Wysowa Zdrój sanatorium Beskid i sanatorium Biawena

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Wysowa Zdrój sanatorium Beskid i sanatorium Biawena

Post autor: Samosia »

Witajcie.Zapewne zauważyliście,że w tytule jest Beskid i Biawena,już spieszę z wytłumaczeniem,otóż:
Jak wiecie córka moja dostała skierowanie do szpitala uzdrowiskowe Beskid więc i ja wybrałam się tam na tzw.pobyt prywatny z zabiegami jednak w zaistniałej sytuacji po 1,5 tygodnia zostałyśmy wspólnie z innymi kuracjuszami przeniesiona do sanatorium Biawena.
W dniu przyjęcia obie trafiłyśmy do tego samego lekarza,który przy małej sugestii dał zabiegi takie,które były odpowiednie i takie,które np.moja córka wiedziała,że jej pomagają.
Baza zabiegowa…jeśli chodzi o Beskid prócz basenu i kriosauny miał wszystko to co potrzeba i zabiegi na których nam obu zależało.
W Biawenie no cóz …dwa dni to mało by coś konkretnego powiedzieć ale było OK. Rehabilitanci w obu sanatoriach komunikatywni i bardzo pomocni .Dodam,że było to pierwsze sanatorium gdzie prócz tzw.papierowej karty zabiegowej była jeszcze tzw.karta chipowa .
Jeśli chodzi o warunki: Pokój w oby sanatoriach nam odpowiadał...Było szklaneczki,talerzyki, czajnik,tv ...dodatkowo w Biawenie w łazience była suszarka do włosów.Internet za dodatkowa opłatą.
Wyżywienie jak na sanatorium było dobre,z tego co wiem to nikt nie narzekał.
Wysowa Zdrój…..my trafiłyśmy akurat na ten okres gdy wirus zaczął swoje szaleństwo a więc prócz spacerów po parku nie było żadnych innych zajęć gdyż wycieczki te piesze i autokarowe odwołane a kawiarenki i restauracje zamknięte. Samo miasteczko to jak już ktoś kiedyś napisał ,,dziura na końcu świata”
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wysowa Zdrój sanatorium Beskid i sanatorium Biawena

Post autor: ANDY12345 »

No widzisz Samosiu że nie taki diabeł straszny :lol: , szkoda tylko że zostało wszystko przerwane. Może po pandemii wszystko wróci na właściwe tory i będziemy mogli się leczyć , pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wysowa Zdrój sanatorium Beskid i sanatorium Biawena

Post autor: Samosia »

Andy12345 wiesz gdyby nie to ten stan w jakim obecnie tkwimy,przeprowadzka,przerwany turnus i stres w jakim przyszło nam przebywać w Wysowej to by było ok 🤔
Awatar użytkownika
Dariusz59
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 14 lut 2020 17:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wysowa Zdrój sanatorium Beskid i sanatorium Biawena

Post autor: Dariusz59 »

Byłem, widziałem, potwierdzam. Niedosyt pozostał :(
ODPOWIEDZ