewnętrzną bez przystanków po drodze? Kołobrzeg miasto bogate, więc dla własnego splendoru i z pomocą funduszów unijnych, albo bogatego sponsora? Kuracjusze mieliby wreszcie spokój. Wolałabym nawet zapłacić za przejazd windą niż czekać godzinami i jechać jak sardynka. Zwróciłoby się raz dwa. Chyba. :)

Problem jest ,że w przypadku Dotacji unijnych winda musiała by być ogólno dostępna również dla gości hotelowych- na co nie chce się zgodzić Zarządca kawiarni .
Podczas remontu był rozważany taki projekt, ale wtedy wszelkie koszty musiałby wziąść na siebie -Administrator Kawiarni.
Umowa na wynajm jest rozpisywana chyba poprzez przetarg na określony czas.
Nikt nie zainwestuje ponad 2 000 000 ,00 złotych na projekt za wynajem którego trzeba zapłacić a jest przynależny do obiektu.

a dodatkowo w tej chwili NIKT nie wyrazi zgody bo Brak miejsca na wschodniej ścianie na inwestycję windy ( musiano by zliwidować część bazy zabiegowej-basen-który jest z dotacji UE)
Pozostaje status qwo

Pomijając co zapewne potwierdzi Kolega jak wygląda ogólnodostepna łazienka na parterze przy wejściu na bazę zabiegową
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1384
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie

Post autor: Pancernz »

Ta zaraz po prawej stronie ? :) no tak strach pisać racja hehe,dużo zdrówka wam kochani :serce:
ula509
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 315
Na forum od: 15 sty 2019 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie

Post autor: ula509 »

No to się wyjaśniło i wygląda na to, że kto dobrze chodzi po schodach, to do Perły. ;)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie

Post autor: darek »

To nie problem Windy.

PROBLEM brzmi w użytkowaniu Wind.

Z opowieści wiem że do roku 1985 Kombatant był prawie zamkniętym Sanatorium .
Część pokoi było przeznaczonych dla Korpusu Oficerskiego do chyba 5 piętra
Każdy pokój był przeznaczony dla jednej osoby .
Od 6 było tam sanatorium .

Była też Osoba ,która była windziarzem - to Pamiętam

Kolejny PROBLEM

My nie umiemy używać wind.
Czekając na piętrze naciskamy oba guziki choć chcemy jechać w jednym Kierunku bo ...będzie SZYBCIEJ stąd zatrzymywanie i czas przejazdu spowalnia.
Jesteśmy Najważniejsi Bo weszliśmy - NIE WAŻNE że winda pokazuje max.. I słychać tylko 1 dodatkowa Osoba.
Ale ta winda Ma WAGĘ i gdy obciążenie wynosi 1 400 kg i wskazuje 16 Osób to nie weźmie 18 po 95 kg -Ktoś musi ustąpić
Ale nie ustapi Pan ,który tylko na 2 czy 3 piętro
Bo On Chory i................ A Ktoś właśnie umówił się z Panią w Kawiarni i od tego Spotkania zalezy jego pobyt w Kołobrzegu :)
Acha i jeszcze Pan w Windzie po kolacji jadac do Pani zaciągnie sie swym Nowym nabytkiem Papierosem elektrycznym -On nie szkodliwy tylko daje taki dymek .
W czerwcu ludzie mnie powstrzymali bo chciałem Pana z jego E-Papieroskiem wyrzucić przez okno z 5 piętra tak zagazował winde ,która stanęła bo włączył się czujnik
ula509
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 315
Na forum od: 15 sty 2019 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie

Post autor: ula509 »

To też racja. Sama widziałam, jak pan, którego energia rozpierała: dalekie biegi z kijkami, przyrządy na powietrzu aż gwizdały, musiał na pierwsze, czy drugie piętro windą. A w kolejce kobieta z kulami. Z guzikami też prawda, więc może dobrze, że o tym napisałeś.
Z drugiej strony mała instrukcja dla tych, którzy mogą nie wiedzieć (bo naprawdę mogą nie wiedzieć) by się przydała na zewnątrz. W czasie oczekiwania wszyscy czytają, co popadnie. :)
I to by było na tyle, bo nie będę Wam zagadywała wątku opisowego.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14409
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie

Post autor: GIENIA »

Dzięki Pancernz za opinię , potwierdziłeś moją , o tym ośrodku :D

Masz rację Ula , dodatkowa winda na zewnętrznej stronie budynku , , która zatrzymuje się tylko na poziomie kawiarni , byłaby super rozwiązaniem , także dla osób mieszkających na wyższych kondygnacjach ;) ( jeszcze windy nie ma , a ja już kombinuję :oops: )
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 846
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie

Post autor: berbla65 »

tak, tak ULA masz rację :) =winda zewnętrzna na taras np. ze srodkow unijnych.Miałam okazję wyjechać=sierpień 2019= do kawiarni kilka razy i....bez tłoku i długiego oczekiwania na windę :P ale miałam szczęście :lol: pozdrawiam
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg opinia po turnusie

Post autor: zbigniew165 »

Zima nie ma problemu, żeby wjechać do kawiarni windą bez tłoku i ścisku. :)
ODPOWIEDZ