sanatorium Krystyna-Busko-Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: sanatorium Krystyna-Busko-Zdrój

Post autor: Felice »

Odsyłają do domu. ORO jest to pobyt w szpitalu na oddziale. Wszystkie przyjęcia do szpitala tak wyglądają, robią szybki test. Jak chcesz być pewny zawsze możesz sobie zrobić przed wyjazdem, żeby nie wracać do domu.
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: sanatorium Krystyna-Busko-Zdrój

Post autor: wiktor64 »

dzieki :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Pasjaart
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 12 cze 2020 17:16
Oddział NFZ: Lubelski

Re: sanatorium Krystyna-Busko-Zdrój

Post autor: Pasjaart »

Wiktor64 dzięki za przeczytanie mojej długiej wypowiedzi.Tak na marginesie to ja kobietą jestem nie facetem :lol: Co do testów to już wszystko Ci wyjaśniła Felice.RO -rehabilitacja ogólnoustrojowa.
Co nowego na turnusie... ;) Jedzenia ok,mam wrażenie,że jeszcze rok temu były ciut lekko większe porcje ale i tak zawsze w pokoju człowiek coś tam sobie podje,więc jest dobrze.Panie ze stołówki miłe,zawsze po zebraniu naczyń jest dezynfekcja stolików,otwieranie okien i wietrzenie sali.
W chwili obecnej zamknięty jest basen.W przyszłym tygodniu ma być podjęta decyzja przez służby czy otworzą czy nie.Ale przyjeżdżając do Krystyny trzeba się spodziewać takiej sytuacji.Na przestrzeni trzech lat słyszałam o takich przypadkach zamykania go i otwierania nagminnie.Podobnie jest z jedną z wind,która znajduje się zaraz przy recepcji.Działa w kratkę ;)
Trudno się wypowiadać na razie na temat personelu,który robi nam zabiegi bo to dopiero początek,ale nie widzę kłopotu z moimi rehabilitantami.To bardzo miłe osoby w różnym wieku,empatyczne i chcące pomóc pacjentowi.Ci co mają przydzielonego asystenta do pomocy też są zadowoleni,bo chłopak się dwoi i troi żeby szybko załatwić choremu zabiegi,pomaga w doworzeniu pod drzwi,dba o cały grafik ale bardzo szybciutko i sprawnie.Taka moja obserwacja...
W pokoju zamiast lodówki jak się okazuje jest chłodziarka :roll: Zwróciłyśmy w recepcji uwagę na to,że zamarzło nam mleko w lodówce.Po interwencji "pana technicznego" okazało się,że sprzęt starej daty i płata takie figle.Brak kontaktu przy jednym z łóżek,ale od ręki dostałam duży przedłużać na 5 wejść także mogę podłączyć co chcę :lol: Żelazko do wypożyczenia w recepacji.Od niedawna jest możliwość zrobienia prania na terenie ośrodka,ale nie przyjrzałam się dokładnie temu ogłoszeniu-gdzie,za ile...
Spory kłopot jest w tej części ośrodka z zasięgiem i internetem.I wi-fi i z komórki. :(
Jak ktoś ma ochotę potańczyć to na terenie "Krystyny" jest kawiarnia (obok recepcji) "Nostalgia",która działa od 15.00-21.00.Dancingi od 18.00,muzyka na żywo,wstęp 7zł.Sporo stolików,napoje jak to w takiej kawiarence,jest w czym wybrać :D Grają we wtorki,czwartki i soboty.Warto zrobić wcześniej rezerwację.
Na terenie Buska ogólnie jest gdzie poszaleć nawet w tym trudnym czasie-Piwniczka (Nida),Wojskowy(tylko dla kuracjuszy z tego ośrodka),Belwederska,Wiktoria...nie wiem jak w Słowackim.
Oczywiście największą atrakcją jest tężnia,ale jak tylko zmieni się pogoda podobną mają ją wyłączyć i na sezon zimowy będzie zamknięta.Przy tężni "Dom Zdrojowy" w którym odbywają się bezpłatne koncerty.Te płatne są w klubie "Stradivarius" przy domu kultury,kino obecnie w remoncie.
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: sanatorium Krystyna-Busko-Zdrój

Post autor: wiktor64 »

Dzieki kolego i przpraszam :lol: :lol: :lol: :lol:
jolecka1
Posty: 4
Na forum od: 18 kwie 2022 12:41

Re: sanatorium Krystyna-Busko-Zdrój

Post autor: jolecka1 »

To jedna wielka porażka jeżeli chodzi o jednego lekarza. Poza tym wszystko ok
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 378
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: sanatorium Krystyna-Busko-Zdrój

Post autor: tygrys »

Ile czasu czekaliście od zarejestrowania skierowania na Oro w Krystynie na informacje o dacie przyjęcia, czy też na przyjęcie na rehabilitację ?
ODPOWIEDZ