Kamień Pomorski - Mieszko

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
aguskag
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 27 wrz 2021 18:50

Re: Kamień Pomorski - Mieszko

Post autor: aguskag »

Pokoje skromne i nieduże, takie trochę szpitalne, ale schludne i ciepłe.
IMG_20211006_111257.jpg
Otoczenie jesienne. Miasteczko zadbane, sporo remontów na ulicach, więc będzie jeszcze ładniej. Z centrum w kierunku Szczecina, Wolina i Międzyzdrojów są nowiutkie ścieżki rowerowe. Obok sanatorium niewielki park.
IMG_20211008_103632.jpg
Awatar użytkownika
zoom_club
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 25 wrz 2018 12:21
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Kamień Pomorski - Mieszko

Post autor: zoom_club »

Aguskag :kwiat: Dzięki za Twój komentarz do mojego wpisu i fotki... Wszystko to bardzo bliskie i znajome...
Co prawda minął już rok od mojego pobytu w Mieszku i mimo, że mieszkałem w "jedynce" to nie potrafię się uwolnić od złudzenia "deja vu" przyglądając się Twoim obu fotkom 8-)
Zawsze będę miło wspominał pobyt w Mieszku a z Twoim pozytywnym nastawieniem wróżę Ci niezapomniane chwile przeżyte w KP :serce: Na półmetku Twojego turnusu pozdrawiam Cię i życzę... "trochę chmur, trochę słońca, coś z początku, coś z końca, trochę pieprzu, ciut mięty, część dróg prostych, część krętych... Ciut poezji, ciut prozy..." ;) L.
aguskag
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 27 wrz 2021 18:50

Re: Kamień Pomorski - Mieszko

Post autor: aguskag »

Pięknie to napisałeś... dzięki :)

Jeśli się ma pozytywne nastawienie, to już jest dobry start.
Pierwsze dni dały piękną pogodę, więc całą okolicę zwiedziłam na rowerze.
Zabiegi super. Dobrano mi idealnie. Basen z ciepłą wodą solankową jest extra, nawet z ograniczeniami covidowymi.
W czasie wolnym można wyskoczyć nad morze lub do Mariny. Boskie wino grzane mają...

Wczoraj nad morzem było cudnie, bardzo ciepło i spokojnie. Dziś... zupełnie odmiennie. Wiatr gonił piach po plaży, huk spienionej wody, magia!!
Awatar użytkownika
zoom_club
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 25 wrz 2018 12:21
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Kamień Pomorski - Mieszko

Post autor: zoom_club »

Lubie takie pogodowe zwroty akcji - zarówno w górach, jak i nad morzem :mrgreen: "It's a kind of magic..." jak kiedyś śpiewał Freddy z Queen :geek: Ale "takie rzeczy" to już teraz pewnie bardziej wspominasz w domu, niż przeżywasz realnie, bo wszystko, co piękne szybko mija... Ja w takich momentach zwykle biegnę myślami naprzód... do kolejnego, następnego turnusu :D Napisz coś o jeszcze o swoim turnusie w KP "Mieszko" ;) Ja chętnie poczytam, bo ciekawie piszesz...a inni skorzystają z darmowej wiedzy, gdy im przyjdzie pakować sanatoryjne tobołki i obierać azymut na Kamień Pom.:D
:kwiat: 8-)
aguskag
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 27 wrz 2021 18:50

Re: Kamień Pomorski - Mieszko

Post autor: aguskag »

Czas zleciał bardzo szybko. Teraz zostaje tylko powspominać.
Nie wszyscy byli zadowoleni. Zawsze znajdą się malkontenci. No i ten covid - wszędzie rygory i maseczki, więc ludzie bardziej anonimowi, mniej towarzyscy.
Z tego co mi wiadomo, wyposażenie pokoi nie wszędzie było nowe. W niektórych dopiero wymieniane były łóżka. Obiecują na grudzień większy remont. Sukcesywnie mają być tworzone łazienki w pokojach. Jak im to pójdzie, trudno powiedzieć. W niektórych pokojach było chłodno, zimą może być nieciekawie.
Telewizor za 90 zł - trochę rozbój. Ja nie korzystałam, ale panie z mojego pokoju piłowały cały dzień, co było dość uciążliwe. Parkingi też płatne, ale bez problemu można było wypakować się i zostawić auto na terenie miasta w pobliżu sanatorium, bezpłatnie.
Ja starałam się czerpać jak najwięcej z zabiegów, a baza zabiegowa jest bardzo dobra. Wieczorem można korzystać odpłatnie z basenu.
Regularnie kursują busy, dostosowane tak, by można było pojechać po obiedzie nad morze i na kolację wrócić. Robiliśmy sobie wycieczki do Świnoujścia (niedziela, bo nie ma zabiegów), Dziwnowa i Dziwnówka. W Dziwnowie bardzo polecam promenadę, szczególnie drugą, nowszą część, bliżej portu. Wieczorem i po południu wielu kuracjuszy korzysta ze spacerów nad zalew. W pubie i knajpkach w Marinie jest miła atmosfera, dużo smacznych deserów i pyszne grzane winko :mrgreen:
Awatar użytkownika
zoom_club
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 25 wrz 2018 12:21
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Kamień Pomorski - Mieszko

Post autor: zoom_club »

Cześć, zjawiam się tutaj od Wielkiego Dzwona :D ... i właśnie ten dzwon wybił :lol:
Ładnie mi to Mościa Panno opowiedziałaś: czytając, poczułem się prawie jakbym tam był ponownie 8-) Gdyby mi się to kiedyś jednak zdarzyło, to zdecydowanie latem, bo zimą to rzeczywiście tylko telewizornia za 90 zł/turnus i bary nad Zalewem.
Pewnie tak tez byłoby w Połczynie Zdroju, do którego w ub. tygodniu dostałem skierowanie :arrow: Nie wyobrażam sobie znalezienie się na miejscu zakwaterowania w PZ na 04.01.22 kiedy w głowie jeszcze buzują posylwestrowe bąbelki :shock:
Z tego oto powodu usiadłem za komputer i klecę jakieś pismo do NFZ, odwołujące termin zimowy na późno-wiosenny...
Samo miejsce mi odpowiada, bo w Połczynie nigdy jeszcze nie byłem: ani prywatnie, ani sanatoryjnie, więc mogłoby być ciekawie. No cóż, jutro jadę złożyć pismo w NFZ Krk i cierpliwie czekam na efekt ;)
P.S. Agusia, Ty chyba pomieszkujesz na tamtym terenie, więc mogłabyś polecić lub zniechęcić do Połczyna :?: W zamian dam Ci serce szczerozłote :serce: i konika cukrowego ;) ...Wex to serce, wyjdź na drogę i nie pytaj mnie dlaczego... (MG)
Pzdr. :kwiat:
ODPOWIEDZ