Osieczek ZUS

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Osieczek ZUS

Post autor: acik61 »

Do ośrodka dojechaliśmy (by raźniej było to po wstępnej "integracji" na ....wiadomym portalu 🤔) w dwa samochody (odnajdując się po drodze na parkingu) krótko przed 7-mą. Od 7- mej przyjęcia i skoro razem jechaliśmy to i pokoje obok i ....jeden stolik na stołówce , w sumie więc niby "nieznajomi" a już po drodze i teraz w ośrodku "silna grupa wsparcia" :) Rozlokowanie w pokojach i szybka wizyta u lekarza na ordynację zabiegów - ci co przyjechali w godz późno rannych i dalej już tak pięknie nie mieli (lepiej być wcześniej) Stołówki są dwie i dwie tury posiłków. Jak napisałem wcześniej baza zabiegowa raczej uboga, ale za to nadrabiają te niedogodności w 200% rehabilitanci (bardzo mili, zaangażowani,empatyczni) Na terenie ośrodka ...nazwijmy to "sala bankietowa" gdzie można w jakieś dni potańczyć, a nawet piwko kupić, ale o tym nie piszę bo nie w tym celu tu przyjechałem. Sklep kilka km drogi od ośrodka - kilkanaście minut spacerem młyn gdzie łasuchy w kawiarni coś skonsumować mogą.......cdn.....
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Osieczek ZUS

Post autor: Muzyczka »

Witam Acik,
znowu bardzo pięknie opisałeś i dziękuję..
Nie ma to jak grupa wsparcia...i wspólny przyjazd. Ja też kiedyś miałam taki przypadek że znaliśmy się z pociągu i z promu I potem cała paczka 6 osób była świetnie zgrana, razem przez 3 tygodnie spędzaliśmy czas..
Znam też taki przypadek że ludzie z forum NS , Jak przyjechali w grudniu do Świnoujścia to też się spotkali i było im cały czas superowo, przez cały pobyt a znali się z forum..
Acik, miłego dalszego tam pobytu, i szczęśliwych chwil tam życzę łącznie z rehabilitacją....
Serdecznie pozdrawiam
Wszystkiego dobrego i dużo zdrówka...
andzio
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 17 lis 2011 11:06

Re: Osieczek ZUS

Post autor: andzio »

acik61 dziękuję za obszerną informację z. pierwszej ręki juz jestem spokojny,ja jestem po 2 operacji kregoslupa l4l5 i powiedzieli ze nastepna to juz 2 implanty.Mysle ze jak przyjade na 8-8.30 to bedzie ok.pozdrawiam i jakbyś coś wiecej wiedzial to pisz.Dziekuje.
andzio
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 17 lis 2011 11:06

Re: Osieczek ZUS

Post autor: andzio »

acik61 jeszcze krotkie pytanie czy do kriosauny trzeba mieć drewniaki czy tylko grube skarpety i oczywiscie rękawiczki.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Osieczek ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Buciki dają na miejscu czy do sauny czy do komory, musi być izolacja termiczna a skarpety tak dobrej nie dają i się przykleją do podłogi :lol:
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Osieczek ZUS

Post autor: acik61 »

Andzio - tutaj jest kriosauna- czyli wchodzisz do "beczki" przez drzwiczki i stoisz,drzwi zamykajæ a głowa wystaje ponad, więc potrzebne są drewniaki,które są tu na stanie, wełniane skarpety, bawełniane spodenki sportowe (bielizna też bawełniana) oraz rękawiczki ...jeszcze raz wszystko z bawełny, wełny, byleby nie sztuczne włókno
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Osieczek ZUS

Post autor: acik61 »

Część II - Baza rehabilitacyjna
Jest wszystko do zabiegów elektroterapii (laser, solux, magnetronik, ultradżwieki, TENS) hydromasaż, kąpiele wirowe nóg i rąk, krio miejscowe, kriosauna, masaże suche oraz ćwiczenia czynne, w odciążeniu, indywidualne, grupowe a także trening relaksacyjny, psychoedukacja oraz edukacja zdrowotna. Rehabilitanci b.dobrze wywiązują się ze swoich zadań i (w/g mnie) tak dobrze rehabilitują swoją wiedzą i zaangażowaniem, że żadne orbitki i inne wynalazki nie są potrzebne. Nauczają jak bez wyszukanych "pomocy sprzętowych" dobrze i z efektami się rehabilitować. Jest to moje zdanie i zasłyszane też u innych co najmniej kilkunastu osób. Ktoś może mieć inne.
Wyżywienie
Jest urozmaicone (nie z restauracji 5*) do zaakceptowania, porcje duże (chleba nie brakuje, zupa w wazie - też zawsze jeszcze trochę zostaje) - mimo, że stoliki 8 - mio osobowe. Mam dietę i też mięso, ryby gotowane, inną wędlinę inny ser inne sałatki - jem w I turze (ale słyszałem głosy, że na II turze osoby na diecie otrzymują te same produkty - powtarzam ja na turze I tych kłopotów nie mam
Atrakcje
Tu śniło można zaliczyć termy w Mszczonowie odległe o 20km - grota solna ,sauna oraz basen z wodą termalną śmiało można zaliczyć do b.dobrej rehabilitacji dodatkowej (niestety płatnej samemu) cena biletu np. na dwie godziny ( optymalny czas po kolacji) to 11zl + 2zl za saunę razem z grotą - bilet ulgowy (legitymacja osoby niepelnosprawnej) oraz 15 zł+2zl normalny. Cena teraz w sezonie niskim.
Dla koneserów i znawców skład wody: wapń 60,12 magnez 13,37 sõd 29,00 potas 8,00 wodorowęglan 320,95 siarczan 6,78. chlorek 9,39 fluorek 0,19
razem 459,79 mg/l. PH- 7,6
Pozdrawiam i jak jeszcze jakieś pytania to proszę - postaram się odpowiedzieć
Andrzej
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Osieczek ZUS

Post autor: Muzyczka »

Acik, wow wow wow...!
Pięknie napisane..
Dziękuję...
Wspaniałe i dokładne informacje...
Przydadzą się innym kuracjuszom...
I jak szczegółowe..super i wyrazy podziękowania.
Serdecznie pozdrawiam... :kwiat:
andzio
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 17 lis 2011 11:06

Re: Osieczek ZUS

Post autor: andzio »

acik61 dziękuję za informację ,jestem spokojny bo czytając inne fora to masakra była. A powiedz mi tak z praktycznych spraw czy jest jakaś miska w łazience,jak z miejscem w szafie ,wieszaki i czy brać ze sobą przedłużacz?Jaki jest lekarz chodzi mi o komunikatywność potrafi wysłuchać?pozdrawiam
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Osieczek ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Każdy lekarz Cię wysłucha tylko czy posłucha.
ODPOWIEDZ