Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14134
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Post autor: GIENIA »

Jeszcze raz dziękuje Berbla :kwiat: za Twoją relację :)
Bezpiecznego powrotu do domu :serce:
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1376
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Post autor: Pancernz »

I jak było tak pięknie i wszystkiego nie zobaczyłaś to jechać o ile to możliwe prywatnie, ja na wszystkie sanatoria te z NFZ jedno prywatnie odwiedziłem ,wyczaiłem dobrą propozycję i pojechałem było cudnie :)
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 589
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Post autor: Smerfetka1 »

Berbla dziękuję, za poświęcony czas na relacje z Twojego pobytu w Świnoujściu 😘🌹Wielki szacunek 🤗 i dziękuję, szczęśliwego powrotu do domu. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia 🌹🌿
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Światowid Świnoujście 26.10.21 do 16.11.21 opis pobytu

Post autor: Bogutka5 »

Światowid w Świnoujściu to małe sanatorium- 76 osób. Mieści się w trzypiętrowym budynku, który dawniej służył jako hotel i restauracja Walfisch. Dzisiaj porównując stare fotki i dzisiejszy wygląd to ech... trochę stracił na swoim uroku. Budynek i pokoje w stanie zadawalającym. Nasz kwadratowy, dwuosobowy pokój był dobrze wyposażony. Wystarczająca ilość miejsca w szafie, szafki nocne, lampki nocne, lodówka, w łazience suszarka. Na korytarzu dostepny czajnik. Pokój sprzątany co drugi dzień. Ręczniki wymienione na czyste w połowie turnusu. Posiłki podawane na stołówce w dwóch turach: 8.00 - 13.00 - 17.00 i druga tura godzinę później. Stołówka pozbawiona obrusów, zasłon i innych zbędnych ozdób (covid) trochę głośna. Jedzenie bardzo dobre, zróżnicowane. Dostępne diety. Ja cieszyłam się z różnorodności bardzo smacznych zup. Nam wystarczała i ilość i zadowalała jakość. Duaż różnorodność surówek na obiad.
Światowid ma małą bazę zabiegów u siebie. Duża baza zabiegowa bardzo dobrze wyposażona znajduje się 3 minuty drogi dalej w zakładzie przyrodoleczniczym Rusałka. Ja miałam większość w Rusałce, mój mąż większość na miejscu. Posługiwaliśmy się elektronicznymi kartami do rejestracji odbytych zabiegów. Nie przeszkodziła ona w ewentualnych przesunięciach w danym dniu. Wszedzie spotkałam się z miłą obsługą. Szkoda tylko, że w zabiegach znalazło się picie wody mineralnej. No cóż.
W całym budunku bardzo liczne płyny odkażające do rąk a na korytarzach dodatkowo jakieś urządzenia do odkażania chodziły. Obowiązywało noszenie maseczki poza pokojem. Widziałam odkażanie windy.
Zakwaterowanie bardzo sprawne, klucz do pokoju o 14.00. Lekarz w dniu przyjazdu obsługiwał szpitalnych, pozostali kuracjuszy od rana następnego dnia. Krótka wizyta, co boli, co pomaga i badanie. I to było jedyne spotkanie z lekarzem. Na koniec turnusu był tylko telefon: wszyscy zdrowi? Ok. Dziękuję.
Z powodów covidowich obowiązywał zakaz odwiedzin i wizyt z zewnątrz. Nie było ofert wycieczek czy innych rozrywek.
Światowid posiada tylko kilka miejsc parkingowych płatnych 320 zl. My parkowaliśmy na parkingu prywatnym obok Rusałki 300 zl za turnus. Ogólnie turnus minął bardzo spokojnie. My bardzo dużo czasu poświęciliśmy na zwiedzanie tak samego Świnoujścia po obu brzegach Świny jak i niemieckiej części wyspy Uznam.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Post autor: ewasz »

Piękne dzięki Bogutko za Opinię :D
Pozdrawiam :serce:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Post autor: andrzej1955 »

Serdeczne Podziękowania za opinię, cieszy fakt jak kuracjusz wraca po kuracji do domu zadowolony , zrehabilitowany i z pakietem dobrych wspomnień, Pozdrawiam :)
Nina11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 222
Na forum od: 01 paź 2021 08:41

Re: Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Post autor: Nina11 »

Dzięki za opinię o "Światowidzie" - te małe obiekty mają swój dobry klimat i są bardziej przyjazne dla kuracjusza, przynajmniej ja to tak odczuwam. Pozdrowienia Nina
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4024
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Post autor: Bibi2 »

Bogutko , dziękuję za opinię o ośrodku :kwiat:

Co mnie ostatnio bardzo bulwersuje to te zaporowe ceny za parkingi , zgroza
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Post autor: zbigniew165 »

Z hotelem w którym pracuję, czyli Sobótką graniczy duży parking prywatny i miejsce kosztuje za dobę 50 zł.
Przez cały czas jak tu jestem jest zapełniony samochodami na numerach niemieckich i polskich. Teraz w większości polskich.
Jest to parking dozorowany ale bez monitoringu.
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Post autor: ewana »

Bogutka fajny opis obiektu i warunków pobytu -super :) dzięki :kwiat:
ODPOWIEDZ