Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: sztani »

czas mija nie ubłagalnie aż Żal będzie opuszczać te strony. Muszę przyznać , że tereny i obejścia mieszkańców zadbane to zwróciło moją uwagę (aż przesadnie). Góruje zieleń i kwiaty ,rośliny których u nas nie ma (w ogrodach) trawa pięknie przystrzyżona .Bardzo dużo ciekawych miejsc w promieniu 20-25 kilometrów od Iwonicza ;Haczów z największą świątynią zrębową w Europie . Sanok ,Krosno .Koniecznie muzeum Mari Konopnickiej w Żarnowcu gdzie pani przewodnik pięknie opowiada.,Bóbrka z muzeum wydobywania ropy naftowej . Przepiękna architektura drewniana (cerkwie i kościoły ) po powrocie będzie czas to opiszę dokładnie.jestem zachwycony tymi terenami , że wszystko inne schodzi na plan dalszy . Jestem b. zadowolony z pobytu.nie chcę pisać powieści na temat żarełka ale poprawiło się znacznie i tu kończę .
C.D.N. po powrocie
polecam wędliny z Dukli ,kupiłem do domu. czyste eco. Producent Jasiołka posiadają certyfikat -Żółty Przewodnik GALUT /MILLAU ( odpowiednik gwiazdki MICHELIN) ceny przystępne :)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14460
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: ANDY12345 »

Polecam Ci pyszny chlebuś na zakwasie w piekarni z cukiernią poniżej apteki. Jak wracałem do domu to kupiłem tylko 2 :roll:
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: wiktor64 »

sztani dzieki za profesjonalną opinie :D
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: sztani »

Witajcie. Już tydzień od zakończenia turnusu i można na chłodno napisać.
Zabiegi jak wszędzie ,obsługa dwoi się i troi aby bylo ok. Niestety jest ich stanowczo za mało . Jedna osoba ma pod sobą zabiegi mokre ,kąpiele a na dokładkę inhalacje . lub prądy i inhalacje. oszczędności na personelu. Sprzątanie co dwa dni (po łebkach) trzeba przypominać o wymianie ręcznika i czekać bo Panie (z całym szacunkiem) starają się ale też mało.Balkony -trzeba uważać aby z sufitu na głowę nie spadł kawałek betonu. nie remontowane chyba od powstania więc sypie się. barierki nie pomalowane, a szyby zbrojone popękane i tylko druty trzymają całość ..cud ,że jeszcze nie było wypadku. pokoje i korytarze odnowione a i miejsca w szafach wystarczy . Choć sam wiele razy bylem z ZUS to teraz cieszyłem się ,że akurat 2 tygodnie kiedy byłem prewencja miała wolne :) . Nie jestem malkontentem ale 50% kuracjuszy z ZUS to myli pobyt rehabilitacyjny z pobytem rozrywkowym .(Coś się kończy i trzeba jechać bo wysyłają)miałem dowód kiedy Panie przyjechały dzień wcześniej i pół nocy ostra "gadka" bez zwracania uwagi ,że ktoś za ścianą próbuje zasnąć. Nie zauważyłem aby były obchody pielęgniarek po 22.00 ;)
Posiłki przez ostatni tydzień już były ok. Szacunek dla Pań kelnerek i z kuchni bardzo sympatyczne i pomocne . Podziwiam i dziękuję. Stołówka duża ale nigdy nie była pełna , posiłki na trzy tury.
DO KIEROWNICTWA- aby nie było przeciągów na sali(sam siedziałem koło otwartego okna) zamontować proste żaluzje i okna zamknąć bo nie idzie wytrzymać zwłaszcza do obiadu. odniosłem wrażenie ,że personel bardzo bał się pani dyrektor. We mnie też nie zrobiła dobrego wrażenia)
Parkowanie dla osób z kartą za darmo .kłopot tylko z miejscami parkingowymi lub osobami które nie chciały zapłacić za miejsce postojowe i stawały pomiędzy jedną a drugą stroną parkinu . Ciężko było czasami wyjechać , wyjeżdżając na swoim miejscu stawiało się pachołka z pobranego z recepcji. w końcu i ich zabrakło bo każdy jak wracał pakował do bagażnika .Lodówek mało i musiałem interweniować u dyrekcji . mam leki które muszą być w chłodnym miejscu a latanie do dyżurki kilka razy dziennie nie budziło entuzjazmu. Lodówka -4 złote za dobę. TV podstawa programowa a osoby komercyjne za darmo. W ramach obowiązkowego K.O. była wycieczka do Dukli .(tu się wysilili) . Trzeba zwracać uwagę na fakturę końcową gdyż pomimo dopłaty z PFRON ani słowa pisanego ,że PCPR (PFRON)dołożył się do wyjazdu . Po powrocie musiałem interweniować w Sanvicie . Faktura to faktura i zmian nie można robić (korekta finansowa tak) Byly sumy podane ale to tak jak bym sam za wszystko płacił . jakoś się udało bo do firmy wysłalem kopię którą wcześniej otrzymałem z PCPR o dopłacie. Mogli by usunąć z korytarzy przy windach stare zniszczone kanapy bo robią smutne wrażenie.
Budynek znajduje się wysoko i podejście dla mnie ciężkie + pogoda nie do wytrzymania (słońce i dla mnie brak przyzwyczajenia organizmu do takiego klimatu) Pogoda generalnie na szóstkę tylko trzeba było się przyzwyczaić do niej (Ja morze a tu Beskid Niski )
Przyznam ,ze przydał by się remont elewacji na wzór Górnika nieco wyżej. Myślę ,że za sumę około 2400 złotych można znaleźć lepszy ośrodek ( nie dodałem klimatycznego bo nie wszędzie takie pobierają . Jeśli ktoś ma jakieś pytania to odpowiem .
Szkoda Alkoholik ,że się rozchorowałeś .
Adiutantka Tobie też dziękuję za opis o który bardzo prosiłem a na zapewnieniach się skończyło . podałaś numer swój do wysłania fotek dla mnie ale zaraz zablokowałaś mnie .Nie było szansy aby się skontaktować (dziecinada) Ostatecznie pobyt udany dzięki okolicy bogatej w zabytki wszelkiego rodzaju. na pewno do Sanvitu nie pojadę , ale to moje subiektywne odczucia .A może w tych czasach jestem zbyt wymagający
Andy udało mi się kupić w polecanej Piekarni chlebek na zakwasie . Pozdrawiam Forum
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: BarbaraB64 »

