WYSOWA ZDRÓJ BIAWENA

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

WYSOWA ZDRÓJ BIAWENA

Post autor: jan19557 »

Na początku lipca byłem tam na turnusie rehabilitacyjnym z PFRON-u. Przyjęcie bardzo szybko i jak zwykle z recepcji na stołówkę celem ustalenia diety i przydziału stolika. Mimo, że zaczynałem od obiadu to o godz. 11,00 załapałem się jeszcze na śniadanie.. Miałem stół szwedzki na śniadanie i kolację a obiadek kelnerka podawała do stolika. . Szwedzki stół na śniadanko to herbata, kawa, 2-3 gatunki chleba, bułka, 2-4 rodzaje wędlin w tym jedna drobiowa, dżem i miód w porcjowany( w pojemniczkach ale bez ograniczeń), jogurt mały o różnych smakach, pomidory, ogórek i papryka lub sałata, ser żółty (2 rodzaje). ser biały z rzodkiewką i na gorąco na przemian jajecznica z jajkiem sadzonym i kiełbasa lub parówki oraz ciasteczka, wafel i ciasto. Były też kawałki owoców różnych oraz płatki ryżowe z mlekiem. Na kolację 2-4 rodzaje wędlin, pomidory, ogórki chleb, herbata i na gorąco różnie: żurek, grochowa, spagetti, kopytka, makaron z serem, leczo. Na obiadek oczywiści zupa , drugie danie, 2-3 rodzaje surówek i woda z cytryną do picia. W sobotę o niedzielę kompot a na śniadanko kakao lub biała kawa. Do obiadku na deser nektarynki, arbuz, jakieś bułeczki maślane na zmianę. Porcje duże . Czasem zostawialiśmy. Bardzo smaczne. Po stołówce udałem się do pokoju a następnie do pielęgniarki i lekarza. Tu jak zwykle mimo, że na godz. to trzeba było swoje odczekać ale to też plus bo już można poznać nowych kuracjuszy. Na powitanie dla wszystkich kuracjuszy 2 butelki(o,33 l) gazowanej Wysowianka później tylko butelka dziennie( Nie dotyczy ZUS i NFZ) donoszona przez sprzątaczkę co 2 dzień w trakcie sprzątania. Dostałem też 2 wejścia do strefy mokrej SPA ( po godz. 14,00). Z lekarzem ustaliłem zabiegi i wieczorem odebrałem rozpiskę. W budynku 2 windy jedna nowsza i bardzo wolna druga stara ale szybsza. Ciągłe problemy bo dużo ludzi starszych, o kulach n na wózkach. Przed wejściem do windy ograniczenia , w nowszej 3 osoby a w starej 2 ale nikt nie zwracał na to uwagi. Obowiązywały maseczki w budynku. Sporo ludzi chodziło bez nich. ZUS i NFZ czasem sprawdzały wieczorem pielęgniarki, drzwi zamykane o 22,30 ale w przypadku spóźnienia podany był telefon do pielęgniarki i bez problemy otwierały. Wszędzie czysto i bardzo miła obsługa. Ja oprócz zaleconych zabiegów miałem też leczenie wodami pitnymi do wyboru Józef, Henryk i Franciszek (1,5 l). W pokojach chłodziarki, TV, czajnik, 2 szafki nocne, ława i 2 krzesła miękkie, na balkonie suszarka i krzesło. Wszystko sprawne. Wejście do pokoju na kartę magnetyczną. Dla NFZ i ZUS zwykłe klucze i TV płatne. Do dyspozycji na 4 piętrze 2 żelazka , komputer, stół do ping ponga i bilarda. Wody o których pisałem do poboru w pijalni w parku ale dla mających problemy z chodzeniem można było pobierać na 1 piętrze u rehabilitantek. Dorzucę jeszcze kilka fotek:
DSC01153.JPG
DSC01136.JPG
DSC01137.JPG
DSC01144.JPG
DSC01149.JPG
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: WYSOWA ZDRÓJ BIAWENA

Post autor: jan19557 »

Cd. fotek
DSC01135.JPG
DSC01146.JPG
DSC01155.JPG
DSC01156.JPG
DSC01159.JPG
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: WYSOWA ZDRÓJ BIAWENA

Post autor: jan19557 »

DSC01138.JPG
DSC01157.JPG
DSC01152.JPG
IMG_20210712_145926.jpg
DSC01154.JPG
Na żadne rozrywki w Biawenie ne można liczyć , kafejka zamknięta, żadnych wycieczek, grila. Na wycieczki piesze należało się zapisać przed sanatorium Nad Parkiem u przewodnika po dokonaniu wpłaty. Do sklepu albo szosą albo przez park około 2 km. . Na tańce należało chodzić do sąsiadów i raz 2 km. do ośrodka Zacisze gdzie grali na żywo raz w tygodniu.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: WYSOWA ZDRÓJ BIAWENA

Post autor: andrzej1955 »

Witam, Miło się czyta takie opinie o pobycie Janie, jak kuracjusze są zadowoleni z pobytu i Biawena utrzymuje standard i pochlebne opinie ,Serdeczne Podziękowania za podzielenie się wrażeniami i dołączonymi fotkami z tego uroczego zakątka na końcu świata, od wielu lat jestem wielkim fanem i kuracjuszem Wysowej i tym bardziej cieszy mnie że Kurort się rozwija a kuracjusze wyjeżdżają zadowoleni ,zapewne przyniesie to pozytywny wpływ na poprawę Twojego zdrowia, ja mam wspaniałe wspomnienia i wszystkim którzy tam się znajdą podobnych Życzę, Raz jeszcze Dziękuję i Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: WYSOWA ZDRÓJ BIAWENA

Post autor: wiktor64 »

jan19557 dzieki za opinie tak trzymać ,troche żal tych baletów
.ja wruciłem tydzień temu z sarbinowa i brak dansigów ,tylko była dyskoteka :D
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: WYSOWA ZDRÓJ BIAWENA

Post autor: sztani »

dzięki za opinię też miałem pozytywne wrażenia z Biaweny .miłego pobytu Janie
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1780
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: WYSOWA ZDRÓJ BIAWENA

Post autor: Andrzej1958 »

Dzięki z opinię.
Miłe wspomnienia wróciły.
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: WYSOWA ZDRÓJ BIAWENA

Post autor: Nutka »

Mnie wspomnienia nie wróciły, bo nie znam tego miejsca, a ciekawie wyglądają :)
Dziękuję Janie za opinię..... Pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: WYSOWA ZDRÓJ BIAWENA

Post autor: forumowicz »

Jak ja tam dawno nie byłem :roll:
Już chyba czas najwyższy :)

Jan dzięki za relację a dla mnie super wspomnienia :kwiat:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: WYSOWA ZDRÓJ BIAWENA

Post autor: Bibi2 »

Janie , brawo :)
ODPOWIEDZ