Osieczek ZUS

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Mario76
Posty: 4
Na forum od: 02 sty 2020 10:03
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Osieczek ZUS

Post autor: Mario76 »

Witaj acik61.
Dzięki za tak obszerną relację.
Ja mam jeszcze dodatkowe pytania: jak okolica w pobliżu ośrodka czy jest gdzie pójść na spacer na kijki czy pojeździć rowerem? I czy może mają w sanatorium rowery do wypożyczenia.
Pozdrawiam życzę owocnej rehabilitacji.
Mario76
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Osieczek ZUS

Post autor: acik61 »

Andzio, Mario76
Lekarzy jest tu więcej - ja trafiłem do dr. B.B ortopeda (nie można tu umieszczać nazwisk) - bardzo sympatyczny,wysłucha co dolega, przeczyta wyniki badan dość wnikliwie i jest otwarty na nasze oczekiwania co za zabiegi nas interesują,a po kilku dniach nie było u niego obiekcji, aby dopisać masaż suchy. Pokoje dobrze wyposażone w szafy,szafki nocne,jest i komoda - szafę mamy 1 pół z półkami a pół na wieszaki, druga szafa pojedyńcze z wieszakami i komoda (na dwóch facetow aż nadto 🤗) przedłużacz mam swój ale za kaucja można wypożyczyć (swój używam dyskretnie- niby że względów BHP nie można swoich) tv za opłatą (nie brałem bo net śmiga bez zastrzeżeń z wyjątkiem plusa)Na rowerze czy na kijkach teren rewelacja bo jest gzie pojeździć i pospacerować z dala od ruchu wielkomiejskiego.......wypożyczalni brak (chyba🤔)
Pozdrawiam
andzio
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 17 lis 2011 11:06

Re: Osieczek ZUS

Post autor: andzio »

acik61 wielki szacun i aż się chce jechać☺jeszcze kwestia parkingu czy koszt to 200 zl i kiedy płatne?a i znajoma co też jedzie pyta się czy na sobotę i niedzielę może jechać do domu?według mnie jest to już nie praktykowane.pozdrawiam
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Osieczek ZUS

Post autor: acik61 »

Parking 200zl na ośrodku płatny zaraz po przyjeździe w recepcji. Po drugiej stronie ośrodka są dwa parkingi prywatne jeden chyba 50 zł drugi 100 (nie parkuje tam więc co do ceny nie jestem pewien) ale wolałem na parkingu ośrodka (choć widzę że i te prywatne są ok) Przepustki są praktykowane - kto ma blisko do domu ten po zabiegach sobotę (bo też są) do domu wybywa - powrót w niedzielę przed 22.00
Andzio to są moje ( i grupy ...teraz znajomych co przy stoliku razem siedzimy) subiektywne spostrzeżenia.... inni mogą mieć takie jak na forach czytałeś- ja uważam,że są mocno przesadzone (i też bałem się jechać) ale najważniejsze znaleźć dobre kilkuosobowe grono osób tak samo myślących i tego samego oczekujących od pobytu (niezależnie jaki to priorytet 😎) no i dobrze mieć samochód ps. termy nie opuściliśmy na razie w ani jeden dzień 🏊 pozdrawiam
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Osieczek ZUS

Post autor: Dagna »

Czyli bez grona i samochodu ani rusz. Dobrze, że rehabilitacja na poziomie. Miłego pobytu :kwiat:
edarmot2
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 09 sty 2020 08:02
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Osieczek ZUS

Post autor: edarmot2 »

Witam. Ja pierwszy raz wyjeżdżam na taki turnus rehabilitacyjny. Od 21.02.2020r. Po przeczytaniu wcześniejszych opinii n/t warunków w ośrodku miałem mieszane uczucie. Teraz czuję się pewniej.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Osieczek ZUS

Post autor: acik61 »

Edarmot2
Cieszę się, że moja opinia uspokoiła Cię choć trochę 😉 - rehabilitanci dają "w kość" ale jak jedziesz po rehabilitacje (ja po to pojechałem) to Osieczek jest dobrym miejscem. Fakt popołudnia i wieczory trzeba sobie samemu zorganizować, bo tak jak pisałem wcześniej nawet wrony tu zawracają 😎 ale trochę wydasz to wieczorny wyjazd do term mszczonowskich jest strzałem w 10-tkę.... acha chyba jeszcze w styczniu ma być otwarty w miejscowości Wręcza ( też niedaleko) najnowocześniejszy kompleks basenów w Europie też na bazie wody termalnej.... ale opis z tego obiektu już następne turnusy (chyba) dodadzą. Pozdrawiam
edarmot2
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 09 sty 2020 08:02
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Osieczek ZUS

Post autor: edarmot2 »

Dziękuję . Słyszałem również że w pokojach nie ma czajnika ,lampki nocnej. Ważne dla mnie co powinienem zabrać . co przydać się może. Lubię czytać , kawkę też wypiję. bez odbiornika TV się obejdę . No i tak jak piszesz; ważne fajne towarzystwo. Cóż, wyjeżdżam dopiero jakby na 3 turnus , . Ponieważ wszędzie daleko to raczej pojadę samochodem. Ćwiczenia, termy, no fajnie. przydałoby się parę kilogramów zrzucić. Miłego wieczoru.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Osieczek ZUS

Post autor: acik61 »

Edarmot2
Na każdym piętrze jest pokoik socjalny a w nim m.in. czajnik - mam swój ale zrobię kawę czy herbatę i go do szafy chowam😎 (rano jak sprzątaczki pokoje sprzątają) - po południu już ok . Na parterze przy recepcji stoją automaty jeden typu napoje w butelkach, puszkach itp. drugi z kawą i czekoladą w kubku różne warianty. Lampki nie ma - można za kaucją wypożyczyć tak samo przedłużacz - kaucja dlatego bo ludzie nie oddawali i niszczyli (słowa kierownika obiektu) - a jest potrzebny + jakiś rozgałęźnik, bo u nas w pokoju .....jedno gniazdko, drugie w łazience. Tv jak pisałem wcześniej odpłatne oraz na stołówce ogólnodostępne - jak nie masz tel w plusie (tu zasięg porażka) to reszta sieci śmiga bez zarzutu więc tv w jakiejkolwiek aplikacji masz w dobrej jakości (o ile transferu Ci starczy) wi- fi niby jest na stołówce na I piętrze - nie sprawdzałem (w pokojach nie ma)
Pozdrawiam
andzio
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 17 lis 2011 11:06

Re: Osieczek ZUS

Post autor: andzio »

acik61 masz już kilka dni zabiegów jak je oceniasz,co masz przepisane?i ja też autem przyjadę więc termy będę zaliczal , i ważne że lekarze są ok.Ja teraz jestem w Polanicy prywatnie i też fajne zabiegi mam włącznie z kriosauna ktora mi pomaga i mam nadzieję że w Osieczku mi przepisza.milego dnia i pozdrawiam☺☕
ODPOWIEDZ