Krynica Zdrój Beskid

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
KuracjuszkaEwa55
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 25 mar 2019 14:45

Krynica Zdrój Beskid

Post autor: KuracjuszkaEwa55 »

Witam. Kto jest obecnie na turnusie w Beskidzie w Krynicy Zdroju? Ew. w innych sanatoriach w Krynicy? Jak wrażenia? Pozdrawiam.😁😀
Ostatnio zmieniony 21 sie 2020 22:45 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: uściślono tytuł
Awatar użytkownika
mario63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 552
Na forum od: 13 sie 2013 12:52
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Krynica Zdroj

Post autor: mario63 »

witam, Krynica to obecnie czerwona strefa!..., miałem mieć turnus od 20 sierpnia, ale 14 -go telefon i prośba o zwrot skierowania!.....
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Krynica Zdroj

Post autor: ANDY12345 »

Muszyna i Krynica pozamykane dla zus i nfz i nie wiadomo jak długo , dla komercji pootwierane i hotele też :roll: .
Jak zwykle zdrowie według rządzących na samym końcu. Ośrodki upadną i jak się chcesz leczyć to płać, najważniejsze że dla nich są placówki rządowe :evil: .
Awatar użytkownika
mario63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 552
Na forum od: 13 sie 2013 12:52
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Krynica Zdroj

Post autor: mario63 »

...czyli wróciliśmy przy ,,dobrej zmianie" do klasy Panów i Plebsu?!... :lol:
Państwo nie musi robić badań!!!...., a ze skierowaniem to konieczny warunek na leczenie!!!... A przecież Wszyscy są w jednym budynku i codziennie spotykają się czy mijają na korytarzach lub w strefie zabiegowej!!!!....
Chyba większość sanatoriów jest już w prywatnych rękach???... I często są to ludzie nie mający zielonego pojęcia o leczeniu, a nadrzędny cel to mamona!!!.... Dlatego kasa dzielona jest od góry, a na zwykłego Kuracjusza zostaje niewiele co często widać w pokojach pamiętających epokę Gierka lub na stołówce.... Albo żeby płacić dodatkowo za czajnik!..., telewizor!!..., czy parking!!!... itp.... No, ale przecież opieka zdrowotna w kraju jest bezpłatna i zapis ten zawarty jest w Konstytucji!!...
Gość

Re: Krynica Zdrój Beskid

Post autor: Gość »

Mario63 masz 100% racji
Byłem w Krynicy na turnusie NFZ w sanatorium obok Beskidu rozmawiałem tam z wieloma ludzmi, którzy zarabiają tam minimalne wynagrodzenie gdyż większość tych obiektów została sprzedana i niekiedy właściciel mieszka sobie w Warszawie nieźle zarabia bo ma umowę z NFZ czy ZUS. Przeczytałem z ciekawością wszystkie Wasze opinie i większości współczuję a szczególnie osobom niepełnosprawnym że są tak traktowane. Żeby w XXI wieku trzeba było płacić za parking, tv, żeby w pokojach nie było czajnika czy ręcznika, wreszcie żeby ktoś z NFZ miał gorsze jedzenie niż ten co jest prywatnie!!! Byłem w wielu sanatoriach w Polsce ale też w wielu na Ukrainie i komercyjnie jednak wolę pojechać na Ukrainę bo u nas pod względem zabiegów zakwaterowania i wyżywienia to jest jeszcze trzeci świat czy to nfz czy zus. Na ukrainie albo jest bufet 3 razy dziennie i nikt nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych albo wpisuje się na karcie spośród 3 dań co chce się jeść na następny dzień, woda jest za darmo nie jak w Krynicy 2 zł szklanka. Polskie sanatoria to funkcjonują jak szkolne lub wojskowe stołówki tzn. zanim jedzenie trafi na stół to każdy po drodze coś tam ukradnie i dziecko lub żołnierz choodzi głodny.
agnieszka1501
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 19 kwie 2021 18:26

Re: Krynica Zdrój Beskid

Post autor: agnieszka1501 »

