Perła Bałtyku Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Bu-ba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 222
Na forum od: 14 lis 2012 19:27

Perła Bałtyku Kołobrzeg

Post autor: Bu-ba »

Zaraz na wejściu baaardzo długa kolejka. . Niestety chyba wszyscy przyjechali w tym samym czasie. Prawie 2 i pół godziny w kolejce do rejestracji. Słyszałam że niektórzy mieli problemy z wynikami na covid.. O pojedynczym pokoju nie ma co marzyć . Chyba ze ma się zaświadczenie od swojego lekarza . Ale i to zaświadczenie rozpatruje dyrektor ośrodka więc może się zdarzyć różnie. Na dwójkę tez nie było żadnych szans. Przyjechało tyle par ze niektóre trzeba było rozdzielić . Taką informację dostałam w recepcji. W rezultacie wylądowałam w trójce .
Kobitki fajne ale ....no właśnie.....
Nie przepadam ( delikatnie mówiąc ) za tureckimi serialami , teleturniejami typu familiada i ogólnie telewizorem ciągle włączonym. Opłata za tv jest wliczona w cenę za sanatorium . Mam nadzieję że jakoś to przetrzymam. Jestem pewna że dojdziemy do porozumienia :D
Jedzenie smaczne , w małych ilościach. Juź po trzech dniach wydaje się wystarczające. Dla mężczyzn jednak za mało. Chociaż i tak nie ma gzie tego spalić bo w knajpach nie ma baletów. Ale wczoraj zauważyłam ze przy jednej z knajp parę osób tańczyło do muzyki na żywo.
Pierwsze dni pochmurne, sztormowe , Ale i tak chodziłyśmy na spacery. Dzisiaj rano przywitało nas piękne słoneczko . Od razu zrobiło się weselej. :D
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg

Post autor: darek »

Gdy MSW oddało Kombatanta -obecną Perłę to od V piętra 90% pokoi było 1 czy dwójkami - bo wiadomo Uzdrowisko Kołobrzeg musiało szybko nadrobić Inwestycję przejęcia od Wojska i szybko się wzbogacić .
Generalnie zastanawiam się DLACZEGO Małżeństwa -ale juz nie Związki Partnerskie Mają takie PREFERENCJE że muszą Być razem ? w pokoju bo co bo jako Para płacą za TV ? Bo Panu nie chce się wyprać GACI ?
Św Selena vel Marysia zawsze mnie ganiła za wpisy dot małżeństw ale ja Nadal zadaję pytanie
DLACZEGO Małżeństwo ma mieć dwójkę a SINGIEL być umieszczony w Pokoju 3 czy 4 osobowym
Dlatego że że JEST fujarą i nie zabrał swej drugiej Połowy do Sanatorium ?

Kilka lat temu dostałem pokój dwu osobowy
Wszystko było ok'do czasu kiedy pojawiła się ta druga Osoba
Pani -pesel prawie Mój
Pani Nazwisko to samo
Pani ta sama miejscowość

Czyli teoretycznie Małżeństwo
Ja przyjechałem pociągiem o 7,30 -Pani o 21,00
Cóż prawie doszło do ...
Okazało sie że jest wolny Pokój i mozna było przemiścić Mnie do
Ale Nadal zadaję Merytoryczne PYTANIE dlaczego Małżeństwa mają mieć Dwójki a singlowie być w pokojach o tej samej powierzchni we 3
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg

Post autor: darek »

Odnośnie Perły Bałtyku w Kołobrzegu osobście założyłem chyba z 2-3 wątki dlatego serdeczna Prośba ustosonkuj się do Opini Forumowiczów
Bu-ba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 222
Na forum od: 14 lis 2012 19:27

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg

Post autor: Bu-ba »

Darek ,sory ale nie znalazłam. Może dlatego że mam problem z internetem a WiFi w moim pokoju jest niedostępne. Postaram się następne wiadomości umieszczać już w starym wątku ( o ile mi się uda)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14409
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg

Post autor: GIENIA »

Dzięki za poczatkowa opinię :D proszę o więcej .. super , że pogoda się klaruje :) a niech będzie taka , nawet jeszcze z miesiąc :lol:

Bu-ba , napisz coś o obostrzeniach w ośrodku , chociaż ośrodkowi nie równy :roll:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14409
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg

Post autor: GIENIA »

.... no miało być ...ośrodek , ośrodkowi nierówny :lol: :lol:
Bu-ba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 222
Na forum od: 14 lis 2012 19:27

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg

Post autor: Bu-ba »

Jednak będę tutaj kontynuować temat . W innych wątkach zginie.
Co do obostrzeń to chyba tak jak wszędzie. Nie tylko na zabiegach ale tez w całym ośrodku obowiązkowe są maseczki , płyny do odkaźania i prześcieradła jednorazowe . Wydaje mi się że to wystarczające.
Temperatura była mierzona tylko w pierwszym dniu po przyjeździe, potem już wcale.
Z windami rzeczywiście jest problem. Teoretycznie do jkabiny powinny wchodzić tylko 2 osoby , w praktyce jest to nie zawsze możliwe. . Na szczęście pokój mam na 5 piętrze więc biegamy po schodach często i 10 razy dziennie 😃
Przez pierwszy tydzień pokój nie był sprzątany , śmieci z kosza nie wyrzucane. Wszelkie prośby były ignorowane. Chyba za mało personelu sprzątającego ?
Z zabiegów jestem bardzo zadowolona.,zamierzam je utrzymać do końca turnusu..
Posiłki w dalszym ciągu smaczne chociaż trochę monotonne.
Baza rozrywkowa niemalże zerowa. Dużo knajpek w ostatnich dniach jest nieczynnych. Tylko w Kielczance grajek Piotr codziennie daje jakiś koncercik. Z nudów mozna posłuchać. Kawiarenka obok muszli jutro znowu będzie otwarta.
No i pogoda nie najlepsza bo często pada. Nie przeszkadza to w spacerach ale zdecydowanie przyjemniejsze jest słoneczko.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg

Post autor: zbigniew165 »

Właśnie wróciłem z Kielczanki, a dzisiaj ten Piotr wcielił się w Krawczyka i śpiewał jego przeboje. Kawiarnia była pełna z zachowaniem wymogów sanitarnych, bo siedzieliśmy co drugi stolik. :)
Amal
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 05 lis 2018 12:32

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg

Post autor: Amal »

Pozdrawiam panie z Milanówka - sierpień 2020.
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2554
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Perła Bałtyku Kołobrzeg

Post autor: Mazrena »

Bu-ba a co z kawiarnia w Perle :?: W marcu była zamknięta :( :( ale nie znam przyczyny, czy ajent zrezygnował, czy remont czy inny powód :roll: :oops: Była to super miejscówka ;)
ODPOWIEDZ