Dzięki Sztani za obszerny opis pobytu na turnusie ,Ja od 14 - tego sierpnia mam pobyt w Kołobrzegu w Dozamelu ,jeśli oczywiście test zdam :D na pewno też podzielę się moimi wrażeniami . Bilet na pociąg już kupiony , walizkę planuje posłać kurierem bo Pani w ośrodku mówiła że nie ma problemu więc powolutku przygotowuję się do wyjazdu . Pozdrawiam wszystkich Serdecznie :)
Awatar użytkownika
tanganika
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 01 lis 2013 10:48
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: tanganika »

Sztani, bardzo dziękuję za refleksje z pobytu. Jest to również dla mnie informacja, by nie jechac do tego ośrodka. Fajnie byłoby, gdyby kierownictwo też przeczytało tę opinię.... . Podczas mojego pobytu w Marconim, kuracjusze mieli możliwość wrażenia swojej opinii w ankiecie, z czego też skorzystałam. Teraz po powrocie, wiadomo, czas na odpoczynek :D Pozdrawiam
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: Abstynent666 »

sztani pisze: 03 sie 2021 10:23 Witajcie. Już tydzień od zakończenia turnusu i można na chłodno napisać.
Zabiegi jak wszędzie ,obsługa dwoi się i troi aby bylo ok. Niestety jest ich stanowczo za mało . Jedna osoba ma pod sobą zabiegi mokre ,kąpiele a na dokładkę inhalacje . lub prądy i inhalacje. oszczędności na personelu. Sprzątanie co dwa dni (po łebkach) trzeba przypominać o wymianie ręcznika i czekać bo Panie (z całym szacunkiem) starają się ale też mało.Balkony -trzeba uważać aby z sufitu na głowę nie spadł kawałek betonu. nie remontowane chyba od powstania więc sypie się. barierki nie pomalowane, a szyby zbrojone popękane i tylko druty trzymają całość ..cud ,że jeszcze nie było wypadku. pokoje i korytarze odnowione a i miejsca w szafach wystarczy . Choć sam wiele razy bylem z ZUS to teraz cieszyłem się ,że akurat 2 tygodnie kiedy byłem prewencja miała wolne :) . Nie jestem malkontentem ale 50% kuracjuszy z ZUS to myli pobyt rehabilitacyjny z pobytem rozrywkowym .(Coś się kończy i trzeba jechać bo wysyłają)miałem dowód kiedy Panie przyjechały dzień wcześniej i pół nocy ostra "gadka" bez zwracania uwagi ,że ktoś za ścianą próbuje zasnąć. Nie zauważyłem aby były obchody pielęgniarek po 22.00 ;)
Posiłki przez ostatni tydzień już były ok. Szacunek dla Pań kelnerek i z kuchni bardzo sympatyczne i pomocne . Podziwiam i dziękuję. Stołówka duża ale nigdy nie była pełna , posiłki na trzy tury.
DO KIEROWNICTWA- aby nie było przeciągów na sali(sam siedziałem koło otwartego okna) zamontować proste żaluzje i okna zamknąć bo nie idzie wytrzymać zwłaszcza do obiadu. odniosłem wrażenie ,że personel bardzo bał się pani dyrektor. We mnie też nie zrobiła dobrego wrażenia)
Parkowanie dla osób z kartą za darmo .kłopot tylko z miejscami parkingowymi lub osobami które nie chciały zapłacić za miejsce postojowe i stawały pomiędzy jedną a drugą stroną parkinu . Ciężko było czasami wyjechać , wyjeżdżając na swoim miejscu stawiało się pachołka z pobranego z recepcji. w końcu i ich zabrakło bo każdy jak wracał pakował do bagażnika .Lodówek mało i musiałem interweniować u dyrekcji . mam leki które muszą być w chłodnym miejscu a latanie do dyżurki kilka razy dziennie nie budziło entuzjazmu. Lodówka -4 złote za dobę. TV podstawa programowa a osoby komercyjne za darmo. W ramach obowiązkowego K.O. była wycieczka do Dukli .(tu się wysilili) . Trzeba zwracać uwagę na fakturę końcową gdyż pomimo dopłaty z PFRON ani słowa pisanego ,że PCPR (PFRON)dołożył się do wyjazdu . Po powrocie musiałem interweniować w Sanvicie . Faktura to faktura i zmian nie można robić (korekta finansowa tak) Byly sumy podane ale to tak jak bym sam za wszystko płacił . jakoś się udało bo do firmy wysłalem kopię którą wcześniej otrzymałem z PCPR o dopłacie. Mogli by usunąć z korytarzy przy windach stare zniszczone kanapy bo robią smutne wrażenie.
