Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe Rabka Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
E_wik
Posty: 2
Na forum od: 04 maja 2021 19:57

Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe Rabka Zdrój

Post autor: E_wik »

Opieka pielęgniarska profesjonalna. Panie uprzejme i cierpliwe.
Pokoje urządzone bardzo skromnie. Studio w którym mieszkaliśmy było czyste i systematycznie sprzątane.
Wyżywienie zasługuje aby napisać nieco więcej. Menu było monotonne. Miałam wrażenie, że układane bez przemyślenia. Śniadania i kolacje to 3 kromki chleba, dwa plasterki wędliny, dwa plasterki pomidora, czasem łyżeczka pasty lub sałatki warzywnej, a w pierwszym tygodniu serwowana sałatka szwedzka lub plasterki ogórka kiszonego. Zupa mleczna była może raz w tygodniu, raz jajecznica na 21dni, raz parówki. Obiady: w pierwszym tygodniu miałam wrażenie, że zupy były gotowane z torebki, drugie dania też bardzo skromne.
Nawet kompot czy to jakiś napój trudny do określenia – bez smaku. W kuchni zbiorowego żywienia przy przyjętych stawkach można przygotować dania urozmaicone i smaczne, a tego brakuje Waszej kuchni – dobry kierownik żywienia i dietetyk to priorytet!!!
Na uwagę zasługuje świąteczne śniadanie: Jajko, chrzan, trzy plasterki wędliny i trzy kromki chleba – „świąteczne śniadanie” brawoooo, żadnego akcentu świątecznego. Wszyscy kuracjusze byli rozczarowani, a wielu z nas mogło porównać to z innymi ośrodkami. Może warto byłoby to zmienić . Życzę powodzenia, ale ja już nie chciałabym wrócić. Żałuję bo tak długo czekałam na ten wyjazd (38 miesięcy) i tak pechowo trafiłam. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1781
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe Rabka Zdrój

Post autor: Andrzej1958 »

Dzięki za opinię.
Byłem w zeszłym roku (czerwiec/lipiec) i z Twojego opisu wychodzi, że kuchnia dalej bez zmian - kiepska.
Tak to bywa, jak zewnętrzna firma karmi.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe Rabka Zdrój

Post autor: darek »

Witam

Drogi Andrzeju

Dobór Firmy kateringowej nie ma wpływu na wyżywienie.

Niestety prawda jest taka że STAWKI żywieniowe są z KOSMOSU.
Może niedługo się okazać że Znowu nastąpi katastrofa żywieniowa w placówkach służby zdrowia

Obecnie kilka firm kateringowych ,które świadczyły usługi wycofuje się ze świadczenia usług żywienia.

Jeszcze tam gdzie Kuchnia jest własna można przesuwać środki na wyżywienie.
Jest Bardzo źle
E_wik
Posty: 2
Na forum od: 04 maja 2021 19:57

Re: Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe Rabka Zdrój

Post autor: E_wik »

Kuchnia jest własna. Negatywne opinie powtarzają się i nic się nie zmienia. Na jaki cel idą pieniądze przeznaczone na wyżywienie?
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1781
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe Rabka Zdrój

Post autor: Andrzej1958 »

Kuchnia jako miejsce przygotowywania posiłków jest sanatorium, natomiast cała obsługa - kucharki kelnerki - to firma zewnętrzna.
Chyba, że przez rok coś się zmieniło.
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe Rabka Zdrój

Post autor: wiktor64 »

Dzieki za opnie :kwiat: :kwiat: :kwiat:
ODPOWIEDZ