Osieczek ZUS

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Osieczek ZUS

Post autor: acik61 »

Hej - od 2.01 przebywam w ......Osieczku na prewencji rentowej i ... nie taki diabeł straszny jak go na forum malowali☺ O zabiegach napiszę jak będzie już ich trochę na liczniku (póki co minęły 2 dni zabiegowe) - resztą tj warunki bytowe, wyżywienie, zawiązana grupa znajomych jest .. super. Położenie rzeczywiście tam ,gdzie "nawet wrony zawracają" ale mając do dyspozycji własne 4 kółka to w odległości 20km jest niezaprzeczalna " wartość dodana" czyli termy Mszczonów - póki co jeździmy tam codziennie- woda termalne "prawie" a może nawet na pewno o walorach uzdrowiskowych (można poczytać w necie o jej właściwościach) - dodatkowo sauna i grota solna w sumie za niewygórowaną stawkę (przebywamy 2godz i koszt teraz w sezonie niskim to 15zl normalny a 11 ulgowy (jak ktoś z grupæ niepełnosprawności) plus 2 zł za wejście do sauny razem z grota solną- niezależnie od czasu przebywania w tych przybytkach. Pozdrawiam forumowiczów i postaram się napisać coś więcej jak już fizjoterapeuci mocniej w obroty wezmą
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Acik, serdecznie witam i fajnie, że znalazłeś czas i w czasie Twego pobytu zusowskiego napisałeś. Świetne opisy i dokładne, bardzo dziękuję i przydadzą się innym.
Jak zawsze, widzę, umiejętnie i mądrze zorganizowałeś życie tam i wielkie brawo!!! Super, że jeździcie na termy i na saunę..Tylko gratulować.
Wszystkiego dobrego tam życzę. Świetnego pobytu i trzymaj się tam zdrowo..Tą sauna w zimie świetny, uodparniający wybór.
Serdecznie pozdrawiam..
Wszystkiego dobrego życzę..i dalszych udanych, szczęśliwych i wyjątkowych dni..i rehabilitacji..
Miłego dnia i powodzenia... :kwiat:
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: acik61 »

Sztani
Będzie opis w dziale opinie ... .tylko jak już dokładnie w wir rehabilitacji wpadnę - pozxrawiam
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: sztani »

Z góry dzięki :)
andzio
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 17 lis 2011 11:06

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: andzio »

acik61 pisze: 06 sty 2020 11:14 Hej - od 2.01 przebywam w ......Osieczku na prewencji rentowej i ... nie taki diabeł straszny jak go na forum malowali☺ O zabiegach napiszę jak będzie już ich trochę na liczniku (póki co minęły 2 dni zabiegowe) - resztą tj warunki bytowe, wyżywienie, zawiązana grupa znajomych jest .. super. Położenie rzeczywiście tam ,gdzie "nawet wrony zawracają" ale mając do dyspozycji własne 4 kółka to w odległości 20km jest niezaprzeczalna " wartość dodana" czyli termy Mszczonów - póki co jeździmy tam codziennie- woda termalne "prawie" a może nawet na pewno o walorach uzdrowiskowych (można poczytać w necie o jej właściwościach) - dodatkowo sauna i grota solna w sumie za niewygórowaną stawkę (przebywamy 2godz i koszt teraz w sezonie niskim to 15zl normalny a 11 ulgowy (jak ktoś z grupæ niepełnosprawności) plus 2 zł za wejście do sauny razem z grota solną- niezależnie od czasu przebywania w tych przybytkach. Pozdrawiam forumowiczów i postaram się napisać coś więcej jak już fizjoterapeuci mocniej w obroty wezmą
Witam acik61 ja też jadę 27.01 do Osieczka interesuje mnie kriokomora ile przypisują i czy jest możliwość dokupienia zabiegów w krio oraz jakie przyrządy do ćwiczeń mają orbitreki itp.Poprzednio bylem na poszpitalnym w 23 wsz konczylem 4.10 pozdrawiam a i jeszcze jedno jak z internetem?
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: acik61 »

