Uzdrowisko Świnoujście

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Lolik
Posty: 1
Na forum od: 14 lut 2020 12:45
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Uzdrowisko Świnoujście

Post autor: Lolik »

Byliśmy z mężem na turnusie sanatoryjnym w Świnoujściu w styczniu 2020. Stanowczo odradzam tam rehabilitację . Zakwaterowanie w jednym miejscu, posiłki w drugim , zabiegi w trzecim i czwartym miejscu. "Spaceroterapia" może jest dobra, ale nie "biegoterapia" w wieku emerytalnym, bo , żeby zdążyć na posiłki i zabiegi/zaplanowane bezmyślnie !!!/trzeba było się często bardzo spieszyć. Po 3 dniach wysiadło mi kolano.
Zabiegi to kpina z chorych: np. masaż 10 minut, okład borowinowy-10 min, diadynamik-10 min....Byłam 15 raz w sanatorium , a po raz pierwszy w takich warunkach.Po kąpieli w ciepłej solance pacjent wychodził na mróz , bo musiał zdążyć na kolejny zabieg w drugim miejscu.
Oddzielny opis należy się pani doktor. Kompletnie nie słuchała co komu dolega. Mąż dostał inhalacje/choć mówił, że drogi oddechowe ma zdrowe !!/ oraz wirówkę na kk. dolne/choć też mówił, że ma zdrowe/. Odpowiedź pani dr była: cytuję" będzie pan tu dużo chodził, to nogi pana rozbolą".Z 54 zabiegów połowa była zbędna-policzyliśmy.A tych ,które potrzebował nie dostał.Ja byłam uparta i chodziłam 2 razy celem zmiany zabiegów na te , które były mi potrzebne. I tak osiągnęłam niewiele. Sąsiadka, która potrzebowała inhalacji otrzymała tylko 4 przez cały turnus.Pacjenci z NFZ traktowani są , jak zło konieczne. Całe Świnoujście nastawione jest na kuracjuszy niemieckich. Radzę : jeżeli ktoś dostanie skierowanie do Świnoujścia, to niech się upewni , czy pojedzie do sanatorium , w którym baza zabiegowa jest w tym budynku, w którym będzie mieszkał i jadł. W innej sytuacji wróci bardziej chory, niż pojechał. Wiem co radzę, jestem lekarzem z 40-letnim stażem.
forumowicz

Re: Uzdrowisko Świnoujście

Post autor: forumowicz »

Lolik , zapomniałaś tylko napisać jaki to ośrodek sanatoryjny
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Uzdrowisko Świnoujście

Post autor: darek »

Przeczytałem z Uwaga Pani wpis.
Jednak brak KLUCZOWEJ informacji .
Gdzie Korzystała Pani z pobytu sanatoryjnego .
W Świnoujściu jest kilka obiektów i możemy generować ,że Wszystkie sa ZŁE.

Osobiście znam kilka Osób tak z Forum jak i nie ,które były w Swinoujściu i bardzo sobie chwaliły pobyt.

Odnosi się Pani do czasu zabiegu.
Standardem sa podane czasy taki Czas wykupuje NFZ od świadczeniodawcy usług i nieważne czy jest to Świnoujście ,Krynica Kołobrzeg Ciechocinek czy Polanica
Zabieg wszedzie trwa tyle samo
Podobnie z ilościa zabiegów od ponad 10 lat NFZ zaleca minimum 54 zabiegi .
Co do zasadności To LEKARZ podejmuje odpowiedzialność co jest najlepsze dla Pacjenta.
Pani może ,ale nie musi się z tym zgodzić .
Zapewne i Pani decyzje odnośnie leczenia Pacjentów nie są zgodne z ich oczekiwaniem
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Uzdrowisko Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

Właśnie jestem jedną z takich osób o których pisze Darek. Byłem w Świnoujściu w obiekcie Trzygłów położonego naprzeciwko Rusałki. Na zabiegi chodziłem do Rusałki, na posiłki do Światowida i było to na przełomie października do 15 listopada. Byłem z pulmonologi i miałem dobrze dobrane zabiegi na astmę i kręgosłup szyjny. Teraz w lutym byłem ponownie w Świnoujściu już komercyjnie i pewnie będę dzwonił po zwroty jesienią też do Świnoujścia. Ponownie wybrał bym nawet Trzygłów, żeby tylko być w Świnoujściu i mogę dochodzić na posiłki i zabiegi nawet w styczniu.
Miałem tam najlepsze zabiegi na oddechówkę i reumatologię.
Także moja opinia znacznie odbiega od opinii Lolik na korzyść Uzdrowiska Świnoujście. Pozdrawiam wszystkich udających się do Świnoujścia na kurację. :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Uzdrowisko Świnoujście

Post autor: GIENIA »

Ja jestem kolejna osobą o której pisze Darek ... byłam w Zakładzie Leczniczm Adam i Ewa , należącym do Uzdrowiska Świnoujście .... stołówka i część zabiegów na miejscu , na nieliczne terzeba było pójść do Bałtyku lub Rusałki .... Bałtyk należący do UŚ też ma szeroką bazę zabiegową i stołówkę .... Swiatowid ma stołowkę i bazę zabiegową ....nie należy wrzucac wszystkiego do jednego worka :roll:

