Stegna Fala od 16-03-2021 do 08-04-2021

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Mariusz11
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 08 kwie 2021 14:34
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Stegna Fala od 16-03-2021 do 08-04-2021

Post autor: Mariusz11 »

Miejscowość ładna sanatorium ładnie położone na około masę zieleni są ławki huśtawki itp.
Pokoje małe upychają po 2 osoby do pokoju i to w dobie Kovida !!! Były dwie panie z Kovidem
ale żadnej kwarantanny nie zrobili tylko podawali im koryta pod drzwi do pokoju !!!
Jedzenie to totalna porażka na maxa, stół Szwecki owszem jest ale dla lepszych gości a dla
bydła z ZUS 2 plasterki kiełbasy ( sam łój ) 2 plasterki pomidora 2 plasterki ogórka i czasem
ze dwie rzodkiewki pokrojone na wiórki no i obowiązkowa sałata do tego zupa ,mleczna i drzem
i w 99% śniadania tak wyglądają raz może dwa razy dali twarożek czy kiełbasę !!!
Obiady 1 danie zupy uważajcie na krupnik i pływające w nim robaczki rosół okropny
drugie danie w 99% ziemniaki ( zimne ) mięso ( podeszwa od buta !!! ) no i nie zjedzona na śniadanie
Sałata podana w Śmietanie no i kompot tak jest praktycznie codziennie
Kolacja patrz śniadanie tylko z reguły bez pomidora i ogórka za to dużo sałaty !!!
Nie ma na kolacje dżemu chleb bardzo często stary i czerstwy.
Przypraw praktycznie nie ma bo 3 solniczki i 3 pieprzniczki na 200 osób to kpina !!!
Żadnej Magi czy innych tego typu przypraw nie ma, do picia tylko herbata lub zbożowa kawa w Niedziele kakao.
Jak masz cukrzyce lub inne choroby wymagające diety to odrazu możesz pisać rezygnacje z sanatorium !!!
ja mam cukrzyce i powinienem być na diecie, w pierwszy dzień zgłosiłem potem kilka razy jeszcze zgłaszałem
i żadnej diety nigdy nie dostałem za to byłem zmuszany do jedzenia posiłków których mi nie wolno jeść !!!
Zgłaszałem w recepcji w sekretariacie u kierowniczki sanatorium u Lekarza w Kuchni i zgadnijcie c o to dało ??? NIC !!!
Zamiast prawidłowej diety przy cukrzycy 5 posiłków czyli śniadanie 2 śniadanie obiad podwieczorek i kolacja bardzo
często nie mogłem zjeść nawet 1 posiłku dziennie no chyba że miałem jeść smażone podeszwy najtańsze kiełbasy ( Sam Łój )
po których miałem takie rozwolnienie że nie mogłem z toalety wyjść !!!
Zabiegi są dobre wszystko zależy co przepisze lekarz i czy jest czynne bo ja miałem zapisane krio komore ale nawet jej nie otworzyli
ani razu !!! Basen jest fajny duży ale po za kilkoma zapisanymi 2 na tydzień po 30 minut nie wpuszczą no chyba że zapłacisz !!!
Parking płatny 140 zł telewizja 120 zł ale na pytanie o fakturę nagle tracą słuch !!!
Kawiarnia w sanatorium to kpina na Batorym jest taniej lepsza obsługa lepsze widoki i lepsze jedzenie !!!
Ogółem sanatorium bardzo fajne gdyby nie te jedzenie !!!
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Stegna Fala od 16-03-2021 do 08-04-2021

Post autor: dani888 »

Cześć Mariusz .
Dzięki wielkie za opinię , przyda się na pewno innym przyszłym kuracjuszom tego ośrodka .
Dziwię się , że nie miałeś właściwej diety , nie było tam dietetyka ? Wiadomo , że przy cukrzycy i nie tylko , wskazana jest dieta . W ubiegłym roku jak byłam w Wieńcu-Zdroju to było kilka diet i było to utrzymane po wcześniejszym zgłoszeniu . A też byłam na prewencji z ZUS-u .
Szkoda , że taki trafiłeś ale niestety , to jest właśnie tzw. cięcie kosztów i oszczędzanie na kuracjuszach . Pozdrawiam ciepło i mam pytanie - zabiegi choć troszkę pomogły ?
Mariusz11
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 08 kwie 2021 14:34
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Stegna Fala od 16-03-2021 do 08-04-2021

