CRR KRUS w dobie pandemii ?? Jak jest ?

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
ciekawska12
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 148
Na forum od: 19 gru 2018 13:30
Staż sanatoryjny: 5

CRR KRUS w dobie pandemii ?? Jak jest ?

Post autor: ciekawska12 »

Witam :)
Zakładam nowy wątek,... po to, by każdy kto staje przed wyborem SANATORIUM KRUS-u mógł znaleść tu opinie i ewentualnie rady dotyczące pobytu w CENTRACH REHABILITACJI ROLNIKÓW w czasach korona-wirusa .

Ośrodków KRUS-owskich jest niewiele , za to czas jaki teraz mamy i związane z tym szybko zmieniające się zarządzenia powodują, iż trudno nam niejednokrotnie podjąć decyzje o wyjeżdzie do sanatorium a tym bardziej do jakiego ośrodka :?:
Sama dobrze wiem, że dzwoniąc do danego ośrodka nie dostanę takich informacji jakie mogę otrzymam TU na forum ( między nami kuracjuszami).

Proszę piszcie o swoich doświadczeniach; o obostrzeniach, o zakazach i nakazach panujących w danym ośrodku ale też co ważne o zabiegach, zakwaterowaniu i oczywiście, i o tym jak :?: gdzie :?: .... można spędzić czas wolny.
Piszcie i swoich odczuciach.

Pozdrawiam :D :kwiat:
Ciekawska.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: CRR KRUS w dobie pandemii ?? Jak jest ?

Post autor: andrzej1955 »

Witam ,Ciekawska :) zainicjowałaś temat o KRUS- ja z kolei wyciągnąłem temat-wprawdzie z przed wielu lat ,ogólnie o KRUS- jeżeli uznasz to za zasadne aby połączyć oba tematy w jeden to wypowiedz się w temacie i poprosimy Admina o taką opcję - moim skromnym zdaniem byłoby to jakieś uporządkowanie istniejących już tematów - decyzja należy do Ciebie , Pozdrawiam :)
ciekawska12
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 148
Na forum od: 19 gru 2018 13:30
Staż sanatoryjny: 5

Re: CRR KRUS w dobie pandemii ?? Jak jest ?

Post autor: ciekawska12 »

Dziękuję Andrzeju za podpowiedż :kwiat: Jednak miałam w zamyśle temat opowiadający nie tyle o sprawach formalnych, których możemy dowiedzieć się dzwoniąc do danej instytucji czy obiektu (choć to też).
Dopiero od marca sanatoria wznowiły swoją działalność. Wiosna dała nowe możliwości, za chwile lato, wakacje itd. Myślę, ze na bieżąco osoby wracające z kuracji mogłyby opisać i dać prawdziwy obraz zmieniającej się sytuacji w ośrodkach krus-owskish. Np.; czy ruszyły wycieczki, czy tylko krajowe, czy kawiarnie otwarte, czy zwiększa się liczba przyjmowanych na turnus kuracjuszy, czy nadal mierzymy codziennie temperaturę, czy są możliwe odwiedziny, z czego możemy skorzystać w najbliższej okolicy :?: myślę, że nie samą rehabilitacją żyje kuracjusz przez 3 tygodnie.
ciekawska12
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 148
Na forum od: 19 gru 2018 13:30
Staż sanatoryjny: 5

Re: CRR KRUS w dobie pandemii ?? Jak jest ?

Post autor: ciekawska12 »

Ps. Andrzeju właśnie uważnie obczytałam ów wątek i...nie widzę związku
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: CRR KRUS w dobie pandemii ?? Jak jest ?

Post autor: andrzej1955 »

Decyzja podjęta ,Pozdrawiam :) mam nadzieję że temat się rozwinie i osoby będące w tych Obiektach zechcą się podzielić opiniami po pobytach ,Zdrowia Życzę i Owocnych Pobytów :)
ciekawska12
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 148
Na forum od: 19 gru 2018 13:30
Staż sanatoryjny: 5

Re: CRR KRUS w dobie pandemii ?? Jak jest ?

Post autor: ciekawska12 »

no cóż, wszystko w rękach forumowiczów :serce:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

CRR KRUS w dobie pandemii ?? Jak jest ?

Post autor: jacky6 »

ciekawska12 pisze: 09 cze 2021 11:06 Myślę, ze na bieżąco osoby wracające z kuracji mogłyby opisać i dać prawdziwy obraz zmieniającej się sytuacji w ośrodkach krus-owskish. Np.; czy ruszyły wycieczki, czy tylko krajowe, czy kawiarnie otwarte, czy zwiększa się liczba przyjmowanych na turnus kuracjuszy, czy nadal mierzymy codziennie temperaturę, czy są możliwe odwiedziny, z czego możemy skorzystać w najbliższej okolicy :?: myślę, że nie samą rehabilitacją żyje kuracjusz przez 3 tygodnie.

Po prostu - NAIWNOŚĆ.
Wiele osób pyta się przed kuracją a po kuracji - po prostu lub po krzywemu - zapomina.
I czeka na kolejną.
:mrgreen: :ugeek:

pawel03
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 13 gru 2019 06:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: CRR KRUS w dobie pandemii ?? Jak jest ?

Post autor: pawel03 »

Potencjalnym kuraciuszom CRR Granit w Szklarskiej Porębie przekazuję informację ,aby nie godzili się na płacenie opłaty miejscowej ponieważ pobierana jest ona niezgodnie z prawem. Szerzej na ten temat pisałem w " sprawach formalnych".
Nina+21
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 39
Na forum od: 04 lip 2017 10:54

Re: CRR KRUS w dobie pandemii ?? Jak jest ?

Post autor: Nina+21 »

Dzień dobry 16.08- 05.09 mam skierowanie do Jedlca z Krus. Napiszę jak jest bo sama nie wiem co z obostrzeniami w sanatorium, wiem tylko że pomimo szczepienia i tak muszę zrobić test. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