Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: sztani »

Witajcie chciałbym się podzielić pobytem który jeszcze trwa .Pobyty z dofinansowaniem z PFRON traktowane są jako komercyjne przez Sanvitale do tej komercji daleka droga i chyba wyboista .
Zacznę od warunków mieszkaniowych a więc pokój ok , jest spora szafa ,szafka ,wiszący TV za darmo dla osób z PFRON. przyznaję ,że brak czasu na oglądanie (i dobrze) Mieszkam nad wyjściem (dachem ) z basenu i trzeba zamykać okna na noc :shock: :o :( .Głośne wyloty powietrza umieszczone na tym że dachu nie dają spokoju mocno szumią,ale po za tym ok.
Wyżywienie fatalne tak inaczej nie można nazwać .mam dietę cukrzycową więc musi być chudo ale z głową.
Myślę że brak dobrego dietetyka albo nie ma go w ogóle .porcje mizerne ,3 plasterki wędliny , ziemniaki z marchewką suche (przewaga ziemniaków)nie jadalne . można by dodać odrobinę jogurtu ale to koszt. obiad przykładowy : zupa baza bo dzisiaj skrawek kalafiora a wczoraj brokuła .drugie danie makaron świderki suchy do tego łyżka twarogu chudego .życzę smacznego :) :) .Deser dla cukrzyka batonik Góralki .dzisiaj rogal maślany na śniadanie dla wszystkich grup.Trafił się słodki jogurt pitny .Wszystko podane na talerzykach deserowych średnicy 12 cm . Wrócę do obiadów ,gołąbki leniwe leniwe na pewno bo panie albo nie miały mięsa mielonego albo było na jutro (bo był pulpet ) była kapusta i ryż a na surówkę kapusta wszędobylska.
Zabiegi jak wszędzie szału nie ma to co w ośrodku u mnie.Sympatyczne fizjoterapeutki pracujące na maxa .Obsługuje jedna osoba i zabiegi mokre i inhalacje,podziwiam . jest basen ale nie korzystam z racji choroby.
Duży plus to okolica gdzie rezygnując z kolacji(czasami) zwiedzam a region przebogaty w atrakcje historyczne i budowlane, drewniane(cerkwie , kościoły )
Park w Iwoniczu przepiękny można posiedzieć ale z tym już trudno. Może ktoś się oburzyć lub obruszyć ale ta wszędobylska muzyka zwłaszcza na Placu Dietla nie napawa przynajmniej mnie spokojem czy optymizmem . Nie każdy lubi B.głośną muzykę a do parku przychodzi odpocząć .Współczuję też pewnie nie wszystkim takiego dudnienia osobom z pobliskich obiektów. Tak już jest ,że jedni traktują swój przyjazd jako chęć odpoczynku a inni rozrywki (bez obrazy)Kocham muzykę (sam gram)ale nie wszędzie i o każdej porze.Wieczorkiem też po gorącym dniu ciężko pobyć na balkonie bo z każdej strony muzyka z knajp gdzie są wieczorki.Proszę nie myśleć ,że jestem starym dziadygą któremu wszystko przeszkadza ale powinien panować kompromis. Wszystkim którzy wybierają się do Iwonicza chętnie służę swoimi subiektywnymi spostrzeżeniami. jestem z nad morza i wiem jak to u nas wygląda :)
Pozdrawiam ,dzisiaj Przemyśl a jutro Mała Pętla Bieszczadzka. czas ucieka .Pozdrawiam Forum
c.d.n.
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1781
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: Andrzej1958 »

Sztani, dzięki za wstępną opinię.
Nie wiem czy dobrze pamiętam, z dyskusji na forum jeszcze na początku roku wychodziło, że cena za taki pobyt w tym ośrodku jest bardzo atrakcyjna w porównaniu do innych. To może stąd bierze się ilość i jakość posiłków.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: sztani »

Myślę . Że miałeś na uwadze Światowid tam turnus 1000 zł. bo w Sanvcie za pobyt 14dniowy 2050 zł plus jak ktoś chce jedynka dopłata 275 złotych nie jest to pobyt tani. Uważam. Że normalny lub nieco wyżej od normalnego bo turnusy są też za 1750 -2400 zł w innych ośrodkach w Polsce
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1781
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: Andrzej1958 »

Tak, masz rację, pomyliłem ośrodki.
Za te pieniądze można więcej wymagać.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: Zosia »

Trochę więc słabo Staszku trafiłeś:( . Ja byłam kilka lat temu na turnusie w Górniku , gdzie przychodzili ludzie z Sanvitu na tańce i już wtedy jakoś nie chwalili specjalnie tego miejsca. Cóż życzę Ci dobrej pogody na zwiedzanie okolic i towarzystwa, które wyrównałoby niedogodności :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: Nutka »

Dziękuję Sztani za podzielenie się wrażeniami .
Ja byłam jesienią obok,w Górniku,ale narzekać nie miałam na co ;)
Miłego dalszego pobytu.... Pozdrawiam :kwiat:
Airam1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 107
Na forum od: 18 mar 2021 23:26
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: Airam1 »

Sztani to przykre co piszesz 🤔
na wszystkim oszczędzają .
Kochasz góry, może one odrobinę zrekompensują Ci pobyt 😊
Pozdrawiam ☀️☀️☀️ życzę pięknej pogody.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: andrzej1955 »

Serdeczne Podziękowania za opinię, tylko szkoda że warunki są takie a nie inne, być może te właśnie nagłaśnianie sprawy spowoduje jakąś refleksję i oby tak było, Pozdrawiam :)
aw21
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 291
Na forum od: 10 paź 2017 10:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 17

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: aw21 »

Sztani masz racje co do ceny takiego pobytu 14 dni z dopłatą pefron, przecież Sanwit (sanatorium) bierze kasę jak z komercję. Byłem w marcu w Cieplicach w Domu Zdrojowym prywatnie na turnusie 14 dni zapłaciłem 2600 zł, z czego koszt zbiegów to 1200 zł. Zabiegi z wyszej pułki w porównani do zabiegów w Sanwicie w którym byłem 3 lata temu z ZUSU. Oczywiście miałem pokój jedynkę, śniadanie i kolacja to stuł szwedzki. Więc gdyby nie dopłacał Pefron to żadna łaska. Pozdrawiam wszystkich kuracjuszy. ;)
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 589
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: Smerfetka1 »

Sztani dziękuję za opinię.
Przykre, że tak nie ciekawie trafiłeś i to za spore pieniądze.
Szczerze współczuję.
ODPOWIEDZ