Mewa Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
krzysiek88
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 09 sie 2016 08:32
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mewa Kołobrzeg

Post autor: krzysiek88 »

Jestem obecnie w Mewie I (B) i mogę poinformować zainteresowanych co i jak . Po częściowym pobycie opiszę dokładnie co na plus oraz minus itp. itd.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Mewa Kołobrzeg

Post autor: GIENIA »

Do którego budynku trzeba się zgłaszać po przyjeździe :?: :)
Awatar użytkownika
krzysiek88
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 09 sie 2016 08:32
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mewa Kołobrzeg

Post autor: krzysiek88 »

Największym i naprawdę jednym z niewielu plusem tego sanatorium jest lokalizacja , 2 minuty do morza ,super !!!
Kilka uwag i informacji
Proszę brać fakturę z wpisaną opłatą klimatyczną , która to umożliwia gratisowe jedno wejście dziennie na molo. Nie zapomnijcie także legitymacji niepełnosprawności ,może przydać się podczas wycieczek na zmniejszenie kosztów biletów.
Warto wybrać basen solankowy z ćwiczeniami zamiast suchych ćwiczeń nawet jak się będzie chodziło do Mewy V nawet zwg. na kąpiel w solankowej wodzie, bardzo przyjemne.
Osoby, które nie dzwonią do Mewy niech od razu z dworca najpierw zajdą do Mewy V bo właśnie w niej jest wstępna rozmowa z pielęgniarką i rejestracja pokoi. Dopiero potem idziemy do Mewa I aby w recepcji dostać klucze, potem stołówka aby uzgodnić stolik itp. i znowu pielęgniarka, potem lekarz a potem z powrotem do Mewa V po wydruk z zabiegami.
Uwaga do osób z innym nazwiskiem ale z pod tego samego adresu i nawet skierowania NFZ na ten sam adres. Telefon podany na skierowaniu łączy z pielęgniarką i jeżeli w końcu uda Ci się dodzwonić (najlepiej jak masz telefon bez limitu, bo poświęcisz masę czasu na czekanie na połączenie ) to musisz poświęcić trochę czasu na wypełnienie danych zdalnie ale Pamiętaj zadzwoń jeszcze bezpośrednio do recepcji i poinformuj że macie inne nazwiska aby nie było problemu z pokojem 2 os.
Bo był u nas problem i drobna scyzja przy zameldowaniu. Przed przyjazdem gdy po 3 dniach dryndania do Mewy i długim oczekiwaniu na połączenie w końcu się dodzwoniłem Pani która odebrała telefon wstępnie zorganizowała wypełnienie dokumentów zdalnie aby skrócić czas po przyjeździe, także została poinformowana że jedziemy razem, mamy ten sam adres zamieszkania i skierowania z NFZ ale mamy inne nazwiska, powiedziała że OK i będzie jeden pokój 2 os. w Mewa V .Po przyjeździe już zauważyliśmy że papiery leżą oddzielnie i od pielęgniarki, która sprawdzała temp. I paszport szczepień i daje dokumenty idzie się do recepcji i tam problem, że jesteśmy rozdzieleni a nie zgłosiliśmy tego telefonicznie w recepcji że mamy inne nazwiska i brak dwójek. Ale po kilku podniesionych słowach i wzywaniu dyrektora placówki pani z recepcji znalazła dwójkę w Mewa I w części B na samej górze w rogu. Pokój duży ok. 20m2 i łazienka ok. 7,5 m2,z lodówką TV, czajnik i szklanki, suszarka, stolik i dwa fotele, wygodne łóżka z grubymi materacami, czyściutka pościel, miła Pani sprzątająca ,która akurat u nas nie musiała sprzątać codziennie co należy do ich obowiązków, nowe ręczniki które dostaliśmy na drugi dzień(dobrze że mieliśmy swoje, przydały się także na basen) pokój widny bo 3 duże okna, widok na deptak, bardzo fajny, ta część jednak ma minus gdyż na wszystkie zabiegi trzeba wychodzić na zewnątrz gdyż przejście do A,C jest przez jadalnię a jest karteczka aby nie chodzić po za godzinami posiłków ale miły uśmiech i Panie z jadalni nic nie mówią ;) . Dobrze zabrać jakieś sztućce, talerzyk, kieliszki oczywiście ;) , internet na piętrach chodzi tragicznie ,najlepiej w recepcji jak ktoś nie ma oczywiście. Ja zabrałem USB z filmami na wieczór lub gdyby było nudno ,niestety TV nie ma wielu kodeków i nie dało się obejrzeć wielu filmów. Acha, TV to koszt aż 91 zł (powinni karać za takie sumy ! oczywiście zaraz ktoś się odezwie i napisze że nikt nie zmusza, tutaj można byłoby podyskutować ale po co)ale trudno, nie będziemy siedzieć zamuleni w pokoju wieczorem czy jak deszcz by padał.
Pamiętajcie że nie dają tutaj gratis prześcieradła zielonego na zabiegi ( zawsze było gratis podczas moich pobytów w sanatoriach) tutaj koszt 5 zika, jak ktoś ma swoje niech zabiera ze sobą.
Mewa I to dalej A,B i C jest dalej zwany Mewą I, chociaż z zewnątrz ma napis Mewa IV ale także C, Mewa III naprzeciwko Mewy I a Mewa V na drugiej ulicy ale rzut beretem, natomiast na Mewę II nie natknąłem się bo nigdzie nie ma oznaczenie ale myślę że jest to Mewa D. Maseczki trzeba nosić podczas chodzenia na zabiegi i podczas przemieszczania się po budynku, oczywiście nie na stołówce podczas jedzenia i kąpieli w basenie ;) .
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Mewa Kołobrzeg