Jesteśmy obecnie na turnusie NFZ w ośrodku Beskid w Krynicy. Szału nie ma. Cisza, spokoj, ludzie przemykają po korytarzach. Baza zabiegowa marna, zadnego basenu czy zabiegów wodnych, no jedynie wirowki na ręce czy nogi. Masażu klasycznego lekarz dac nie chce, a jak juz to z łaski i tylko na wybraną cześć kregoslupa. My wygralismy bo zepsuł sie sprzęt do masażu wibracyjnego i mamy klasyczny w zamian. Od 5 dni nie umieją naprawić, ale mi to akurat pasuje. Z zabiegów są też inhalacje (3 na caly turnus) i picie wody jako zabieg (dostajesz 5 litrów i masz pić sobie grzecznie). Rehabilitanci mili, pielegniarki również. Robią co mogą, a że sprzęt taki sobie to nie ich wina. Pokoje różne. W jednych lozja rehabilitacyjne, z wygodnymi materacami, jedne materace to same sprężyny, no jak sie trafi. W innych pokojach tylko łóżko-tapczaniki z wyleżanymi materacami. Jak jeszcze trafi sie od północy bez balkonu to dramat na 3 tygodnie. Standard średni. W każdym pokoju jest czajnik, za telewizor trzeba zapłacić 35 zl za caly turnus. Jak pokoj jest 2 osobowy to płaci każda osoba. Ale plazmy prosze sie nie spodziewać ;) Jedzenie dobre, nie można narzekać, może yroche malo warzyw. O owocach prosze zapomnieć. Raz dostalismy tylko jablko, a w niedzielę kawalek ciasta do obiadu. Można przynieść coś swojego, nie ma z tym problemu jak ktoś potrzebuje. Niby pisze, że nie mozna wychodzic, ale spokojnie mozna wyjsc na deptak, na miasto do tężni, co kto lubi. Tylko z wycieczek korzystać nie mozna bo krzywo patrzą. Ale wszystko można przecież ogarnąć. Nie jest żle, ale moglo być lepiej. Chyba najbardziej na minus baza zabiegowa, zwłaszcza dla ludzi ze schorzeniami kręgosłupa.
Jeżeli ktoś ma pytania, proszę :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Krynica Zdrój Beskid

Post autor: andrzej1955 »

Witam, Dzięki Agnieszko za aktualny opis pobytu ,miejmy nadzieję że wszystko będzie coraz lepiej działało , a pogoda i dobre towarzystwo wynagrodzi wszelkie niedogodności , mimo wszystko Miłego dalszego pobytu Życzę i Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Lea1
Posty: 3
Na forum od: 21 maja 2021 17:16

Krynica Zdrój -Beskid

Post autor: Lea1 »

Na jakie zabiegi można liczyć? Czy są okłady borowinowe? Ile jest zabiegów dziennie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Zależało mi na zabiegach, myślę, że tak jak każdemu. Doczytałam, że nie można wychodzić? Tzn, że jest obiekt zamknięty? A chciałam wziąć kijki do chodzenia?
Ostatnio zmieniony 21 maja 2021 17:44 przez Lea1, łącznie zmieniany 1 raz.
agnieszka1501
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 19 kwie 2021 18:26

Re: Krynica Zdrój Beskid

Post autor: agnieszka1501 »

Jak pisałam wcześniej, pomimo zakazu mozna spokojnie wychodzić na deptak, na pobliskie leśne ścieżki, nie ma z tym absolutnie żadnych problemów. Trzeba sie wypisać na recepcji na liście, jezeli wyjscie jest dłuższe.
Co do zabiegów to dziennie są 3 lub 4, zależy jak wychodzi w rozpisce. My na NFZ mamy łącznie 54 zabiegi. Są okłady borowinowe, masaże wirówkowe wodne, mazaż wibracyjny, masaż klasyczny, prądy, magnetronik, laser, termożelki, solux, tens, krio ale miejscowe, ćwiczenia, inhalacje i jeszcze kilka ale nie kojarze nazw. Na początek jest wizyta lekarska na ktorej lekarz określa jakie zabiegi pacjent dostanie. Bo wiadomo że przy innych chorobach okreslone zabiegi są niewskazane.
Awatar użytkownika
Lea1
Posty: 3
Na forum od: 21 maja 2021 17:16

Re: Krynica Zdrój Beskid

Post autor: Lea1 »

Super opis, dziękuję. A które pokoje polecasz?
ODPOWIEDZ