DWS Perła w Ustce

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Ela 2019
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 27 wrz 2019 00:32
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

DWS Perła w Ustce

Post autor: Ela 2019 »

Mój pobyt w styczniu 2020r., pierwszy raz w sanatorium w tym z NFZ, opinia jak najbardziej subiektywna.
Ośrodek nad samym morzem, warunki lokalowe - niezłe (pokoje czyste codziennie sprzątane, pościel nowa – ale przez 3 tygodnie nie zmieniana, ręczniki- zmieniane raz na turnus, w pokoju telewizor +radio, łazienki maleńkie), baza rehabilitacyjna – skąpa, brak basenu, jeden laser, jedna lampa sollux, brak możliwości skorzystania z krioterapii, mała sala do gimnastyki grupowej, materace do ćwiczeń przez cały turnus nie myte).
Korzystałam (skierowanie na reumatologia) z:
- gimnastyka grupowa,- kąpiel perełkowo-solankowa,- laser,- okłady borowinowe częściowe,- magnetronik,- masaż klasyczny,- lampa sollux (poza NFZ dokupiona).
Obsługa ww. zabiegów wspaniała, młodzi mili ludzie, z humorem, starali się naprawdę pomóc kuracjuszom. W szczególności masażyści dawali z siebie wszystko.
Natomiast porażką DWS „Perła” są lekarze, przynajmniej Pan H., mało kontaktowy, zadufany w sobie, przypomina mi notable z minionej epoki. Na pierwszej wizycie nawet nie chce przejrzeć wyników badań lekarskich, wypisów szpitalnych itp., jako internista w oparciu tylko o informacje na karcie przydziału do sanatorium, nie biorąc pod uwagę, że było to 3 lata temu i coś mogło się zmienić, przepisuje według swego uznania zabiegi, nie uzgadniając ich z kuracjuszem. DWS „Perła” powinna zatrudnić młodszych, bardziej kontaktowych i empatycznych lekarzy, dobrze jakby ze specjalizacją dostosowaną do leczonych schorzeń w sanatorium.
Wyżywienie, jak dla mnie bardzo dobre, podczas całego turnusu nie zdarzyło się, aby jakiś zestaw obiadowy powtórzył się dwa razy, porcje wystarczające, kolacje i obiady podawane do stolika, śniadania – stół szwedzki.
Panie sprzątające, obsługa stołówki, recepcjonistki, pielęgniarki – wszyscy bardzo mili.
Jak dla mnie to DWS zbyt dużo (12zł/za dzień) pobiera za parking. Basen w hotelu Jantar, najbliżej położony ok. 1km, mały nie bardzo można popływać. Baseny w hotelu Lubicz – polecam, chociaż w basenie solankowym – zbyt niska temperatura wody.
W styczniu pogoda była wiosenna, dwa razy był sztorm, plaża wspaniała. Brzegiem morza robiłam średnio po 12 km dziennie. Z niedoczynnością tarczycy czułam się nad morzem wspaniale. Polecam morze zimą, puste plaże, intensywny szum morza, dużo mew. Pobyt udany.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5050
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: DWS Perła w Ustce

Post autor: zbigniew165 »

Ela 2019 dziękujemy za obszerną opinię i ja również polecam pobyty w sanatorium nad morzem zimą, wiosną lub jesienią, czyli po sezonie wakacyjnym. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: DWS Perła w Ustce

Post autor: GIENIA »

Elu :kwiat: , i ja dziękuje za opinię , i tak jak Ty i Zbyszek , polecam pobyty w sanatorium nad morzem zimą, wiosną lub jesienią .

:D
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: DWS Perła w Ustce

Post autor: wiktor64 »

Dzieki za opinie :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24579
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: DWS Perła w Ustce

Post autor: ewasz »

Ela2019, dzięki za opisanie rehabilitacji i ośrodka, super 😊
Gość

Re: DWS Perła w Ustce

Post autor: Gość »

Ja też dziękuję. Znam Perłę z opowieści. Nie były wówczas pozytywne. Ale ma jeden plus morze tuż za płotem. Ciszę, spokój i las.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: DWS Perła w Ustce

Post autor: andrzej1955 »

Serdeczne Dzięki za poświęcony czas i podzielenie się z Forumowiczami Twoimi odczuciami i opinią z pobytu-cenne jest to tym bardziej że mimo krótkiego stażu na forum-rozumiesz na czym to polega,Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: DWS Perła w Ustce

Post autor: Hipokryt »

Wielkie Dzięki za taki obszerny opis pobytu. :D
Same pozytywy i mnóstwo podziękowań zwykle powoduje, że znajdzie się wiele osób zainteresowanych wyjazdem do tego miejsca.
Tylko jak teraz dzwonić i rezerwować miejsce na sezon, gdy nawet nie wiemy, co nas jutro czeka?
Gość

Re: DWS Perła w Ustce

Post autor: Gość »

Nie rezerwować i poczekać. Wiele pięknych miejsc na nas czeka. I poczeka chwilę.
forumowicz

Re: DWS Perła w Ustce

Post autor: forumowicz »

Elu to miłe , że opisałaś ośrodek , z pewnością będzie pomocny dla wyjeżdżających. :kwiat:
ODPOWIEDZ