Szpital uzdrowiskowy Bałtyk (Świnoujście)

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
WokulskiStan
Posty: 1
Na forum od: 20 kwie 2021 17:49
Oddział NFZ: Dolnośląski

Szpital uzdrowiskowy Bałtyk (Świnoujście)

Post autor: WokulskiStan »

witam,
opiszę krótko pobyt 22-dniowy w Bałtyku, w czasach reżimu sanitarnego, a więc w nieprzyjemnych czasach i okolicznościach. Całościowo pobyt oceniam na szkolną 4-, więc katastrofy nie było, lecz nic specjalnego i fajnego też!
Najpierw zalety tego szpitala uzdrowiskowego:
1. Bliskość morza - 4 minuty spacerkiem
2. Bezpośrednio przy Żabce, przystanku, poczcie, na lewo pub, na prawo restauracja ukraińska.
3. Nienachalna obsługa, czyli personel i rehabilitanci
4. Pokoje znośne względem ilości szaf, wielkości pomieszczeń.
5. Osprzęt rehabilitacyjny znośny, nie nowy, ale działał i był.
6. Smaczne jedzenie, codziennie coś nowego na obiad przez cały turnus.

WADY, które warto znać:
1. Całość budynku, jego wnętrz i wyposażenia jest dość stara, tandetna. byle jaka, bo to pensjonariusze NFZ, a nie prywatni, więc nie warto inwestować. Np. meblościanka w moim pokoju to rozlatujący się zabytek z PRL, czajnik do pokoju KOSZTUJE 23 zł, ale i tak przeciekał i musieliśmy reklamować, TELEWIZOR aby działał MUSISZ zapłacić 43 zł, ale i tak baterie w nim nie działały i miał tylko „darmowych” 15 kanałów! Nie działa połowa wszelkich żarówek (kupisz w Kaufland), pościel typowo szpitalna, czyli marnej jakości (weź swoje poszewki), lodówka włączona tak wyła, że musieliśmy ja wyłączyć, aby nie oszaleć, itp. itd.
2. Jedzenie smaczne, ale śniadania i kolacje miały stawkę finansowania więzienną, więc mało i ciągle to samo. Jajecznica z jednego jajka, lub jedna miniparówka, lub jakaś pseudo-marmelado-podobny produkt. Dostaniesz jeden listek sałaty zielonej, która często odrzucała samym wyglądem, chleb zimny, bo zawsze wyciągnięty z lodówki, więc czasem warto kupić coś na mieście….
3. Napisałem w zaletach, że nienachalna obsługa, czyli personel i rehabilitanci, ale też zbywająca, czasem traktująca Nas jak intruzów, bo oni chcą jak najszybciej iść do domu, odbębnić zabiegi i do domu, a ty ich swoją obecnością będziesz męczyć….
4. Wifi działa TYLKO na parterze przy recepcji, nigdzie więcej, więc dokup sobie wielki pakiet we własnym abonamencie
5. Jeśli nie uprosisz NATYCHMIAST przy rejestracji do pokoju, aby dopisali Cię do osoby podobnej wiekowo po peselu, będzie masakra, bo wpisują jak leci, więc 41 latek otrzyma 71 latka jako kolegę w pokoju, obok będzie 52 latek z 80 latkiem, więc wybuchało wiele konfliktów….
6. Lubisz plażę? To ok, ale do miasta, przeprawy promowej i najbliższego supermarketu jest daleko.

Powtarzam, wybredny nie jestem, więc obiekt/obsługę/leczenie oceniam na mocno naciąganą ocenę 4-
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2021 08:54 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: uściślono tytuł
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14409
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Szpital uzdrowiskowy Bałtyk

Post autor: GIENIA »

Dzięki za opinię .... :)
Z opisu domyśliłam sie , że chodzi o Świnoujście . Byłam w tym samym czasie w Świnoujściu , tylko w innym ośrodku . Rozmawiałam jednak z dwoma paniami z Bałtyku i na temat warunków mieszkaniowych , wyżywienia , rehabilitacji , mówiły to samo co Ty piszesz .
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Szpital uzdrowiskowy Bałtyk

Post autor: jan19557 »

Czytam twój post i chciałbym zapytać czy w sprawach typu niedziałający pilot , hałasująca lodówka ktoś zgłaszał do recepcji. Zawsze pomagało. TV jest płatne niemal we wszystkich ośrodkach, często i czajnik. Wifi mało gdzie działa w pokojach chyba że w w najwyższe klasy ośrodkach, czasem tylko rutery są na piętrach ale w pokojach to raczej wyjątkowa rzadkość, najczęściej przy recepcji. W wielu sanatoriach na terenach górskich w ogóle są problemy z internatem nawet jeśli masz własny. W trakcie pobytu też można spróbować zamiany współlokatora tylko trzeba spróbować i chcieć. Ze starszym też można się dogadać a jeśli są problemy należy skorzystać ze wspomnianej próby zamiany. Wiem co mówię ale ja nie musiałem dokonywać zamiany mimo sporej różnicy wieku jaka nas dzieliła. Powodzenia na przyszłość.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Szpital uzdrowiskowy Bałtyk

Post autor: zbigniew165 »

Gienia ma rację, bo sanatorium Bałtyk w Świnoujściu ma marną opinię i osobiście bym tam nie chciał mieszkać trzy tygodnie.
Byłem tam kilka razy tylko na zabiegach, ale rozmawiałem często z kuracjuszami tego sanatorium, bo jest w sąsiedztwie Barbarki jakieś 150 m. Położenie tak, ale już sam obiekt wymaga kapitalnego remontu z wymianą okien włącznie.
Jeszcze te duże pokoje trzy i cztero osobowe nawet w pandemii, a o jedynce trzeba pomarzyć, albo mieć papiery z Ministerstwa Zdrowia :lol:
Wydaje mi się, że Bałtyk, to jest sanatorium, a nie szpital uzdrowiskowy :roll:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14409
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Szpital uzdrowiskowy Bałtyk

Post autor: GIENIA »

Bałtyk jest Szpitalem Uzdrowiskowym .
Jeśli chodzi o Wi-fi .... Adam i Ewa należące do tego samego co Bałtyk - Uzdrowiska Świnoujście , nie jest ośrodkiem najwyższej klasy , a Wi-fi jest w całym budynku , w pokojach także .
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4077
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Szpital uzdrowiskowy Bałtyk

Post autor: Bibi2 »

Stanie , dziękuję za opinię :)
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Szpital uzdrowiskowy Bałtyk

Post autor: wiktor64 »

Oczywiscie dzieki za opinie :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Szpital uzdrowiskowy Bałtyk

Post autor: Felice »

Dzięki piękne za opinię. Widzę,ze od mojego pobytu nic się nie zmieniło ...
Ja miałam jedynkę , ale meble rozpadające się również ( szafka bez tylnej ścianki np ).
Wiem, że założenia były takie, że po oddaniu Adama i Ewy Bałtyk natychmiast pójdzie do remontu. Szkoda,ze tylko na założeniach skończyło się 🥺
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Szpital uzdrowiskowy Bałtyk (Świnoujście)

Post autor: zbigniew165 »

Felice wszystkie fundusze poszły na odbudowę od fundamentów sanatorium Henryk połączony z hotelem dla Niemców.
Teraz przez pandemię zyski się zmniejszyły, bo nie ma Niemców i były zamknięte sanatoria, to Bałtyk pewnie z remontem zaczeka dłużej :roll:
ODPOWIEDZ