ŚCRU Rabka Zdr ój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
hala5102
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 212
Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

ŚCRU Rabka Zdr ój

Post autor: hala5102 »

Witam wszystkich, którzy będą wyjeżdżać do Rabki Zdroju do ŚCRU (Śląskie Centrum Rehabilitacyjno Uzdrowiskowe), Dietla 5. Byłam tam na przełomie X/XI.2019r. Ośrodek olbrzymi. Część przeznaczona na sanatorium dla dzieci, część na szpital rehabilitacyjny i część na sanatorium dla dorosłych.Cały budynek, to wielki labirynt. Korytarze, w których na początku trudno się połapać.Trzeba ze dwa dni aby to ogarnąć. Pokoje różne i jedno- i dwu- i trzy- i czteroosobowe. Wszędzie czysto. Pokoje sprzątane co drugi dzień. Byłam sama więc nie miał kto bałaganić. Nie w każdym pokoju są telewizory, w moim był. Ja miałam pokój jednoosobowy, usytuowany na skraju korytarza, w którym było zimno jak w przysłowiowej psiarni. Okna nieszczelne. Kaloryfer letni lub prawie zimny. To samo było w pokoju piętro niżej (też jedynka) ale na zimno pokojach narzekali też inni. W niektórych pokojach było ciepło, a to zależało od tego jak dany pokój jest usytuowany. Ja mieszkałam w budynku C na II piętrze. Codziennie 3 zabiegi więc musiałam 6 razy pokonać nie krótką trasę korytarzami tam i z powrotem i do tego jeszcze tyle samo na stołówkę i z powrotem (też 3 posiłki). W sumie maszerowałam 30 minut codziennie (sprawdziłam). Nie korzystałam z wind, bo trzeba było wsiąść do pierwszej windy zjechać na dół, przejść korytarzami do drugiej i wjechać na górę. A ponieważ były one ciągle zajęte, więc szybciej było dojść wszędzie na nogach. Zabiegi standardowe jak wszędzie. Ja miałam dobrane dobrze. Wizyta lekarska tylko raz - na początku turnusu. Potem już przez cały turnus nie było wizyt kontrolnych. Jak ktoś chciał zamienić zabieg lub coś komuś dolegało, sam musiał iść do lekarza. Już około 21.00 pielęgniarki pukały do pokoi i sprawdzały "czy wszystko jest w porządku". Ogólnie sympatyczne. Personel zabiegowy także. Wyżywienie dobre - ja nie narzekałam.W ośrodku jest maleńka kawiarenka (w piwnicy tzw. poziom -1). Była tam cztery razy dyskoteka z czego dwa razy z inicjatywy kuracjuszy. Miejscowość... cicho i smutno wszędzie. Nic się nie dzieje. Jedynie w czwartki tańce w kawiarni Koncertowej i ewentualnie w karczma Hulaj-Dusza. Nie ma co zwiedzać. Trzeba korzystać z tego, co zaoferuje pani Małgosia (KO), bo inaczej można się zanudzić. Park dość duży, ale jesienią nie urokliwy. Można pospacerować, ale prze 3 tygodnie to i spaceru ciągle tymi samymi alejkami, czy ulicami ma się dosyć. Sądzę jednak, że w okresie letnim może być w Rabce nawet i przyjemnie ale jesień, zima i zapewne wczesna wiosna (do maja)... to wymarłe miasto. Aha, niedaleko sanatorium jest sklep Adaś, w którym można się zaopatrzyć w artykuły spożywcze, toaletowe i... alkohol. Jest także niedaleko kino "Śnieżka", ale seanse dla dorosłych od 19.30 więc przy braku chętnych strach było tam samej pójść, bo na ulicach nie ma ludzi - pusto!
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: ŚCRU Rabka Zdr ój

Post autor: andrzej1955 »

Serdeczne Podziękowania za Bardzo obszerną i wyczerpującą opinię z pobytu i o całej jego otoczce,jeden z nielicznych mało albo wcale nie opisywanych Obiektów-tym bardziej cenna opinia,mam nadzieję że mimo wielu przeciwności i trudności pobyt przyczynił się do poprawy Twojego tak Cennego Zdrowia,Pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: ŚCRU Rabka Zdr ój

Post autor: forumowicz »

Hala podziękowania Ci się należą :kwiat:
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: ŚCRU Rabka Zdr ój

Post autor: wiktor64 »

Dzieki za opine hala5102 :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
ODPOWIEDZ