Wistom Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2560
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wistom Kołobrzeg

Post autor: Mazrena »

dani888 pisze: 19 maja 2021 20:12 Feli ale pokoje jednoosobowe są ponoć tylko na poddaszu gdzie balkonu brak . Chciałabyś mieć bez balkoniku chociażby najmniejszego ? Bo ja nie , wolę jak jest :) .
Oby Ci się udało kochana ....
Dani888 moja mama miała 1-os tzn. mieszkała sama w 3-os .Płaciła jak za jedynkę :) . Była babeczka co miała też pokój 1-os na piętrze z balkonem ;)

Nie wiem, czy ja nie zauważyłam, ale tam raczej wszystkie pokoje maja balkony :?: :idea: :?
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1229
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wistom Kołobrzeg

Post autor: Joni123 »

cd...oczywiscie, że będzie, :serce: :serce: tylko dziś już nie mam czasu. A co do jedynek, to wiem że są na poddaszu bez balkonu ale może jakieś jeszcze są z balkonami, tego nie wiem, pisze tylko to co usłyszałam podczas rozmów z tymi co mieli jedynki :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20157
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wistom Kołobrzeg

Post autor: Felice »

W cenniku pokoje jednoosobowe mają balkon.
Nie jest to dla mnie akurat bardzo ważne, bo na wyjazdach rzadko bywam w pokoju. Wolę wyjść na zewnątrz i nawet kawę wypić w kawiarnianym ogródku, niż wysiadywać na balkonie.
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2560
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wistom Kołobrzeg

Post autor: Mazrena »

Joni123 pisze: 19 maja 2021 21:24 cd...oczywiscie, że będzie, :serce: :serce: tylko dziś już nie mam czasu. A co do jedynek, to wiem że są na poddaszu bez balkonu ale może jakieś jeszcze są z balkonami, tego nie wiem, pisze tylko to co usłyszałam podczas rozmów z tymi co mieli jedynki :D

Joni w którym budynku,są pokoje na poddaszu bez balkonu :idea: :idea: :?: dobrze wiedzieć, bo czasami człowiek jest w danym miejscu i nie zauważy :roll: :oops:
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 847
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wistom Kołobrzeg

Post autor: berbla65 »

Piękny opis :P gdyby tak każdy chociażby połowę tego napisał byłoby super :D podrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1229
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wistom Kołobrzeg

Post autor: Joni123 »

Witam :P ciąg dalszy mojej opinii:
To co wszystkich chyba najbardziej interesuje to rehabilitacja :D a więc:
- jak we wszystkich sanatoriach po wizycie u lekarza dostaliśmy rozpiskę co, gdzie i na którą godzinę.
Na kartce wszystko dokładnie opisane np. na jakie zabiegi jak się ubrać lub co ze sobą zabrać.
Rehabilitacja odbywa się w trzech blokach A,B,C zgodnie z oznaczeniem budynków.
Budynek A rehabilitacja nad stołówką ( nie korzystałam z tego bloku) ale z tego co wiem, ogólnorozwojowa, łóżko do podciągów, orbitrek, rowerek, gimnastyka.
Budynek B parter na przeciw pokojów pielęgniarskich: różne masaże, krio, laser itp. no i moje ulubione łóżko membranowe odkrycie roku w moim wydaniu :lol: :serce:
Budynek C ( nazwałam to strefa mokra :) )parter- basen z wejściem przez bazę zabiegową C, tam też tens, magnetronik.....okłady borowinowe prawdziwa borowina nie plastry, kąpiele borowinowe i innego rodzaju, bicze szkockie, różne wirówki, hydrdomasaż.
Wrócę jeszcze do basenu. Woda cieplutka 28-30 st.,płyn do dezynfekcji stóp,czyściutko a Prowadzący ! szacunek, gimnastyka na bardzo wysokim poziomie, urozmaicona a to makarony a to ciężarki lub deseczki. Można wykupić sobie godzinę basenową 10 zł wraz z korzystaniem z sauny, wszystko po godzinie 15, bo do tej godziny są zabiegi.
Oczywiście nie wszystko wymieniłam, można to sprawdzić na stronie Wistomu.
Wszystkie zabiegi podczas mojego pobytu co do minuty, nic nie było skracane. Rehabilitanci uśmiechnięci, uprzejmi skorzy do pomocy.
Po każdym kuracjuszu dezynfekcja łóżek, wanien itd..
Wspomnę, że przed pierwszym zabiegiem codziennie mierzona temperatura no i wszechobecne dozowniki z płynem odkażającym.
Na zabiegi i ogólnie po ośrodku był obowiązek noszenia maseczki, oczywiście na zabiegach mokrych nie :D
Ze zmianą zabiegów nie ma problemu trzeba się tylko umówić na wizytę u lekarza, i mieć z tyłu głowy, że po zmianie zabiegów może się też zmienić cała rozpiska godzinowa.
Co do przekładania zabiegów raczej trzymają się ustalonych godzin! Choć dla chcącego nic trudnego :lol: :serce: I tu ślę serdeczne pozdrowienia dla wszystkich rehabilitantów :serce: :serce: :serce:
W recepcji można wypożyczyć szlafrok 30 zł i ręcznik 10 zł do zabiegów ciemny no bo wiadomo - borowina- :) podana cena to cena za turnus.
Najlepszą rehabilitacją są oczywiście spacery :) bo jest gdzie spacerować ale po w następnym podsumowującym poście :serce:
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1229
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wistom Kołobrzeg