Hej Pokoje dwu osobowe - ja mam play- pełen zasięg 4g ,kolega ma plus- ledwo rozmawiać może (kupił sobie za 5 Zeta kartę do play i "cały w skowronkach")tak,że mam Vectra online oraz aplikacje wp.pilot i telewizor nie ma potrzeby wykupić
Nie mam ( bo nie chciałem krio) - mam tylko krioterapia czyli mrożenie miejscowe na bark i jest ten zabieg codziennie oprócz niedziel - tak samo jest z kriosauną jak lekarz przepisze (a przypisze na pewno jak potrzebujesz) to chyba jest w każdy dzień - dopytam jutro kogoś kto ma jak to to wygląda ilościowo) generalnie masz 6 czy 7 zabiegów to zabiegi są dziennie (nie ma co drugi lub co trzeci dzień) ja np na cały turnus mam 128 zabiegów jak już widzisz nie ma tu kriokomory - jest kriosauna- czyli taki"skafander " czy "beczka" gdzie wchodzisz pojedynczo i mrożenie jest bez głowy- jak jutro popytam to napiszę dokładnie. Jeżeli chodzi o przyrządy to są. ....dwa rowerki i ugul - gimnastyka ,a jest jej tu dużo odbywa się na prawie 100% jeden na jeden z rehabilitantem i są to różnego rodzaju piłki " kije" " gumy" jakieś maty do ćwiczeń usprawniających oraz masaże w przeróżny sposób przez rehabilitanta wykonywane - krótko mówiąc takiego zaangażowania rehabilitanta w nasz proces naprawczy nie widziałem nigdy a co za tym idzie także " wycisku" jaki nam dają 😂 Czyli prądy, hydromasaż ( też mam go codziennie) krio, gimnastyka grupowa, indywidualna, czynna, w odciążeniu oraz masaże to charakterystyka tego ośrodka..... przyjechałem się rehabilitować i wydaje mi się , że rehabilitanci wywiązują się z tego w 110%...... a jak masz samochód albo dostęp do kogoś co będzie chętny to termy w Mszczonowie ( 20 km w jedną stronę) to osobna piękna bajka ( przez duże "B")
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Muzyczka »

Acik, świetnie opisałeś wszystko od A-Z.
Dziękuję.....nawet i ja czytałam, z ciekawości, jakie mogą być zabiegi..hi . Brawo...
Wszystkiego dobrego życzę..

Miłego pobytu. Proszę, jak możesz podobnie jak przedtem w weekend tj.w wolne dni, to odpocznij, i też jak chcesz , i na basenie i w saunie i itd....
Serdecznie pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: acik61 »

Andzio
Po śniadaniowej rozmowie dokładam garść info - Orange działa też ok, więc tylko plus to porażka w zasięgu. Kriosauna, tak jak nadmieniłem wczoraj, przepisywana jest na cały turnus oprócz sobot (no i niedziel) pokoje ok, wyżywienie też.... popołudnie jak nie z integrujesz się z jakąś grupą to samemu nudy na pufy - zero zorganizowanej jakieś rozrywki kulturalniej..... dużo, a nawet bardzo dużo "procent popołudniami się przelewa" .... ale cóż jesteśmy istotami myślącymi i każdy wie po co przyjechał pozdrawiam a opis postaram się na dniach umieścić w temacie "opinie o..."
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Osieczek ZUS

Post autor: andrzej1955 »

Nie taki Diabeł straszny jak go malowali-to i dobrze bo kuracjusze wyjeżdżają po to aby się rehabilitować w przyzwoitych warunkach,może coś po negatywnych wpisach się jednak zmieniło :!: Serdeczne Podziękowania Acik za opinię i poświęcony czas na jej napisanie,cieszy fakt że wykorzystałeś pobyt na poprawę swojego cennego zdrowia i jeszcze Więcej Ci go Życzę,Pozdrawiam :)
forumowicz

Re: Osieczek ZUS

Post autor: forumowicz »

Jestem mile zaskoczona Twoim opisem Acik,
do tej pory wszyscy straszyli Osieczkiem , a tu proszę opis poszedł trochę w innym kierunku i bardzo dobrze
super Acik :)
ODPOWIEDZ