Rybaki centrum zdrowia stawiguda

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
sniezka077
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 18 mar 2020 07:07
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Rybaki centrum zdrowia stawiguda

Post autor: sniezka077 »

Hej nie moge nigdzie nic znalezc na temat sanatorium centrum zdrowia Rybaki stawiguda kolo Olsztyna. Mam tam skierowanie z zus podobno zadupie las i nic wiecej. Dostal ktos? Cos wiecie?
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Rybaki centrum zdrowia stawiguda

Post autor: Dzia_dek »

Śnieżka obawiam się, że nie znajdziesz za wiele wiadomości na temat tego Centrum Rehabilitacji,
a już na pewno nic w zakresie, który by Ciebie zainteresował czyli w ramach prewencji rentowej.
To jest "świeży" obiekt (z 2018 r.) wybudowany jako hotel i zarazem Centrum Zdrowia, nie wiadomo
dlaczego używający dla określenia swojej działalności nazwy "sanatorium", którym nie był i pewnie
nigdy nie będzie. Na stronach ZUS-u figuruje jako ośrodek prowadzący rehabilitację narządów ruchu.
Nie było go w wykazach za rok 2018 i 2019 tak więc usługi dla kuracjuszy w ramach prewencji będą
świadczyć od bieżącego roku czyli na ten moment zero informacji. Opinii w necie tylko kilka - różnych
jak to zwykle. Zaskoczyła mnie najpierw nazwa tego Centrum - RYBAKI [link], potem ich logo graficzne, a już
"dobiło" mnie logo "Caritasu" na honorowym miejscu. Za chwilę zrozumiałem w czym rzecz oglądając
menu strony. W zakładkach na pierwszym miejscu jeszcze przed rehabilitacją są ni mniej ni więcej
tylko ... ta dam ... R E K O L E K C J E. Jesteście w szoku :shock: ja też byłem w :shock: jak to zobaczyłem.
To takie dwa w jednym. Coś dla ciała :) i coś dla ducha. :o Ofertą rehabilitacji "biją na głowę" niejedno
sanatorium. Są bardziej uniwersalni jak Koło Gospodyń Wiejskich, ale ile w tym prawdy, a ile pobożnych
życzeń' to może napisać ktoś kto zdecyduje się na kurację w tym, moim zdaniem, nieco dziwnym, miejscu.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2020 21:18 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
sniezka077
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 18 mar 2020 07:07
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Rybaki centrum zdrowia stawiguda

Post autor: sniezka077 »

A jak się od tego odwołać? Ktoś wie...O zmianę miejsca
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Rybaki centrum zdrowia stawiguda

Post autor: Dzia_dek »

Śnieżka, przeszukałem nasze forum i nie znalazłem takich informacji o jakie pytasz.
Z tego co piszesz, to zrozumiałem, że nie chcesz się odwołać od decyzji wyjazdu, ale
zależy Ci na zmianie miejsca kuracji. Mam blade pojęcie w tym temacie. Może trzeba
napisać prośbę do Twojego oddziału ZUS-u, o zmianę miejsca rehabilitacji i dobrze tzn.
z sensem to umotywować? Czy coś takiego uwzględnią? Zaglądaj do tego swojego tematu,
może ktoś będzie miał więcej wiedzy w tym zakresie i napisze jak ten problem "ugryźć". ;)
sniezka077
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 18 mar 2020 07:07
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Rybaki centrum zdrowia stawiguda

Post autor: sniezka077 »

Odwołanie od decyzji wyjazdu A zmiana miejsca czy się to różni???dzięki bardzo za zainteresowanie moim problemem . Ja zieloną jestem pierwszy raz jadę.. nie wiem jak temat teraz ugryźć żeby mi nie powiedzieli do widzenia proszę sobie prywatnie jechać. Trochę popytalam i w tym uduchowionym ośrodku nie ma żadnej kawiarni do sklepu 10 km do miasta 30 km brak lodówki na cały ośrodek brak basenu okropne jedzenie tylko woda i las i potrzebne książki i wełna i druty ....
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Rybaki centrum zdrowia stawiguda

Post autor: Dzia_dek »

Śnieżka przede wszystkim nie napisałaś czy to Ty składałaś wniosek czy skierował Cię ZUS?
Jeżeli skierowanie jest odgórne czyli wysyła ZUS, a z jakichś względów nie można wyjechać
na taką rehabilitację, to wtedy od tej decyzji możemy się odwołać. Jeśli Ty sama składałaś
wniosek, to nie ma mowy o odwołaniu; możesz wtedy tylko zrezygnować. Cały czas mówimy
tutaj o decyzji przyznającej rehabilitację. Jeżeli chce się zmienić miejsce kuracji, to raczej
nie mówimy o odwołaniu tylko o napisaniu prośby o zmianę miejsca rehabilitacji. Myślę, że
słowo prośba trochę lepiej brzmi jeśli chcemy uzyskać przychylne dla nas załatwienie sprawy.
Pozostaje jeszcze pytanie o termin tej rehabilitacji. Na ten moment wszystkie wyjazdy są
wstrzymane i nie wiadomo kiedy to ruszy. Można wykorzystać ten czas na napisanie "mądrej"
prośby o zmianę miejsca kuracji. Nic na tym nie tracisz, a możesz zyskać nowe miejsce.
forumowicz

