Cieplice - "Marysieńka"

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
BarbaraG
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 19 sie 2018 12:24
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Cieplice - "Marysieńka"

Post autor: BarbaraG »

Witam wszystkich.
Byłam w Cieplicach w Marysieńce w okresie od 19.04 do 11.05.2021. Ogólna ocena dobry. Pokoje czyste, raczej większosc to studia. Osobiście udało mi się załapac na pokój jednoosobowy, ale przyjechałam do sanatorium dobę wcześniej. Pierwszą dobę prywatnie z 2 zabiegami spędziłam w Domu Zdrojowym. W obiekcie Marysieńka jest stołówka. Posiłki wówczas były na 5 zmian. Obsługa bardzo miła, można ze wszystkim się dogadac. Obsługują Ukrainki, bardzo uczynne i miłe. Jedzenie jak dla mnie przyzwoite. Ponieważ byłam w okresie obostrzeń, więc wycieczki organizowałam sobie sama ze znajomymi - poznanymi tu na forum. Co prawda oni mieszkali w Domu Zdrojowym, ale wszystko można dograc. Przydatny okazał się samochód. Wszystkie zabiegi odbywały się w Domu Zdrojowym ( 30 m od Marysieńki ) - sprawnie, można sobie dokupic również inne zabiegi. U lekarza zasugerowałam zabiegi i takie też dostałam. W Domu Zdrojowym można wykupic sobie parking. Kaucja 50,00 zł za pilota i ponad 200,00 zł za 22 dniowy pobyt. Proszę uważac na parkowanie blisko obiektów sanatoryjnych, straż miejska monitoruje i są bardzo szybcy do wystawiania mandatów. Obok Domu Zdrojowego znajduje się Biuro Usług Turystycznych. Można za darmo dostac wszelkiego rodzaju mapki z atrakcjmi do zwiedzania. Niestety w okresie mojego pobytu zmaknięte były wszystkie restauracje, kawiarnie. Jedyna czynna ze stolikami na zewnątrz to Harper - polecam ciastka :D Termy również były zamknięte. Sa dwa piękne parki - polecam do spacerów.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Cieplice - "Marysieńka"

Post autor: andrzej1955 »

Serdeczne Podziękowania Barbaro :kwiat: za poświęcenie czasu i napisanie opinii ,tym cenniejszej że wszystko się pozmieniało po pandemii ,cieszy fakt że był to udany turnus tak ze względów zdrowotnych jak i towarzyskich- spełnienia planów na następne wyjazdy, Dużo Zdrowia, Pozdrawiam :)
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4068
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Cieplice - "Marysieńka"

Post autor: Bibi2 »

Basiu , dziękuję za opinię :kwiat:
ODPOWIEDZ