Post autor: GIENIA »

Dzięki za poświęcony czas i szczegółowe wyjaśnienia :)

Po kilku dniach udało mi się dodzwonić do Mewy i właśnie poinformowano mnie , żeby iść do Mewy V , potem zastanawiałam się , czy dobrze zrozumiałam , ale nie udało mi się już dodzwonić ;)

A czy Mewa II to nie jest ta naprzeciwko Mewy I :?: Mewa III była blisko Mewy V ..... chyba , że pozmieniali oznaczenia :?
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7813
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Mewa Kołobrzeg

Post autor: darek »

Gieniu

Odnośnie numeracji Mew w Kołobrzegu nastało tyle informacji ,że chyba Najstarsi Górale nie wyznają się .

W zeszłym tygodniu w środę Vis a Vis Mewy 1 - Tam gdzie dotychczas była Główna Recepcja przy ul. Ściegiennego w poprzednią środę była AKTUALNA Mewa 2 .
Wspomniana Mewa 5 co zapewne potwierdzą obecnie przebywający to Dawna Baza zabiegowa -gdzie jest Nadal Basen przy ul. Rafińskiego Vis a Vis - SPA Jantar .
Przy dawnej numeracji pozostała Mewa 4 - dawna Mewa Cukrzycowa znajdująca się przy ul. Konopnickiej via a vis dawnego Radwaru .
Pozostałe posiadają oznaczenia Literowe A B .

Oczywiście od tygodnia nazewnictwo numeracja i oznaczenie mogło ulec zmianie .
No zależy kto jaką znajdzie tabliczkę na Budynku bo oznaczeń jest kilka
Awatar użytkownika
krzysiek88
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 09 sie 2016 08:32
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mewa Kołobrzeg

Post autor: krzysiek88 »

przy ul. Ściegiennego na przeciw Mewa I jest teraz Mewa III ,widzę te oznaczenie teraz codziennie, V jest tak jak piszesz oraz IV ale ma oznaczenie także C przy drzwiach wejściowych
Awatar użytkownika
krzysiek88
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 09 sie 2016 08:32
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mewa Kołobrzeg

Post autor: krzysiek88 »

Jeżeli chodzi o dojazd/dojście z dworca PKP do Mewy to dla osób sprawnych ruchowo to ok12-15 min.,jak się wysiądzie z pociągu blisko kładki to nie iść przez dworzec tylko na kładkę windą i windą zjechać i po wyjściu iść przez siebie ul.Zdrojową w prawo w Ściegiennego a po w lewo Rafińskiego i Mewa V a inni co wyjdą przez dworzec to od razu z dworca w prawo,potem przez tory Solną do ronda i w prawo w Zdrojową prosto i w lewo w Konopnickiej i widać Mewa V .

Nie daleko Biedronki na Okopowej czyli po zejściu z kładki nad torami kierujemy się lekko po łuku w lewo i zaraz Biedrona, druga na Wojska Polskiego.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Mewa Kołobrzeg

Post autor: GIENIA »

Ja znam Kołobrzeg :)
Dla tych co nie znają , dobrze radzisz . Dodam jeszcze , że dla osób sprawnych ruchowo , nie warto brać taksówki , to rzeczywiście kilkanaście minut , prostą drogą .
Awatar użytkownika
krzysiek88
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 09 sie 2016 08:32
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mewa Kołobrzeg

Post autor: krzysiek88 »

GIENIA pisze: 29 wrz 2021 17:10 A czy Mewa II to nie jest ta naprzeciwko Mewy I :?
tak sorki wielkie chyba ten Jod z Bałtyku mi wzrok przyćmił
Awatar użytkownika
krzysiek88
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 09 sie 2016 08:32
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Mewa Kołobrzeg

Post autor: krzysiek88 »

krzysiek88 pisze: 30 wrz 2021 08:37 przy ul. Ściegiennego na przeciw Mewa I jest teraz Mewa III ,widzę te oznaczenie teraz codziennie, V jest tak jak piszesz oraz IV ale ma oznaczenie także C przy drzwiach wejściowych
pomyłka Jod przycmił mi wzrok ,mewa II vis a vis Mewa I
ODPOWIEDZ