turkus oddział szpitala kolejowego w ciechocinku

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Manida
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 23 maja 2021 20:53
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

turkus oddział szpitala kolejowego w ciechocinku

Post autor: Manida »

witam wszystkich obecnych i przyszłych kuracjuszy
Nie ukrywam, ze jestem trochę zaniepokojona, ponieważ mam wrażenie, że nikt oprócz mnie nie otrzymał skierowania do Szpitala Kolejowego w Cichocinku , a właściwie do ich oddziału ,,Turkus". Nie ma żadnych aktualnych informacji na temat pobytu w tym sanatorium .Nie wiem czy jest tak fajnie ,że nie ma czasu napisać czy wręcz tak beznadziejnie , że nie ma o czym pisać. Może ktos się odezwie .
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: turkus oddział szpitala kolejowego w ciechocinku

Post autor: andrzej1955 »

Witam ,powód braku wpisów i braku opinii jest podobny jak zawsze - nie wszyscy wiedzą o tym forum , niektórzy wchodzą tutaj przed wyjazdem poszukując opinii o danym obiekcie a po powrocie z turnusu nie dzielą się własnymi wrażeniami, zapewne ośrodek będzie pełny jak i sam Ciechocinek bo wszystko powolutku wraca do normy -mam nadzieję że turnus będzie owocny, przyjemny i skuteczny - czego Ci Serdecznie Życzę, Pozdrawiam :) ps. byłoby Miło gdybyś po pobycie coś tutaj napisała dla przyszłych Kuracjuszy :kwiat:
Manida
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 23 maja 2021 20:53
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: turkus oddział szpitala kolejowego w ciechocinku

Post autor: Manida »

Pewnie jest tak jak mówisz. Mam nadzieję, że mój pobyt będzie udany .... Oczywiście po powrocie z Ciechocinka mam zamiar podzielić się z innymi swoimi uwagami dotyczącymi pobytu w Turkusie. ;)
Manida
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 23 maja 2021 20:53
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: turkus oddział szpitala kolejowego w ciechocinku

Post autor: Manida »

Dobry wieczór witam wszystkich serdecznie i jak to mówią lepiej późno niż wcale ;)
Postanowiłam podzielić się swoimi wrażeniami z pobytu w Szpitalu Kolejowym w Ciechocinku w którym przebywałam od 2 sierpnia do 23 sierpnia 2021 r. (miejsce zakwaterowania 200 m od Szpitala Kolejowego w Turkusie). W Turkusie był sam nocleg natomiast zabiegi i wyżywienie było w budynku głównym do którego trzeba było dojść 5 minut spacerkiem. Dla osoby sprawnej nie mającej problemów z poruszaniem się nie stanowiło to żadnego problemu, a ponieważ było lato i pogoda dopisywała nie było zagrożenia, że po zabiegach się przeziębimy. W budynku Turkusu można było korzystać z windy .Wejście do Turkusu było na specjalny chip co też było dużym udogodnieniem. Nikt nikomu nie musiał się tłumaczyć jak wyszedł na wieczorny spacer ;) To co było dużym zaskoczeniem to czajniki, które nie były w pokoju, a na korytarzu, myślę, że to już trochę pachnie odległymi czasami ....Pokoje schludne łózka wygodne jedynie w pokoju 3 osobowym mała szafa z możliwością wieszania ubrań. W sam raz dla 1 osoby . Ale i z tym można sobie poradzić...Deska i żelazko były do wypożyczenia , a panie sprzątające były bardzo miłe i pomocne . Bardzo dużym plusem był duży taras- balkon gdzie można było wywiesić pranie na suszarkach lub poleżeć na leżaku ( leżaki i suszarki były dostępne na miejscu), a i pokój telewizyjny przez który wchodziło się na ten taras to bardzo dobre rozwiązanie .
Największym zaskoczeniem była organizacja pracy sanatorium . Po przyjeździe trzeba było zameldować się w budynku głównym . Nie każdy przyjechał samochodem więc musiał mieć ze sobą bagaż, Z recepcji musiał z tym bagażem udać się pod gabinet lekarski i dopiero po zaliczeniu wizyty u lekarza wrócić do recepcji i wówczas otrzymywało się klucz do pokoju. Nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkałam, bo zawsze wizyta lekarska była umawiana na daną godzinę po tym jak już zakwaterujemy się w pokoju . Jeśli chodzi o bazę zabiegową to była na dobrym poziomie, pracownicy mili , uprzejmi i nie robili problemów w przypadku zmiany godzin zabiegów. Stołówka dosyć duża i jedzenie podzielone na dwie tury - ja byłam w pierwszej: śniadanie 8.00 obiad 12.30, a kolacja 17.30.Jedzenie smaczne, zupy bardzo dobre, myślę ze nikt nie był głodny. Zbyt dużo mięsa na obiad i strasznie dużo sosu. Godziny posiłków dosyć wczesne, ale tak jest w każdym sanatorium. Podsumowując pobyt był udany, a niedogodności spowodowane przez obostrzenia covid (noszenie maseczek) nie były aż tak bardzo ścigane, a sanatorium też można było opuszczać, nikt nikogo nie przetrzymywał jak w więzieniu. Ogólna ocena 4+.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: turkus oddział szpitala kolejowego w ciechocinku

Post autor: andrzej1955 »

Serdeczne Podziękowania za opis Obiektu i Turnusu ,Dotrzymałaś Słowa i to też Trzeba Docenić :kwiat: Pozdrawiam :)
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4093
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: turkus oddział szpitala kolejowego w ciechocinku

Post autor: Bibi2 »

Mały poślizg ale to nie takie istotne , ważne , że powiększa się zbiór wiedzy o ośrodkach :)
dziękuję Manida :kwiat:
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: turkus oddział szpitala kolejowego w ciechocinku

Post autor: Pietka 50+ »

Manida, a czy mogłabyś coś napisać o parkowaniu w przypadku pobytu w Turkusie ? Byłabym bardzo wdzięczna :kwiat: I bardzo dziękuję za opis !!!
ODPOWIEDZ