Budynek znajduje się wysoko i podejście dla mnie ciężkie + pogoda nie do wytrzymania (słońce i dla mnie brak przyzwyczajenia organizmu do takiego klimatu) Pogoda generalnie na szóstkę tylko trzeba było się przyzwyczaić do niej (Ja morze a tu Beskid Niski )
Przyznam ,ze przydał by się remont elewacji na wzór Górnika nieco wyżej. Myślę ,że za sumę około 2400 złotych można znaleźć lepszy ośrodek ( nie dodałem klimatycznego bo nie wszędzie takie pobierają . Jeśli ktoś ma jakieś pytania to odpowiem .
Szkoda Alkoholik ,że się rozchorowałeś .
Adiutantka Tobie też dziękuję za opis o który bardzo prosiłem a na zapewnieniach się skończyło . podałaś numer swój do wysłania fotek dla mnie ale zaraz zablokowałaś mnie .Nie było szansy aby się skontaktować (dziecinada) Ostatecznie pobyt udany dzięki okolicy bogatej w zabytki wszelkiego rodzaju. na pewno do Sanvitu nie pojadę , ale to moje subiektywne odczucia .A może w tych czasach jestem zbyt wymagający
Andy udało mi się kupić w polecanej Piekarni chlebek na zakwasie . Pozdrawiam Forum
Witaj Sztani ,niewiem czy dobrze zrozumialem ale czy o mnie chodzi z tym blokowaniem???,nigdy jeszcze nie zablokowalem na forum N.S ,jezeli zle zrozumialem to przepraszam
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: sztani »

nie o Ciebie a Adiutantkę prosiłem aby zrobiła zdjęcia jak wygląda studio . poprosiłem ,że jeśli problem z wysłaniem na forum (tak twierdziła na PW) to niech wyśle zdjęcie MMS em na telefon . Broń Boże nie o Ciebie chodzi :) (aż krępuję się pisać Twój nick Alkoholik) sympatyczny kolego :)
Zaznaczyłem ,że opinia o Sanvicie jest subiektywna ale tak naprawdę jestem z ludzi normalnie wymagających ,nie zadzieram nosa "jakie to mi się luksusy mażą .
Tak ogólnie to w większości i tu również tak było ,Poduszki , kołdry stare i ciężkie . Dobrze ,że było gorąco to nie używałem .
Myślę ,że kierownictwo przeczytało bo po moim pierwszym pisaniu jeszcze na turnusie jedzenie się poprawiło . Trzeba pisać jeśli jest dobrze i jesli jest byle jak :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: dani888 »

Sztani , bardzo Ci dziękuję za subiektywną opinię z pobytu w Sanwicie :serce: :) , na pewno przyda się innym kuracjuszom a kto wie , może i dla mnie ? Cieszę się , że pod koniec pobytu było lepiej z wyżywieniem i moim zdaniem tak powinno być i basta ;) .
Nie po to płacimy , dopłacamy itp... aby potem gdzieś tam głodować :evil: .
Ale nie będę rozpędzać się zanadto :lol: bo będzie jeszcze samosąd ;) . Tu żartowałam , rzecz jasna
, nie byłam jeszcze na takim pobycie ale spróbuję w następnym roku .
Pozdrawiam cieplutko i życzę zdrówka :serce: :) .
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4068
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Sanvit Iwonicz pobyt z dofinansowaniem PFRON

Post autor: Bibi2 »

Dzięki Sztani za opis, szkoda tylko , że nie było tak jak byś sobie życzył :)
pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