Wistom Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1229
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Wistom Kołobrzeg

Post autor: Joni123 »

Dzień dobry wszystkim czytającym :D
Miałam ogromną przyjemność gościć w Wistomie na przełomie kwietnia-maja tego roku.
Zacznę od początku.
Przyjazd: wejście do ośrodka robi wrażenie. Wszystko lśni czystością, wszędzie dozowniki z płynem odkażającym. Panie z recepcji uprzejme i uśmiechnięte. Wszyscy wypisywaliśmy karteczki covidowe (co, jaki i ewentualnie kiedy) to chyba teraz standard. Wszystko przebiegło sprawnie, dużo miejsc do siedzenia kanapy i fotele, więc każdy sobie miejsce znalazł. Po wypisaniu ankiet, pani z recepcji wręczała klucze do pokoju, później odwiedziny w sali jadalnej do ustalenia godzin posiłku i numeru stolika. Każdy dostawał wizytówkę z wypisanymi godzinami i nr stolika aby przez pierwsze dni nie zapomnieć, wiadomo, niektórym się to zdarzało ale dzięki wizytówce, kelnerka szybko i sprawnie pokazywała stolik. Po odwiedzinach w stołówce, ja osobiście zawiozłam bagaż do pokoju i zaraz wizyta u pielęgniarki, też szybko i sprawnie (są trzy pokoje pielęgniarskie) tam ustalona wizyta u lekarza prowadzącego. Oczywiście wizyta w tym samym dniu ( przynajmniej z tymi z którymi rozmawiałam też tak mieli). Pani lekarz, sympatyczna, zbadała, wypytała i pytała czy mam już jakieś zabiegi na oku, co mnie pozytywnie zdziwiło. Dostałam wszystko co chciałam z czego byłam mega zadowolona.
To tyle wstępu.

Budynek: właściwie 3 budynki wszystkie połączone, z windami, nie trzeba tachać bagaży po schodach co jest bardzo ważne dla osób starszych.
Pokoje: Jakież było moje ździwienie, kiedy otworzyłam drzwi! Pokój na mój gust bardzo duży ( i większości takie były) korytarz, przedpokój z dużą szafą komandor z dużym lustrem w jednych drzwiach, komoda z szufladami, malutka lodówka. Czajnik w pokoju plus po 3 kubki,szklanki, łyżeczki, talerzyki i tacka. W pokoju przy każdym łóżku szafka nocna i lampka. Łóżka bardzo wygodne! Na łóżkach czekały ręczniki mały i duży ale tylko do użytku pokojowego. W pokoju był również stolik i dwa krzesła oraz biurko z fotelem i jeszcze jedno lustro, telewizor z bogatą ofertą kanałów i teraz ważne - bezpłatnie!! Pokój był z balkonem jak wszystkie oprócz jedynek na poddaszu, na balkonie stolik i dwa krzesła. Pokój sprzątany często, uzupełniany papier toaletowy, czyszczone kabiny prysznicowe, zmieniane ręczniki pod stopy i wynoszone śmieci.Przy 1 sprzątaniu panie mówią kiedy będą sprzątać i zbierać śmieci.Ważne żeby wysłuchać bo przy wymianie ręczników trzeba je wrzucić do miski ( czego ja nie dosłyszałam i panie zwróciły mi uprzejmie uwagę). Ogólnie sprzątanie oceniam na 5/5. Wszędzie wykładziny dywanowe w łazience płytki. Zawsze gorąca woda. Okna czyściutkie, firany czyste. Z tego co zauważyłam po opuszczeniu pokoju panie sprzątające czyszczą okna i zmieniają firany.

