Inowroclaw " KUJAWIANKA"

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Weja
Posty: 2
Na forum od: 01 lis 2021 14:09

Re: Inowroclaw " KUJAWIANKA"

Post autor: Weja »

Kujawianka ma okropne wyżywienie. Dzisiaj 01.11.21 na obiad była zupa, której nawet nie potrafię nazwać. Gęsta kasza pęczak z pływającym szczawiem lub szpinakiem w kolorze brudnym pomidorowym. O dziwo inni mieli barszcz ukraiński. Czy buraki są zakazane dla cukrzyków? Potrawy są niedosolone, wszystko jest zimne (przewożone z innego sanatorium) bez żadnego smaku. Szczytem nieudolności kucharza były pulpety rybne w piątek. Chyba niewiele osób zdecydowało się je zjeść. Czy pani dietetyczna zjadła choć raz taki obiad? Wiem że stawka jest mała, ale w innych sanatoriach jest taka sama ale to co podają nam do jedzenia to jest skandal. Pozdrawiam innych pacjentów
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Inowroclaw " KUJAWIANKA"

Post autor: jan19557 »

Weja weź pod uwagę, że nie każdy ma taki smak jak ty ale ty i tak jesteś w lepszej sytuacji bo możesz sobie potrawę posolić, popieprzyć itd. Co ma zrobić kuracjusz jeśli nie lubi słonych potraw a taka mu się trafi. Raczej w żadnym ośrodku nie będą gotować pod ciebie. Są różni ludzie i kucharz musi dopasować jedzenie do wszystkich a to raczej nie jest łatwe. Ta zupka to może jakaś regionalna, wystarczyło spojrzeć na jadłospis danego dnia i byś wiedział(ła) jak się nazywa. Catering jest bardzo częstą przypadłością w sanatoriach. Może trzeba zgłosić to do szefostwa, do dietetyczki bo pisanie o tym tutaj nie wiele zmieni w tej kwestii. Trzeba pukać do zarządu. Pomyśl o tym. tak na marginesie: przejrzałem posty o Kujawiance i nie rzuciło mi się w oczy aby ktoś narzekał na jedzenie , raczej na zabiegi na które trzeba chodzić po innych budynkach. :oops:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Inowroclaw " KUJAWIANKA"

Post autor: Felice »

Czy buraki są zakazane dla cukrzyków?


Jesteś cukrzykiem i nie wiesz tego?
ODPOWIEDZ