Re: Rybaki centrum zdrowia stawiguda

Post autor: forumowicz »

"Caritas archidiecezji warmińskiej uroczyście otworzyła w sobotę sanatorium w ośrodku w Rybakach. Jak zadeklarował dyrektor ośrodka ks. Piotr Hartkiewicz, wszystkie zyski z działalności sanatorium zostaną przekazane na pomoc dla najuboższych.
Sanatorium powstało w ośrodku znanym m.in. z tego, że do polskich warunków adaptowali się w nim w 2015 roku Polacy, którzy wyjechali z Ukrainy.
- Podobnej działalności sanatoryjnej na Warmii dotychczas nie było. A potrzeby w zakresie pomocy rehabilitacyjnej po wypadkach, po zabiegach, czy też na skutek chorób, są bardzo duże - wyjaśnił dyrektor ośrodka w Rybakach ks. Piotr Hartkiewicz.
Dodał, że zabiegi w Rybakach wykonują wysokiej klasy specjaliści z olsztyńskich szpitali. Obecnie w ośrodku przebywają podopieczni jednego z domów pomocy społecznej z Olsztyna. Koszt ich leczenia pokrywa Caritas.
Ks. Hartkiewicz zaznaczył, że prowadzone przez Caritas sanatorium tym różni się od podobnych placówek, że "na człowieka patrzy się w nim holistycznie".
- Jak choruje ciało, to choruje i duch. Dlatego oprócz zabiegów można wysłuchać rekolekcji, konferencji, uczestniczyć w mszach i nabożeństwach - podkreślił Ks. Hartkiewicz i przyznał, że wielu chorych oczekuje w procesie zdrowienia także wsparcia duchowego.
Na turnusy rehabilitacyjne do Rybaków będą trafiali nie tylko podopieczni Caritas. Pobyt i zabiegi można tam wykupić także komercyjnie. - Wszystkie pieniądze, jakie zarobimy w ten sposób, przeznaczymy na pomoc potrzebującym, których na komercyjny pobyt nie stać - zapewnił ks. Hartkiewicz."

źródło : Rynek Zdrowia

Byłam ciekawa co to za ośrodek , teraz już wiem .
Nie znalazłam nazwy w wykazie ZUS , a może źle szukałam :roll:
...Odwołanie od decyzji wyjazdu A zmiana miejsca czy się to różni...
Różni się , Ciebie dotyczy zmiana miejsca , zawsze można i należy próbować , prośba w swoim ZUS-ie, czymś trzeba umotywować ...
w pozostałym zakresie Dziadek Ci napisał
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Rybaki centrum zdrowia stawiguda

Post autor: Dzia_dek »

Śnieżka wiej stamtąd jak najdalej bo w przeciwnym wypadku jak jeszcze weźmiesz
wełnę i druty, to na bank wyjedziesz z tej Stawigudy w moherowym berecie. ;) :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rybaki centrum zdrowia stawiguda

Post autor: Felice »

Oni pewnie myślą,że jak uduchowią to choroba minie. :o Tylko po co ci super rehabilitanci z Olsztyna?
Miejsce pięknie położone nad jeziorem.... pewnie sobie wykupię pobyt na bookingu :lol: Może jak uzyskam wsparcie duchowe to mój podły charakterek poprawi się.
Ścieżka wiej jak radzi Dzia_dek....chyba że walory przyrody wszystko ci wyrównają.Nad tym jeziorem wypoczywali prominenci,nawet łódką nie można było kiedyś na nie wpłynąć 8-)
sniezka077
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 18 mar 2020 07:07
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Rybaki centrum zdrowia stawiguda

Post autor: sniezka077 »

Ale super że ktoś mnie wspiera....bo już mnie szlag trafiał jak pomyślę o tych drutach.to nie zus mnie wysyła A ja sama składała wniosek .I wczoraj dostałam od połowy czerwca...
Wtedy to już pewnie otworzą sanatoria. Mam tylko dylemat z tą prośbą czy składać teraz czy miesiąc przed tym wyjazdem ..macie jakieś doświadczenia? Te mądre prośby z tego co słyszę mało dają...teraz zus nie dość że odmawia stacjonarne to ma coraz gorsze ośrodki...macie jeszcze jakieś wyjście z tej sytuacji...bo zacznę robić te berety z nudow
ODPOWIEDZ