Wyżywienie: Diety były do wyboru, nie bardzo się tym interesowałam ale cukrzycowa i lekkostrawna była na pewno. Jedzenie pyszne, zupy rewelacyjne zawsze w wazie, gorące. Drugie dania na talerzu. Śniadania zupa mleczna plus talerzyk z czymś na kanapki ( szynka wysokiej jakości -nie jakieś mielonki czy metki-, różne sery, raz żółte, raz fromage, twaróg itp, pomidorki, dżem) kolacja mniej więcej podobnie z tym, że zawsze ciepły dodatek w formie placka ziemniaczanego, skrzydełek pieczonych czy jakiejś sałatki nap z makreli.
Aby nie była za dobrze to napiszę, że osobiście było mi brak bułeczek :) niestety jest tylko pieczywo jasne i ciemne oraz brakowało mi kawy zbożowej z mlekiem ale to moje takie małe co nie co aby za kolorowo nie było. Niestety były cztery zmiany posiłków. Trafiłam na pierwszą zmianę więc 7/12/16 potem zmiana co 45 minut. Ostatnia zmiana to komercja. Cała jadalnia po każdej zmianie odkażana i sprzątana. Czytałam gdzieś wcześniej opinię, że panie sprzątające zbierają z przed nosa. Nic takiego nie ma miejsca!. Owszem zbierają np. wazy czy puste talerze ale zawsze było pytanie czy można, nikogo z sali nie wypraszały bo przecież ileż można czasu jeść ( ja to zmierzyłam i nie byłam na posiłku dłużej niż 20 minut). Przyprawy jeśli ktoś chciał były na osobnym stoliku. Zauważyłyśmy z koleżanką, że obiady w tygodniu się nie powtórzyły tylko w dwie niedziele było to samo czyli rosół, udko, ziemniaki i marchewka :) do obiadu zawsze coś do picia, na moje oko woda z sokiem:).
To na razie tyle, reszta przy następnym logowaniu :D
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2559
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wistom Kołobrzeg

Post autor: Mazrena »

Joni super opis 🙂 potwierdzam wszystko 😊
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23838
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wistom Kołobrzeg

Post autor: grazynamackowiak »

Dzień dobry :kwiat:
Joni , dziękujemy za opis kuracji ,najświeższe informacje ,bardzo przydatne dla następnych
wyjeżdżających kuracjuszy 8-) :o
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 929
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wistom Kołobrzeg

Post autor: lubelanka64 »

opinia Joni tak pozytywna, że mam ochotę skorzystać z oferty Wistomu
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2559
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wistom Kołobrzeg

Post autor: Mazrena »

lubelank, jak masz okazje to szczerze polecam Wistom :) Ośrodek to bardziej hotelowo , dużo miejsca, przestrzeni i teren wokoło i przy promenadzie i do morza blisko :) czego chcieć więcej :idea: :lol:
Byłam przełom marca i kwietnia 8-)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24605
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wistom Kołobrzeg

Post autor: ewasz »

Dzięki Joni, super relacja 👏👏🤗
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wistom Kołobrzeg

Post autor: dani888 »

Joni :kwiat: , śliczna , rzeczowa i bardzo pomocna relacja , szacun .
Ale rozumiem , że to część :D i cdn nastąpi . Zaskoczyła mnie ta lodóweczka w pokoju , wiesz ?
A możesz mi powiedzieć ile Was było w tym pokoju ? Dzięki wielkie i pozdrawiam :serce: ;) .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20157
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wistom Kołobrzeg

Post autor: Felice »

Wistom do końca roku nie ma ani jednego wolnego pokoju jednoosobowego. Chciałam zarezerwować na jesień, ale jednak ten Kołobrzeg nie jest mi dany. Może styczeń? Jak będą mieć miejsca oczywiście :D
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wistom Kołobrzeg

Post autor: dani888 »

Feli ale pokoje jednoosobowe są ponoć tylko na poddaszu gdzie balkonu brak . Chciałabyś mieć bez balkoniku chociażby najmniejszego ? Bo ja nie , wolę jak jest :) .
Oby Ci się udało kochana ....
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2559
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wistom Kołobrzeg

Post autor: Mazrena »

Felice, bądź pozytywnie nastawiona, bo wiesz ,że w dzisiejszych czasach nic nie wiadomo, co będzie do jesieni czy zimy :roll: :lol:

Dani888, ja ja byłam to większość osób była po 2 osoby w pokoju 3-osobowym, chyba ,że ktoś chciał lub nie przeszkadzało :P Myślę,że to są początkowe turnusy, a z biegiem jak będzie więcej osób na turnusie to będą kwaterować po 3 osoby :roll: Luksusem w tej chwili jest bez opłat za czajnik i tv :o ( o tym wspominała P. dr na zebraniu )i widzę ,że podtrzymują to jak długo :?: :idea: :roll:
ODPOWIEDZ