Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: Bibi2 »

Sztani, szkoda mogło by być lepiej ,
dzięki za ocenę , czekam na ciąg dalszy :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: sztani »

Może i w Sanvicie czytają opinie z NS ale jedzenie się poprawiło (nie znacznie) Mimo wszystko nie najważniejsze :) Pogoda w miarę dopisuje ,zrobiło się całkiem znośnie. Upały się skończyły ,popaduje ale można zwiedzać a jest co. Przemyśl ,Sanok ,Krosno trzeba zobaczyć ( już za mną) piękne miasta Królewskie .Trzeba też skosztować tutejsze regionalne jadło np. Stolniki ; farsz ziemniaczany zawijany w kapuście okraszony smażoną cebulką-super ,cena też 38złotych(wygląd dosłownie jak gołąbki) za trzy małe stolniki. tereny przepiękne . czas leci a przede mną jeszcze sporo do zobaczenia . Pozdrawiam Forum :)
P.S.
Wcześniej wylałem troszkę niezadowolenia z racji słabego wyżywienia ale mimo wszystko to co jemy jest ważne. Nie ma tu znaczenia czy NFZ ,ZUS czy komercja . :)
Airam1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 107
Na forum od: 18 mar 2021 23:26
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: Airam1 »

Sztani dziękuję za miłą relację 🌹
Pozdrawiam i życzę dalszej owocnej kuracji.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: dani888 »

Sztani , dzięki , że piszesz na bieżąco o swoim pobycie ale wiesz ? Początkowo byłam przerażona tym o czym wspominałeś :o . Dobrze , że jedzonko choć trochę jest lepsze , a jak zabiegi ?
Swoją drogą ta regionalna potrawa dość droga choć dwa kartacze (na Mazurach ) też kosztowały 18 złociszków :lol: . Miłego dalszego pobytu :serce: :) .
olka44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 30 paź 2019 15:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: olka44 »

Dzięki za opinię...
..cóż, cena niekiedy jest nieadekwatna do tego co oferują,na pewno zależy od sezonu-letni czy zimowy,od ilości zabiegów ( zawsze zwracam na to uwagę ,wybierając ośrodek). Jeśli tańszy, to w większości 2 zabiegi dziennie. Np.w Ciechocinku "Krystynka" za pobyt 14 dniowy zapłaciłam 2.650PLN.Uważam ,że moja cena była adekwatna do standardu jaki oferowano( pokój 1 osobowy,klimatyzacja,lodówka, TV bezpłatne).
W Iwoniczu byłam kilka lat temu w Szpitalu Excelsior, warunki ok,ale wyżywienie okropne!!!. Z kolei atrakcje , towarzystwo i okolice Iwonicza rekompensowały minusy Ośrodka. Tak jak Ty ,po zabiegach starałam się zobaczyć i poznać okolice Iwonicza- Odrzykoń, Uzdrowisko- Rymanów-Zdrój, Dukla wraz z pustelnią św.Jana( nawet cudowną wodę ze źródełka przywiozłam do domu), Bełkotka − najstarsze i najsłynniejsze źródło w Iwoniczu-Zdroju, położone na stokach góry Przedziwnej, Krosno.
Myślę Sztani, że chociaż są minusy, to na pewno znajdziesz też to "coś" i napiszesz, że jednak warto było być w Iwoniczu Zdroju.
Pozdrawiam...i mimo,że ośrodek nie spełnił Twoich oczekiwań , wrócisz zadowolony i tego Tobie życzę...
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: Hipokryt »

Airam1 pisze: 21 lip 2021 14:03 Sztani dziękuję za miłą relację 🌹
Pozdrawiam i życzę dalszej owocnej kuracji.
Również dołączam się do tych laurek, podziękowań, zachwytów i życzeń z powodu ciekawej relacji z pobytu. :kwiat: (jako obyczaj forumowy nakazuje):D

Jednakże coś innego mnie nurtuje w kwestii formalnej :|
Szanowny Ojcze Założycielu (tematu) - nigdzie nie wspominasz, że jest to turnus rehabilitacyjny. Taki turnus to grupa minimum 20 osób z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności. Piszesz, że jest to pobyt rehabilitacyjny indywidualny z dofinansowaniem ze środków PFRON. Czy to oznacza, że takie dofinansowania już są przyznawane na rehabilitacyjne pobyty indywidualne np. w sanatoriach :?: :o Jak się o to ubiegać :?:
Taka informacja zapewne przydałaby się wielu Forumowiczom z niepełnosprawnością :D
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: GIENIA »

Dzięki Sztani za opinię :)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: jan19557 »

Hipokryt pisze: 22 lip 2021 12:17
Airam1 pisze: 21 lip 2021 14:03 Sztani dziękuję za miłą relację 🌹
Pozdrawiam i życzę dalszej owocnej kuracji.
Również dołączam się do tych laurek, podziękowań, zachwytów i życzeń z powodu ciekawej relacji z pobytu. :kwiat: (jako obyczaj forumowy nakazuje):D

Jednakże coś innego mnie nurtuje w kwestii formalnej :|
Szanowny Ojcze Założycielu (tematu) - nigdzie nie wspominasz, że jest to turnus rehabilitacyjny. Taki turnus to grupa minimum 20 osób z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności. Piszesz, że jest to pobyt rehabilitacyjny indywidualny z dofinansowaniem ze środków PFRON. Czy to oznacza, że takie dofinansowania już są przyznawane na rehabilitacyjne pobyty indywidualne np. w sanatoriach :?: :o Jak się o to ubiegać :?:
Taka informacja zapewne przydałaby się wielu Forumowiczom z niepełnosprawnością :D
W PFRON-ie chyba nie ma innych turnusów. Każdy sam sobie musi znaleźć ośrodek bo turnusy są ustalane przez ośrodek.
Wystarczy złożyć wniosek o dofinansowanie, wziąć odpowiedni formularz, pójść z nim do lekarza aby wypełnił, znaleźć sobie odpowiedni ośrodek i zanieść do PFRON-u. Szczegóły w firmie
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: sztani »

Jest dokładnie jak pisze Jan. i nie będę powielał. Nie wiem w czym problem bo jeśli ktoś chce wyjechać z z dofinansowaniem z PFRPN to zasady są jasne. . jeśli ośrodek gdzie chciałbym pojechać ma podpisaną umowę na turnusy z PFRON to w czym rzecz . jakie 20 osób ? tu są osoby niepełnosprawne i oprócz wycieczki każdy żyje swoim życiem .zabiegi a po nich robię to co chcę. Może dodam ,że PCPR też sprawdza czy formalnie jest ok bo przesyła pieniądze (dofinansowanie) jeździsz już tyle razy i dla Ciebie to nowość ??. Nie kryję się od początku gdzie jestem jak robią to niektórzy .Pozdrawiam Forum .
P.S.
Marku szukasz dziury w całym choć jej nie ma. wyluzuj.Każdemu komu brakuje wiedzy w tym temacie chętnie pomogę służąc info. :)
Gość

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: Gość »

Sztani, dzięki za opinię. Jesteś w super czasie i w pięknej okolicy. To najważniejsze.
Co do dudniące j muzyki...mam to samo, szczególnie na działce gdzie co chcę posiedzieć w ciszy i posłuchać ptaków...no cóż czasami masz sąsiada tudzież problem. 😉
Odpoczywaj i wracaj szczęśliwie.
ODPOWIEDZ