Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Post autor: ewasz »

Berbla, kondycja będzie super po takich spacerach. Potem na Giewont jak kozica wskoczysz 😃
Pozdrawiam 🤗
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Post autor: berbla65 »

Ewaszku, dzięki za miłe słowa ale ...Giewont to nie dla mnie niestety :| pozdrawiam :kwiat:
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Post autor: berbla65 »

Witam , wczoraj ,, odpoczywałam" - spacery brzegiem morza tylko :D A dziś dopoludnia zabiegi i szybciutko obiad( kelnerka mnie pierwszej wszystko podawała :D Przy śniadaniu o to poprosiłam) a potem...szybkim marszem na prom i dalej moim ulubionym środkiem transportu ...PKP :P do.....Międzyzdrojów :lol: uff, zdążyłam na pociąg ten o 13 40 :D po ok. 15 minutach wysiadałam w Miedzyzdrojach . Najpierw skierowalam swe kroki na Kwaczą Górę - super podejscie - niezbyt trudne- lasem tzn. to już jest Woliński Park Narodowy. Widok z góry na morze i tym razem na Świnoujscie cudowny :serce: i te schody w dół na plażę - Wow :D A z plaży niesamowity widok na wysokie klify :serce: Krótki odpoczynek na plaży i ,, piasko" terapia w stronę mola :lol: bez pośpiechu .A na molo wiało...,, jak w kieleckim" :P kolejny punkt wycieczki to Aleja Gwiazd i słynne ławeczki....na chwilę usiadłam obok pani Ireny Jarockiej :lol: i powoli trzeba było wracać do Świnoujścia pociągiem o 17 02 . Pogoda dopisała - wycieczka bardzo udana - taki ,, skok w bok" z sanatorium :lol: pozdrawiam czytających :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Post autor: ewasz »

To super wycieczkę miałaś 👏🤗
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Post autor: zbigniew165 »

Berbla65, czyli zrealizowałaś swój plan, co do odwiedzenia Międzyzdrojów, ale jednak powrót do Świnoujścia sprawił Ci radość :lol:
Jeszcze dwa tygodnie przed Tobą w Światowidzie, to jeszcze może się , gdzieś wybierzesz. :roll:
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Post autor: berbla65 »

Hejka :P Dziś mija 10 dni od przyjazdu do Świnoujścia i nadal jest bardzo fajnie :D pogoda robiła nam niespodzianki - na przemian- piękne słoneczko i bezwietrznie i ciemne chmury,strugi deszczu i silny wiatr :( ale i tak pojechałyśmy rowerami do Latarni Morskiej to jest ok.8 km z przeprawą promem. Ścieżka rowerowa( z kostki albo asfaltowa) bardzo fajna i dosyć łatwa- tylko ostatni odcinek wyboisty .Zaparkowałyśmy nasze ,,rumaki" i chcemy wejść do Latarni a tam na drzwiach kartka - 21.05 nieczynne :roll: i na dodatek zaczęło mocno padać :| i tak zostałyśmy....pod Latarnią :lol: :lol: :lol: ale i tak wycieczka była fajna- po drodze widziałem Gazoport i Fort Gerharda :P wieczorem spacer promenadą- w dwóch knajpach była już muzyka na żywo :P pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Post autor: GIENIA »

Czytam Berbla :kwiat: , że zwiedzasz okolice i intensywnie wypoczywasz ... super :D zadowolenie z pobytu to też bardzo ważny zabieg - dla ducha :)
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Post autor: berbla65 »

Gieniu, zawszecw czasie pobytu zwiedzam okolicę czy to rowerem czy pieszo :D jestem podobno ,, łazikiem sanatoryjnym " :lol: nie usiedzę na miejscu :D fajnie poznawać nowe miejsca dlatego od ostatniego pobytu w Kołobrzegu postanowiłam korzystać z wyjazdu ze zwrotów abym mogła wybrać miejsce kuracji :D tym razem ,, padło" na Świnoujście- za Twoją i Zbyszka rekomendacją :D :D pozdrawiam cieplutko :kwiat:
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Post autor: wiktor64 »

:kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: Fajnie sie czyta relacje z pobytu tylko brać przykład
jeszcze raz dzieki :serce: :serce: :serce: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Światowid Świnoujście 11.05 - 1.06 opis pobytu

Post autor: berbla65 »

Pogoda dzisiaj dopisała i po śniadaniu udałam się na wycieczkę rowerową do naszych zachodnich sąsiadów :P AHLBECK, HERINGSDORF I BANSIN to urokliwe nadmorskie uzdrowiska :serce: - rewelacyjna ścieżka pieszo- rowerowa ( utwardzona) wiodła wzdłóż drogi asfaltowej, później lasem , następnie te 3 miasteczka. Budynki z lewej strony ( jadąc tam) a z prawej piękne małe ogrody z ławeczkami .Od czasu do czasu można bylo morze :P W każdym tym uzdrowisku było molo a przed nim małą muszla koncertowa. Hotele i pensjonaty u nich jeszcze nie działają -tylko w okolicach molo małe stoiska z kawą i lodami czynne były.Było warto zobaczyć te kurorty chociażby tylko ich małą część. :D Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