sanatorium Krystyna-Busko-Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: sanatorium Krystyna-Busko-Zdrój

Post autor: Felice »

A mnie Krystyna bardzo zawiodła... nie wrócę tam w żadnej formie.
Darku być może na kardiologii lekarzom zależy. Z rehabilitacji ruchowej mam zgoła inne spostrzeżenia, a o dobre zabiegi trzeba walczyć. Siarkę dają wszystkim, to bez łaski. Na cały zespół rehabilitacyjny tylko jedna osoba miała uprawnienia do manualnych, na te chodziłam prywatnie do Wojskowego, w końcu po to tam pojechałam.
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: sanatorium Krystyna-Busko-Zdrój

Post autor: anezobk »

W Krystynie byłam dwa razy i również byłam zadowolona .Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Pasjaart
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 12 cze 2020 17:16
Oddział NFZ: Lubelski

Re: sanatorium Krystyna-Busko-Zdrój

Post autor: Pasjaart »

Felice przykro mi bardzo.Ja dwa razy miałam młode lekarki i się dogadałam z zabiegami.Miałam między innymi PNF na którym mi zależało.Manualnej nigdy.
Anezobk również pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: sanatorium Krystyna-Busko-Zdrój

Post autor: Felice »

PNF ograniczają do 6 zabiegów na turnus… parodia jakaś.
Awatar użytkownika
Pasjaart
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 12 cze 2020 17:16
Oddział NFZ: Lubelski

Re: sanatorium Krystyna-Busko-Zdrój

Post autor: Pasjaart »

Felice tutaj dają choć te 6 a kilka lat temu we Włókniarzu nie chcieli mi dać w ogóle bo za drogi zabieg...i weź się tu lecz.Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: sanatorium Krystyna-Busko-Zdrój

Post autor: Felice »

A w Wojskowym miałam codziennie…
Awatar użytkownika
Pasjaart
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 12 cze 2020 17:16
Oddział NFZ: Lubelski

Re: sanatorium Krystyna-Busko-Zdrój

Post autor: Pasjaart »

Witam wszystkich :)
Ja od dziś na turnusie w "Krystynie".Przyjęcie poszło o dziwo szybko.Byłam na miejscu o 9.00 a już kilka minut po miałam przyznany pokój a zaraz później wizytę u lekarza.Kto zaszczepione od razu jest wzywany do przełożonej pielęgniarek(teraz przyjmuje w pokoju gdzie kiedyś była biblioteka) i od ręki załatwia wszystkie sprawy formalne.Później recepcja (opłata za tv i czajnik 35zł-rehabilitacja dla dorosłych na NFZ),pokój pielęgniarek i lekarz.Moja pani doktor przyjmowała już od 10.00,więc chwilę po miałam już rozpisane zabiegi.Niezaszczepieni mają robiony wymaz i szybki test.Takie osoby czekają na wynik na dworze pod parasolem.
Pokój mam na starej części chyba kardiologii. :| Niestety brak tam windy,2 piętro...pan techniczny pomaga w noszeniu bagaży,bo jest sporo schodów do pokonania a nikt z rodziny nie może wejść na teren budynku dalej niż na recepcję.Dwóosobowy,meble starej daty,szafie z tyłu odpadają plecy,wielkość standardowa choć przy dużej ilości kobiecej garderoby może być kłopot ;) ,w przedpokoju lustro,brak półki na czapki czy szal.Reszta wystroju jak zawsze-dwa łóżka (bez kocy),malutkie szafeczki więc kto ma więcej rzeczy ten ma problem bo nie ma gdzie ich schować.Stół stoi przed szafką z tv ,jest lodówka ale z utrudnionym dostępem do drzwi bo przed nią stoi stół...Łazienka pozostawia wiele do życzenia.Stare kafelki,plastikowe zawieszki na ręczniki,brodzik nie domyty(kamień) :( W porównaniu z innymi pokojami w innych częściach tego obiektu ten wypada słabo.Wiem,bo przez 2 poprzednie lata mieszkałam w pięknych pokojach po remoncie.Ale mam dwójkę a przełożona mi powiedziała,że te ładne to są teraz trójkami,więc z dwojga złego wolę ten ale bez tłoku ;)
Remont...nie od dziś wiadomo,że Krystyna ciągle ma remont. :lol: Kardiologia w rozbudowie.Czasami słychać odgłosy wiertarek czy innego sprzętu w pokoju ale mi to nie zakłóca odpoczynku.Myślę,że dla tych co są bliżej klatki schodowej może to być uciążliwe.
Stołówka...posiłki są na 3 tury.Siedzi się z osobą z pokoju.Większość nosi na obiekcie maseczki,wchodząc na jadalnię też ludzie są w maseczkach ale na pewno nikt nie zwraca uwagi kuracjuszom jeżeli jej ktoś nie ma.Jedzenie jak to w sanatorium.Nie ma co wybrzydzać.Ja dodatkowo nie jej mięsa i lekarka wypisała mi takie zaświadczenie do dietetyczki,które mnie uratowało że nie muszę dopłacać do posiłków.Czy będę miała więcej warzyw,trudno powiedzieć...czas pokaże.
Pani doktor młoda,trochę zakręcona ale udało nam się dojść do porozumienia i na podstawie poprzednich pobytów i kart z nich,mam rozpisane zabiegi takie jakie chciałam.Zaskoczyły mnie godziny bo od 7.00 rano PNF ,przez 15.00 wirówka,o 19.00 hydromasaż...a zaskoczyły mnie dlatego,że tak rano miałam wizytę a tak rozległe godziny zajęć.Ale jak się tylko da na pewno będę próbowała je zrealizować wcześniej.
Na dziś to chyba tyle.Następne dni pokażą na ile wszystko sprawnie działa albo nie :P
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: sanatorium Krystyna-Busko-Zdrój

Post autor: wiktor64 »

Dzieki kolego za początkową rerlacje,l mam pytanko,
to jadąc teraz do sanatorium NFZ zdrowia nie wymaga testu
tyko Krystyna robi to na miejscu .,zawsze myslałem ze
test to musi być ,a jak bedą mieli covida to co do domu,
wiadomo że covid sie rozwija 3-4 dni ,zawsze NFZ wysysyłał na wymazy,
albo jak miałeś szczepienie to jest ok ,a teraz piszesz ze testy innym rabią,
czegos tu nie rozumiem ,byłem pare lat temu w Busku w Wojskowym było super,wtedy,
nie grali w kawiarence ,nie wiem jask teraz ale zapewne gdzieś grają ,to odpoczywaj i czkamy na cdn
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: sanatorium Krystyna-Busko-Zdrój

Post autor: Felice »

W kwestii testów sprawa wygląda następująco. ORO to są procedury jak z przyjęciem do szpitala. Skierowania z NFZ podlegają innym przepisom.
W Wojskowym grają, ale tylko dla mieszkańców bez wstępu z zewnątrz.
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: sanatorium Krystyna-Busko-Zdrój

Post autor: wiktor64 »

Dzieki Felice ale dalej nie rozumiem ktoś jedzie 500 km
czu to ORO ,,,nie wiem co to za skrut....cZy coś innego i oni nie robią
przed wyjazdem testów na covida tylko dopiero na miejscu ,a jak gdzieś
załapali to co oni z nimi rabią??
ODPOWIEDZ