Post autor: Mariusz11 »

Dietetyk owszem był i nawet robił wykład w sali nr. 1 na parterze przy recepcji i jemu też to zgłaszałem !!!
W tym sanatorium nie ma żadnych diet !!!
Zrobiłem kilka awantur na stołówce i nie tylko tam nie zgłosiłem tego jedynie chyba dozorcy hydraulikowi i
sprzątaczkom !!! Nie zrobiłem tego 1 raz tylko kilkukrotnie się awanturowałem ale to jak grochem o ścianę !!!
Nawet nie udają że są jakieś diety bo co innego na kartce a co innego podają to raz a dwa że są tylko 3 posiłki
i podają wszystko czego nie wolno jeść. Powinienem jeść kasze ryż makaron twaróg ser żółty topiony owoce warzywa
ryby wędzone np. Makrele jajka gotowane mięso itp a były non stop bardzo kiepskiej jakości kiełbasy tak tłuste że można było je
nakładać na patelnie zamiast smalcu smażone mięso kotlety po których miałem rozwolnienie i nie mogłem wyjść z toalety.
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Stegna Fala od 16-03-2021 do 08-04-2021

Post autor: wiktor64 »

Cześć Mariusz :)
Bardzo ci dziekuje za opinie bo jestem zainteresowany .a to dlatego
bo mój syn jedzie do tego sanatorium pod koniec maja,prewencja rentowa
,tak to wypadło,zus go tam wysyła na rechabilitacje,piszesz jak jest i jest słabo.,
ale musi jechać ,o tyle dfobrze ze to bedzie maj-czerwiec i juz ciepło :D ,jak piszesz piekne tereny
a synek bierze rowerek i bedzie zadowolony,to na tyle i jeszcze raz dzieki :D
Mariusz11
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 08 kwie 2021 14:34
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Stegna Fala od 16-03-2021 do 08-04-2021

Post autor: Mariusz11 »

Na zabiegi nie narzekałem panie bardzo miłe i pomocne, wszystko zależy co pierwszego dnia zapisze lekarz.
Miałem zapisaną krio komorę ale ani razu jej nie było. Wczoraj czyli 07-04-2021 byliśmy na kontroli u lekarza
zgłaszałem że noga bardzo mnie boli w związku z ćwiczeniami i wysiłkiem ale lekarz powiedział że efekt poprawy
może być co dopiero po 5 tygodniach od zakończenia zabiegów.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Stegna Fala od 16-03-2021 do 08-04-2021

Post autor: dani888 »

Hej Wiktorze , dawno Ciebie widziałam , mam nadzieję , że Twój syn będzie zadowolony i że nie będzie tak źle :serce: :) .
Mariuszu , a nie mogłeś tej sytuacji zgłosić do ZUS-u , skoro było tak jak piszesz ?
Reakcja na pewno byłaby jakaś...
Mariusz11
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 08 kwie 2021 14:34
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Stegna Fala od 16-03-2021 do 08-04-2021

Post autor: Mariusz11 »

jak tam pojedzie to niech poprosi o budynek A i pierwsze lub drugie piętro bo praktycznie wszystkie pokoje są 3 osobowe
a dodatkowo te na parterze są bardzo wąskie i w o wiele niższym standardzie.
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Stegna Fala od 16-03-2021 do 08-04-2021

Post autor: wiktor64 »

dani888 zawsze uczestnicze w forum ,i pomagam .jak tylko umiem.
o synka sie nie martwie chociasz jedzie pierwszy raz i to na 24 dni,juz go szkole :lol: :lol: :lol:
Mariusz11
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 08 kwie 2021 14:34
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Stegna Fala od 16-03-2021 do 08-04-2021

Post autor: Mariusz11 »

Już miałem dość zgłaszanie bo to nic nie dawało, jedna kuracjuszka na początku też
z nimi się o to kłóciła i nic nie zmieniła, efekt był taki że przerwała turnus i pojechała do domu.
A zrywać turnusu nie chciałem bo by mnie pewnie obciążyli !!!
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Stegna Fala od 16-03-2021 do 08-04-2021

Post autor: dani888 »

Mariuszu , odnośnie tej poprawy to powiem Ci , ze ja miałam po pobycie przez kilka m-cy a teraz jest tylko gorzej i gorzej... A jak któryś zabieg mi szkodził to gnałam do lekarza w sanatorium i mi zmieniali . Tak powinno być...
ODPOWIEDZ