Gwarek Goczałkowice Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Uleczka0
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 11 kwie 2021 08:03
Oddział NFZ: Podlaski

Gwarek Goczałkowice Zdrój

Post autor: Uleczka0 »

Witam.
Brońcie się nogami i rękami. :cry:
Na starcie jak już wejdziesz za drzwi Gwarka to zapomnij o tym, że wyjdziesz wcześniej niż jak będziesz wracać do domu. Obsługa z czasów wczesnej komuny (poza rehabilitantami i lekarzemem prowadzącym). Panie w recepcji nadęte jak balony, jak by za karę pracowały. Czasy wczesnej komuny. Bywałam w uzdrowisku nie raz i czegoś takiego nie widziałam. Sugerowanie, że nie przyjeżdża się bawić było nie na miejscu bo jak pisałam, bywałam i nie korzystałam z dancingów itp. Człowiek jedzie się zregenerować, podleczyć, odpocząć, nabrać sił na dalsze lata pracy. News, że nie ma spacerów nawet w grupie bo ktoś uciekł do biedronki był hitem. :lol: Wiem, że większość z nas ma wyprane mózgi i czas pandemi jest wykorzystywany do wciskania ludziom ciemnoty. Ciągle słychać było komunikaty "nie wychodźcie, nie kontaktujcie się, narażacie siebie i personel" kiedy to personel narażał nas najbardziej, bo to oni chodzili codziennie do domu, na zakupy itd, a my byliśmy zamknięci jak w psychiatryku i traktowani jak potencjalne zagrożenie :( . Co ciekawe, że inne uzdrowiska w Polsce nie stosowały i nie stosują takich metod. Posiłki do pokoju, śniadania i kolacje kanapki (do użygu). Kolacja o 17 i pięć godzin przed snem na głodzie. :( Czas pandemi, wmówić można ciemnemu ludowi wszystko, chyba najbardziej dla wygody, nie łażą, nie brudzą, roboty mniej itd. :roll: Sprzątanie w pokojach również pozostawia wiele do życzenia. Większość kuracjuszy była oburzona. :roll: Nie rozumiem po co organizować turnusy w takich watunkach. Na szczęście udało mi się zwiać z tamtąd po tygodniu bo wątpię czy wróciła bym zdrowsza. :lol: Komentarz pana ordynatora w stosunku do mnie był bezcenny "co pani ma za zwój w głowie" :shock: . Jak widać pandemia odcisnęła piętno nie tylko na mnie :D
Pozdrawiam wszystkich potencjalnych kuracjuszy Gwarka i życzę dużo wytrzymałości, a przede wszystkim zdrowego rozsądku.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24603
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gwarek Goczałkowice Zdrój

Post autor: ewasz »

I teraz się pewnie nie dziwisz, że ci co tam byli odradzają pobytu.
Ciekawam jakich argumentów użyłaś by się po tygodniu stamtąd urwać :?:
Współczuję, jechać tyle kilometrów i wdepnąć w takie szambo :(
Powiedzenie doktorka godne zapamiętania :lol:
Byłam tam na tzw. szpitalnym a zaliczyli mi, że byłam w sanatorium i musiałam odczekać roczną karencję by złożyć wniosek do sanatorium.
Uleczka0
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 11 kwie 2021 08:03
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Gwarek Goczałkowice Zdrój

Post autor: Uleczka0 »

Jeszcze jedno.
W telewizji cały czas trąbią, że brak personelu, lekarzy w szpitalach kowidowych. W Gwarku na każdym z 10 pięter jest chyba po minimum dwa gabinety lekarskie, jak nie więcej i w każdym siedzi jakiś doktor. Być może jest ich za dużo i część mogla by opuścić swoje ciepłe, bezpieczne posadki, popracować na tzw "pierwszej lini ognia" może wtety by co niektórym zwoje się porozwijały. :lol:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24603
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gwarek Goczałkowice Zdrój

Post autor: ewasz »

Masz Uleczko zupełną rację, też tak uważam :)
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Gwarek Goczałkowice Zdrój

Post autor: Samosia »

Uleczko czytam i :o :o :o w ubiegłym roku było tam izolatorium i pewnie oni nadal myślą,że tak jest i dlatego kuracjuszy traktują jak gorsze zło a to jedynie działa na ich niekorzyść bo pamiętam,że jakieś 2-3 lata temu groziło im,że w Goczałkowicach sanatorium zostanie zamknięte a teraz swoim zachowaniem sami do tego doprowadzą.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4085
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Gwarek Goczałkowice Zdrój

Post autor: Bibi2 »

Ojej , aż trudne do uwierzenia :roll:

Ula , zdrowia życzę :kwiat:
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23832
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gwarek Goczałkowice Zdrój

Post autor: grazynamackowiak »

Dziękujemy , Uleczka O za opis kuracji :kwiat:
Każdy ma swoje zdanie opinie ,swoje spostrzeżenia :o
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 594
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Gwarek Goczałkowice Zdrój

Post autor: Smerfetka1 »

Uleczko bardzo Ci współczuję takiego pobytu .Dziękuję bardzo za informacje o tym ośrodku .Teraz wiem ,że dobrze zrobiłam wycofując z Gwarka swoje skierowanie .Musiałam wybrać Gwarek lub Krystyna w Busku .Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia :) :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24603
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gwarek Goczałkowice Zdrój

Post autor: ewasz »

Smerfetko i zrobiłaś bardzo dobrze, wielka przepaść dzieli te ośrodki.
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 594
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Gwarek Goczałkowice Zdrój

Post autor: Smerfetka1 »

Ewa po opisie Uli uważam ,że dobrze zrobiłam. Po kilku latach czekania ciężko było samemu prosić o zwrot skierowania ale cóż takie wymogi i takie czasy .Teraz nawet cieszę się ,że tam nie pojadę :lol: .Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