Sasanka Świnoujście

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14134
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Sasanka Świnoujście

Post autor: GIENIA »

Sasanka , to dwuskrzydłowy budynek , połączony łącznikiem na drugim piętrze , chociaż wg oznakowań , jest to piętro pierwsze :) łatwo wszędzie trafić , gdyż są oznakowania , w windach , na korytarzach ...

Jeśli chodzi o bazę zabiegową , jest dokładnie taka jak przedstawione jest na stronie Centrum . W czasie pandemii , nie funkcjonuje inhalacja .
Na basenie mogło przebywać 8 osób . Co do basenu .. basen czynny był też od 19,0 do 21,0 za darmo , w tym turnusie prawdopodobnie jest już płatny . Może napisze ktoś przebywający obecnie na turnusie .
Lekarze , to życzliwe i otwarte osoby . Zabiegi dzielone były sprawiedliwie , wg potrzeb i sugestii kuracjuszy .
Muszę podkreślić też , że życzliwość emanowała wśród wszystkich pracowników ośrodka , na każdym szczeblu .
Zabiegi do godz 14-ej ... jeśli była taka możliwość , zabiegi bez żadnego problemu wykonywane były wcześniej .

W budynku czysto , sprzątanie 2 razy w tygodniu , 2 razy były wymieniane ręczniki ( są dwa , duży i mały) , wymiana pościeli dla chętnych - 6 zł ;) .... nie ma szlafroków do wypożyczenia , w łazienkach nie ma suszarek .
Skrzydło A po remoncie , a nim 3 jedynki i 24 dwójki o różnej wielkości .... wszystkie dwójki z balkonami , też o różnej wielkości .
Budynek B jest dużo większy , oczekuje na remont ;) , są tam różne pokoje , także typu studio .... są tam też pokoje z balkonami .
W pokoju - lodówka , telewizor , czajnik , talerzyk , szklanka i łyżeczka .... oczywiście łóżko , szafa , stolik , lampki , półki wiszące ( nie we wszystkich pokojach ) , krzesła (foteliki) .

Stołówka ..
Dwie zmiany .... pierwsza zmiana ... 8 .. 13 .. 17... druga zmiana godzinę później .

Przy stoliku po 2 osoby mieszkające razem , lub 2 osoby z pokoi jednoosobowych . Czysto i przyjemnie .
Na stole przyprawy , cukier , chleb ciemny , biały na " stoliku szwedzkim " ... na nim też były dżemy , musztarda , keczup itp. ... na śniadanie zupa mleczna ...
Jeśli chodzi o wyżywienie , zdania jak zawsze są podzielone ;) ... gdyby nie te wędliny z najniższej półki , jakość oceniłabym na 5 ...... co do ilości :roll: wiem , ze ludzie dokupywali . Zupy smaczne , ale lepiej pić je z kubka niż z talerza ;)
Zdecydowany brak warzyw .....


Obowiązuje oczywiście noszenie maseczek , dezynfekcja rąk , mierzenie temperatury przez pielęgniarkę ok 22,0 , kawiarenka czynna prawie codziennie , gdyby nie te maski , pobyt nie różniłby się zupełnie niczym od tych sprzed pandemii , niczym ;)


Nie wiem co jeszcze mogłabym napisać :roll: , może jeszcze ktoś inny z tego turnusu coś dopisze , chociażby pan z 1 piętra , który śledzi forum , bo " rzucał " nickami na korytarzu ;)

Jak dla mnie pobyt był owocny , a to duża zasługa mojego Pana doktora i Pani Madzi od rehabilitacji indywidualnej . Nie spotkałam jeszcze nigdy , tak oddanej swojej pracy rehabilitantki , Nie traktuje kuracjuszy rutynowo , ale podchodzi do każdego indywidualnie , i naprawdę chce pomóc ... mnie pomogła :serce:

Uwaga na windy , zacinają się ...


Ma ktoś pytania , jeśli będę potrafiła to chętnie odpowiem .... jeśli nie tutaj to na priv , wszystko zależy od pytania :P
Gaba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 29 sty 2010 13:46

Re: Sasanka Świnoujście

Post autor: Gaba »

GIENIA nic dodać ;) chyba tylko ,że basen miał awarię i wodę grzał.... :shock: :shock: :shock: otwierano drzwi ,żeby schłodzić co dawało efekt sauny parowej :? -było super!!!
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14134
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Sasanka Świnoujście

Post autor: GIENIA »

Nie wypowiadałam się o basenie , gdyż temat znany mi tylko z opowieści koleżanki od stolika :D
Gaba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 29 sty 2010 13:46

Re: Sasanka Świnoujście

Post autor: Gaba »

ha,ha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: mi też brakuje rozmów z koleżanką od stolika... ;) :serce: :serce: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sasanka Świnoujście

Post autor: ewasz »

Gieniu najważniejsze sprawy przekazałaś, za które dziękuję. Pewnie mnie nie "grozi" tam pobyt ale wielu osobom z pewnością się przyda :D
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14134
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Sasanka Świnoujście

Post autor: GIENIA »

Ewaszko , a może Ci zagrozi ;) , są tam turnusy rehabilitacyjne , pobyty pełnopłatne :D
Gaba , ale moja koleżanka , była sympatyczniejsza od Twojej :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sasanka Świnoujście

Post autor: ewasz »

Gienia, jak to mówią " nigdy nie mów - nigdy" :lol:
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Sasanka Świnoujście

Post autor: ewana »

Gienu super dokładny opis.Najważniejsza podczas pobytu udana rehabilitacja.Pomogła i o to właśnie chodziło ,oby ze stałą poprawą.Dzięki za relację :kwiat:
Gaba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 29 sty 2010 13:46

Re: Sasanka Świnoujście

Post autor: Gaba »

GIENIA pisze: 09 kwie 2021 17:29 Ewaszko , a może Ci zagrozi ;) , są tam turnusy rehabilitacyjne , pobyty pełnopłatne :D
Gaba , ale moja koleżanka , była sympatyczniejsza od Twojej :lol: :lol: :lol:
oj, GIENIA przecież obie były fajne "kobity" ;) :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14134
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Sasanka Świnoujście

Post autor: GIENIA »

:D :lol:
A jak fajnie je usadzili :lol: nad Nimi coś wisiało na ścianie ;)
ODPOWIEDZ