Post autor: Joni123 »

Mazrena pisze: 19 maja 2021 22:11
Joni123 pisze: 19 maja 2021 21:24 cd...oczywiscie, że będzie, :serce: :serce: tylko dziś już nie mam czasu. A co do jedynek, to wiem że są na poddaszu bez balkonu ale może jakieś jeszcze są z balkonami, tego nie wiem, pisze tylko to co usłyszałam podczas rozmów z tymi co mieli jedynki :D

Joni w którym budynku,są pokoje na poddaszu bez balkonu :idea: :idea: :?: dobrze wiedzieć, bo czasami człowiek jest w danym miejscu i nie zauważy :roll: :oops:
Marzenko, też nie wiedziałam że takie istnieją,ale są w budynku B ( w tym co byłaś Ty i JA ) okna mają w stronę Arki, z drugiego piętra są takie magiczne drzwi na poddasze!! i tam są jak się nie mylę 4 pokoje :) Pani, która tam mieszkała mówiła że było tam gorąco po byku a pokoje malutkie ale dobrze urządzone.
Awatar użytkownika
Joni123
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1229
Na forum od: 22 cze 2017 07:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wistom Kołobrzeg

Post autor: Joni123 »

Kołobrzeg moimi oczami.
Kołobrzeg ma dobrego Włodarza, bardzo dobre ścieżki rowerowe, dobrze oznaczone i bardzo długie, więc na pewno nikomu nie znudzi się jazda na rowerze. Można go wypożyczyć za pomocą aplikacji, wpłacając 20 zł na konto. Jeżdżenia że hoho. Chodniki i deptaki sprytnie odkurzane odkurzaczem na traktorku :) oraz oczyszczarką do ulic ( nie wiem jak to się fachowo nazywa) codziennie rano były puste kosze na śmieci, choć wieczorem no niestety pełne , myślę, że większości przez dania na wynos, ludzie kupują i spożywają na ławeczkach.
Smaczne lody no i oczywiście gofry, nie wspomnę o rybie! Super smażalnie przy plaży za kortami.
Niestety piękne acz uciążliwe mewy :D :D :D można się liczyć z niespodzianką:) potrafią zabrać z talerzyka frytki lub rybę :lol: takie sprytne :D
Bazary pootwierane, więc jak ktoś czegoś zapomni to bez problemu można kupić :)
Trochę żal, że knajpki, ogródki w czasie mojego pobytu były pozamykane. Kilka razy widziałam tłumy przy muszli w parku, ktoś puszczał muzykę a ludzie się bawili.
Na fajny spacer można się wybrać w stronę Arki, i dalej jeszcze ze 2 km, jest tam przepiękne miejsce Ekopark, jak się pójdzie ścieżką za Arką to jest dobrze oznaczone bo jest drogowskaz "Na grobli", przeróżne ptactwo z małymi, są ławeczki można odpocząć.
Molo imponujące,zwłaszcza dla tych, którzy jeszcze nad morzem nie byli, warto się wybrać w wietrzny dzień i zobaczyć siłę wody.
Warto się poświęcić i wdrapać na latarnię morską cena biletu 8 zł.
Podsumowując:
Wyjazd uważam za bardzo udany i każdemu życzę takich warunków w innym sanatorium. :serce: oby trzymali taki poziom jak najdłużej, mam nadzieję, że opinia przyda się innym wyjeżdżającym. :serce:
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wistom Kołobrzeg

Post autor: Samosia »

Witaj Joni123 jak czytam to się cieszę,że wyjazd udany 🙂👍🙂👍🙂👍🙂Pozdrowionka😘
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Wistom Kołobrzeg

Post autor: mariolaa »

Joni dziękuję za wspaniałą, pełną relację z pobytu :kwiat: :kwiat: Jak się czyta to jakby się tam było, wyobraźnia działa ;).
Na pewno relacja będzie pomocna kolejnym kuracjuszom.
Pozdrawiam :kwiat: .
ODPOWIEDZ