Gwarek Goczałkowice Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Gwarek Goczałkowice Zdrój

Post autor: tico22 »

Witam
Czy Ktoś ma aktualne wieści z pobytu w Gwarku w Goczałkowicach?. Mam skierowanie na koniec listopada na szpitalny oddział sanatoryjny i za bardzo nie wiem czy z niego skorzystać . Ostatnio jak byłem w Goczałkowicach to korzystałem zarówno z kriokomory i basenu (odpłatnie) w budynku obok Gwarka co w znacznym stopniu pomogło w mojej rehabilitacji. Ale to było z dziesięć lat temu.

Proszę o info.
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gwarek Goczałkowice Zdrój

Post autor: tico22 »

Witam
Jednak ze względu na pandemie odwołałem już potwierdzony przeze mnie przyjazd. Szkoda, że nikt z kuracjuszy nie podzielił się opinią z pobytu w Gwarku.
Na tą chwilę nie wiem czy zostałem skreślony z listy oczekujących , czy też zgodnie z moją prośbą wyznaczą mi nowy termin realizacji skierowania.

Pozdrawiam serdeczne
Gelek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 434
Na forum od: 27 lut 2013 00:16
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Gwarek Goczałkowice Zdrój

Post autor: Gelek »

Najprawdopodobniej dostaniesz nowy termin. Miałem podobną sytuację z tym, że inny szpital uzdrowiskowy. Przesunęli mi termin na za 4 miesiące.
Co dalej będzie - zobaczymy.
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gwarek Goczałkowice Zdrój

Post autor: tico22 »

Witam
Wczoraj przyszła odpowiedź z Gwarka, nowy termin (ze względu na moją rezygnację z uczestniczenia w turnusie od 24 listopada podyktowaną troską o nienarażanie się na zakażenie wirusem) został przesunięty na I kwartał 2026 roku.

Jak to się mówi ,, byle do piątku " :D .

Pozdrawiam serdeczne i życzę Wszystkim Wesołych Świąt.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gwarek Goczałkowice Zdrój

Post autor: ewasz »

Ha, ha, ha a to dobre, śmiechu warte i ręce opadają :roll:
Co do "Gwarka" to byłam tam i opis tu na Forum jest.
Nawet mój pobyt NFZ zaliczył jako sanatorium bo leczenie odbyło się w Zdroju i kolejne wnioski do sanatorium NFZ mi odrzucał. Nie pomogło odwołanie z wypunktowaniem, że ich decyzja ni jak się ma do przepisów. Dla nich ważne było, że "leczenie było w Zdroju"
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Gwarek Goczałkowice Zdrój

Post autor: zbigniew165 »

Tico22 w 2026 roku, to chyba jesteś okaz zdrowia, że Ci zaplanowali pobyt za 5 lat w tym ośrodku. :roll: :shock:
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gwarek Goczałkowice Zdrój

Post autor: tico22 »

Witam
Aż tak dobrze to nie jest. Mówi się, że ,,nie ma zdrowych ludzi, są źle przebadani albo źle zdiagnozowani". I w tym na pewno jest część prawdy. W moim przypadku po urazie kręgosłupa pierwszym ośrodkiem do którego udało mi się dostać był właśnie Gwarek. I zaręczam, że dzięki temu pobytowi naprawdę odzyskaniem siły i jak to się mówi potocznie stanąłem na nogach. Oprócz zleconych wtedy ćwiczeń i zabiegów chodziłem na basen i do kriokomory do szpitala. Nauczyłem się tam, jak w codziennym życiu mam postępować żeby minimalizować uczucie bólu który był następstwem urazu. Minęło od tego czasu już z dziesięć lat a ja dalej bardzo dobrze wspominam tamten pobyt. Te pięć lat minie szybko , w tym czasie ktoś inny skorzysta z rehabilitacji. Jest takie przysłowie ,,nie ma tego złego, co na dobre wychodzi".
Pozdrawiam serdeczne i zdrowia Wam życzę 🙂.
ODPOWIEDZ