Krystynka Ciechocinek

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Krystynka Ciechocinek

Post autor: Lewek »

Na przełomie czerwca i lipca byłam na 3 - tygodniowym turnusie sanatoryjnym w Krystynce w Ciechocinku. Wydzwoniłam zwrot, nie miałam możliwości poczytania opinii na forum, więc wzięłam sanatorium " w ciemno". Zależało mi na sanatorium dalej od miejsca zamieszkania z tego powodu, że lubię zwiedzać. Sanatorium na obrzeżach miasta, w spokojnym, cichym miejscu. Do popularnego Grzybka, jeśli pozna się skrót jest około 10 minut. Ja chodzę szybko, więc zajęło mi to trochę krócej. Samo sanatorium bardzo ładne, budynek zadbany, czysty. Rejestracja poszła sprawnie. Pojechałam z mężem, dostaliśmy piękny, duży pokój. Wyposażenie tradycyjnie 2 łóżka, duża toaletka z lustrem, szafa, która pomieści wszystko, 2 szafki nocne też pojemne i duża, odkryta półka. Nie było problemu z pochowaniem rzeczy. Stolik i 2 krzesełka. W pokoju lodówka. W łazience kabina prysznicowa, umywalka, muszla klozetowa, suszarka do włosów, miednica do prania ubrań. Telewizor, radio, czajnik w pokoju bezpłatnie. Dostęp do W- F również bezpłatny. Każdy miał po 2 ręczniki i szlafrok. Balkon ma każdy pokój. Pokoje czyste, sprzątane co 2 dzień. Personel miły i pomocny. Lekarz, który nas przyjmował bardzo fajny. Dostaliśmy super zabiegi. Mogę śmiało powiedzieć, że czułam się jak w Spa. Basen mały, do ćwiczeń, maksymalnie 6 osób, oddany w 2013 roku. Ćwiczenia prowadzone bardzo fajnie, osoby prowadzące widać było, że nie prowadzą ich z "musu". Posiłki dla mnie bardzo smaczne, choć dla mężczyzn mogłyby być większe porcje. Przy stoliku siedziało po 2 osoby, te, które mieszkały że sobą. Stoliki ustawione w bezpiecznej odległości, dezynfekowane. Posiłki wydawane były w 3 turach. Zabiegi zaczynały się od godziny 7. Często o godzinie 10 byliśmy już po zabiegach. Zabiegi były rozplanowane tak, by ludzie nie skupiali się Jeśli było wolne miejsce można było zabieg przełożyć na wcześniejszą godzinę. Czasami sami rehabilitanci dzwonili czy nie mamy ochoty przyjść wcześniej. Przed sanatorium fajny, mały park z mnóstwem ławek, huśtawki, 4 altanki, małą mini tężnią. Super w lecie, zwłaszcza dla osób starszych, którzy za bardzo nie mogą się poruszać. Było kilka osób na wózkach, więc dla nich to była rewelacja. Do miasta o określonych godzinach wożą bezpłatne meleksy. Ponieważ byłam w czasie pandemii codziennie około godziny 6.30 była mierzona temperatura. Po obiekcie trzeba było chodzić w maseczkach. Dużo pojemników z płynami dezynfekującymi. Panie sprzątające na bieżąco dezynfekowały klamki, poręcze. Parking zamykany na noc płatny 100 zł za turnus lub bezpłatny przed ośrodkiem. Nie było problemów z miejscami. Oboje z mężem byliśmy bardzo zadowoleni z tego sanatorium. Polecam z całego serca.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Krystynka Ciechocinek

Post autor: andrzej1955 »

Serdeczne Podziękowanie Lewku :kwiat: za obszerną i rzeczową opinię-z tego co się orientuję to jest ich nie wiele albo w cale,cieszy fart że jesteś zadowolona z pobytu-mnie to tym bardziej cieszy bo Krystyna to pierwszy obiekt w którym byłem w Ciechocinku wieki temu,Pozdrawiam Serdecznie :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Krystynka Ciechocinek

Post autor: darek »

Lewku

Czy Ty opisujesz obiekt w Polsce ?
Ty byłaś na wczasach czy z NFZ ?
za dopłatą ustaloną ?

Dwa ręcznik szlafrok ??
TV Czajnik Lodówka w cenie ??
Parking na terenie obiektu za 21 dni w cenie 100 złotych ??

GDZIE BYŁ HACZYK ?
Podczas pobytu pobrano Ci Nerkę ?
To akurat zart
I jeszcze wi-Fi

Ten wpis dedykowałbym Wielu Zarządcom czy Administratorom obiektów Sanatoryjnych
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8581
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Krystynka Ciechocinek

Post autor: Lewek »

Darku ten obiekt znajduje się w polskim Ciechocinku 😂😂😂 To był wyjazd z NFZ o czym wiesz 😁. Nerki ani żadnego innego narządu nie oddawałam. Szare komórki też mam na swoim miejscu 🤣. Żadnych haczyków nie zaobserwowałam 🙂
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Krystynka Ciechocinek

Post autor: darek »

Ja nie podejrzewałbym .

Dla mnie jest to WIELKI SZACUNEK do Administracji ,że mogli i zapewnili Standard bez dodatkowych DOPŁAT .
To chyba Jedyny Obiekt w POLSCE ,który nie pobiera opłaty za TV
Awatar użytkownika
Pasjaart
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 12 cze 2020 17:16
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Krystynka Ciechocinek

Post autor: Pasjaart »

Faktycznie czyta się bardzo miło o tym obiekcie i o twoim pobycie Lewek :) Wiem gdzie jest to sanatorium,bo byłam dawno temu w Ciechocinku...dla osób które mają kłopoty z przemieszczaniem się to do tzw.deptaka czy na tężnie jest ciut daleko,ale jak piszesz są busiki darmowe.
Świetnie,że wypoczęliście.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Krystynka Ciechocinek

Post autor: alien »

Pozdrawiam serdecznie. Byłem w tym samym czasie w Ciechocinku ,również z NFZ (uzdrowisko ,,Zdrowie") w pokoju bez lodówki,a bez dopłaty był stolik na balkonie i suszarka. Cała reszta (pokój jednoosobowy+parking+klimatyczne+TV+czajnik) jako dopłata wyniosła mnie 1217 PLN.
Da się ściągną? Da...
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Krystynka Ciechocinek

Post autor: Nutka »

Dziękujemy Lewku za konkretną opinię :) Cieszy fakt,że wróciłaś zadowolona :D
Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Krystynka Ciechocinek

Post autor: dani888 »

Lewku pięknie opisałaś swój pobyt w tym uzdrowisku :kwiat: choć faktycznie i mnie pewne rzeczy zadziwiły , takl jak i Darka :kwiat: . Aż wierzyć się nie chce , że takie miejscówki są w naszym kraju . Po prostu brak mi słów , czytałam z zapartym tchem , wiesz ? :) Dziękuję :serce: :kwiat: i pozdrawiam .
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Krystynka Ciechocinek

Post autor: GIENIA »

Dziękuję Lewku za opinię :D :kwiat:
ODPOWIEDZ