Być może Państwo byli w Trytonie , jeśli tak , to maja prawo być oburzeni .... Tryton to hotel nie sanatorium :? tam są tylko pokoje ;)
Uzdrowisko Świnuojście obejmuje sporo ośrodków .... wiele z nich ma ma stołowkę i zabiegi na miejscu ...
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Uzdrowisko Świnoujście

Post autor: GIENIA »

Ja wyjeżdżajac ze zwrotu miałam wybór Adam i Ewa lub Tryton .... znałam doskonale obydwa , dlatego wybrałam Adam i Ewa ... i chętnie pojechałabym tam jeszcze raz ..... profesjonalizm na kazdym szczeblu :)
Awatar użytkownika
danny
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 65
Na forum od: 25 gru 2011 20:20
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Uzdrowisko Świnoujście

Post autor: danny »

Witam !
Też byłam w styczniu w sanatorium w Świnoujściu. Przydział dostałam do Trytona. W pierwszym dniu po przyjeździe skierowana zostałam do pielęgniarki po przydział pokoju oraz do lekarza. Pani doktor z głową w papierach zapytała na co choruję i ustaliła zabiegi. Prosiłam o inne to otrzymałam odpowiedź że ona wie doskonale jakie zabiegi będą dla mnie najlepsze. Pokój w Trytonie trzyosobowy maleńki /o łazience nie wspomnę też bardzo maleńka/ czysty, meble stare, stoliczek z dwoma krzesłami, szafa też przygotowana dla dwóch osób a nie dla trzech. Panie pielęgniarki bardzo miłe pomocne. W Trytonie nie ma żadnych zabiegów, stołówki. Na zabiegi trzeba biegać do Światowida, Rusałki czy Bałtyku. Plan zabiegów tak ułożony że problem jest zdążyć na następny do innego zakładu, bardzo często godziny zabiegowe nakładały się z godziną posiłków lub były tak zaplanowane że bieda była zdążyć na posiłek. Ja w Trytonie byłam tylko jeden dzień i o harmonogramie zabiegów napisałam na podstawie otrzymanego w Trytonie. W dniu przyjęcia zapytałam panią pielęgniarkę czy nie ma pokoi dwuosobowych ponieważ jestem dwa miesiące po operacji odpowiedziała że nie ma ale zobaczy co w mojej sprawie można zrobić. Następnego dnia po śniadaniu otrzymałam informację że zostałam przeniesiona do pokoju jednoosobowego do Henryka na ul. Sienkiewicza . Jest to Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej otwarty w ubiegłym roku który ma umowę z NFZ. Na miejscu są zabiegi z których korzystałam o normalnych godzinach, stołówka, kawiarenka basen z sauna i jacuzi czyli wszystko co w sanatorium jest niezbędne. Pokoje śliczne, jasne z pełnym węzłem sanitarnym . Pielęgniarki jak i lekarz bardzo przychylni dla pacjentów, potrafili wysłuchać i doradzić.
To co napisała Lolik jest prawdą, trzeba być naprawdę zdrowym żeby przez 21 dni biegać z jednego Zakładu Przyrodoleczniczego do drugiego a nawet do trzeciego. Zapomniałabym zabiegi były rozplanowane na cały dzień ostatni był nawet zaplanowany na 20-tą.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Uzdrowisko Świnoujście

Post autor: GIENIA »

Super Danny , że trafiłaś do Henryka , Tryton ma złe opinie :roll:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Uzdrowisko Świnoujście

Post autor: zbigniew165 »

danny, to ja Ci powiem, że ze mną przy stoliku w Światowidzie siedziała pani z Wrocławia, która miała 78 lat i poruszała się z pomocą laski. Była zakwaterowana w Trytonie i na zabiegi chodziła do Rusałki i Bałtyku, a posiłki jadła w Światowidzie. Dała radę, chociaż było jej ciężko.
Tak, że nie tylko zdrowi ludzie jadą do Uzdrowiska Świnoujście i nie narzekają, bo są nad morzem.
Ja byłem w Trzygłowie, który też jest tylko hotelem sanatoryjnym i nie posiada stołówki i bazy zabiegowej.
Pozdrawiam wszystkich fanów Uzdrowiska Świnoujście. :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Uzdrowisko Świnoujście

Post autor: GIENIA »

Zbyszek , tyle , że Trzygłów jest naprzeciwko Rusałki , a do Swiatowida miałes pare kroków , i problemow z poruszaniem raczej nie miałeś ;)
W Trytonie tak jest .... np zabieg w Rusałce kończy sie w momencie rozpoczęcia obiadu w Światowidzie ... nie każdy jest sprawny ... zachodzi pod koniec obiadu , a tam pretensje , bo za chwilę druga zmiana :roll: ... dlatego , nie wybrałam Trytona :) tylko mój Raj :D
ODPOWIEDZ