Zbyszko Busko Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Zbyszko Busko Zdrój

Post autor: smuga »

Małe co nieco z pobytu w sanatorium Zbyszko w Busku :D Lokalizacja na wielki plus .Można powiedzieć dwa kroki do parku :D Ulica 1maja cała jest w remoncie od przebudowywanej części sanatorium Krystyna (trwa rozbudowa ) i na szczęście nie dochodził na razie hałas do sanatorium Zbyszko :) Pokoik miałam z balkonem na południową stronę a na nim stoliczek i dwa krzesełka a od całego bałaganu z remontem ulicy oddzielał nas hotel Brzozówka .Same sanatorium bardzo kameralne . Jest część dla kuracjuszy z NFZ połączona z częścią hotelową . Można by się spodziewać że będą jakieś większe różnice między pokojami ale nie wiele się różniły ...no może w części NFZ część łazienek jeszcze przed remontem ale czysto , schludnie Pokoje otwierane kartą . W pokojach dwu osobowych duża szafa czterodrzwiowa , łóżka wysokie z bardzo wygodnymi materacami ( lubię twardsze i takie były) , szafeczki nocne ,stolik , krzesełka, telewizor płaski na ścianie , półeczka. Miałam małą chłodziarkę w pokoju ( wiem że nie wszystkie pokoje miały na wyposażeniu) i przecudna pani pokojowa zaproponowała nam wentylator . W oknach były rolety zasłaniające co łagodziło upał jaki panował częściowo na naszym turnusie .Ręczniki wymieniane na życzenie . Podkład na zabiegi darmowy ;) Personel począwszy od recepcjonistki p.Justyny , pielęgniarki, kuchnia i fizjoterapeuci na wielką 6. Jedzenie bardzo dobre i wystarczające , ukłon w kierunku szefa kuchni 8-) :kwiat: ...zawsze doprawione , urozmaicone i nie wiele różniące się od pełnopłatnych . Były owoce, czasem ciasteczka , jogurciki . Przepyszne bułeczki z ziarnem . Dla głodomorków na dodatkowym stoliku zawsze chleb, dżem , a jak była kawa lub kakao to na talerzu woreczki herbaty i cytryna . Zabiegi na najwyższym poziomie . W wielu ośrodkach już się kurowałam ale to chyba pierwsze w którym z wielką ochotą bez przymuszania biegłam o 7 rano na gimnastykę w basenie :lol: :lol: Baza zabiegowa na miejscu , wszędzie blisko , windy w dwóch częściach , łącznik z bazą zabiegową ...więc klapeczki i bez względu na pogodę tuptali kuracjusze na siareczkę , prądy, masaże i wiele innych. Mała siłownia na świeżym powietrzu , ławeczki i po dwóch stronach budynku małe altanki na posiadówki integracyjne ;) :lol: Można było wypożyczyć rowerki . To tyle o ośrodku :D W wolnym czasie olbrzymi wyremontowany park dla spacerków , fontanny , ławeczki , drewniane hamaki dla pobujania ;) przy małej fontannie .Nowiutkie spore Tężnie , budynek z pomieszczeniem do inhalacji solanką z leżankami a obok śliczna duża wieczorem kolorowa fontanna czasami ;) grająca . Są jeszcze roboty przy Włókniarzu i budowa nadziemnego przejścia nad ulicą Starkiewicza ) i z tego względu lekkie objazdy . Ogólnie super :D
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Zbyszko Busko Zdrój

Post autor: andrzej1955 »

Smugo :kwiat: Dziękując za opinię-kolejne potwierdzenie tego że Włodarze Buska coraz bardziej dbają o to by kuracjusze mieli lepsze warunki bytowe i wizualne Zdroju, mnie cieszy szczególnie Twoja pochlebna opinia o Zbyszku bo byłem tam na turnusie kilka lat temu i nie wyglądało to zbyt różowo - podejrzewałem nawet że pochlebne opinie pisali pracownicy obiektu- coś musiało się zmienić bo z Twojej opinii wynika że równają do najlepszych co bardzo cieszy, Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zbyszko Busko Zdrój

Post autor: Nutka »

Dziękuję Smużko za ocenę i podzielenie się wrażeniami.
Cieszę się,że pobyt Ci się udał :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11605
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Zbyszko Busko Zdrój

Post autor: Atina »

Dziękuję za opis tym bardziej ,że bardzo pozytywny :kwiat:
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4066
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Zbyszko Busko Zdrój

Post autor: Bibi2 »

Jak to miło , że zmienia się rzeczywistość na lepsze .
Dzięki Smugo za dobre słowa , a jak dobrze to i kuracjusz zadowolony :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20119
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zbyszko Busko Zdrój

Post autor: Felice »

Dzięki Smużka za świeże informacje. 😘😘😘
ODPOWIEDZ