Inowroclaw " KUJAWIANKA"

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
HADAL
Posty: 2
Na forum od: 14 mar 2012 08:16

Inowroclaw " KUJAWIANKA"

Post autor: HADAL »

Jadę do sanatorium w Inowrocławiu. Sanatorium "KUJAWIANKA", proszę o opinie na temat zakwaterowania i zabiegów. Jedzenie nie jest najważniejsze. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
magaziata
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 423
Na forum od: 17 sie 2011 10:10
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Inowroclaw " KUJAWIANKA"

Post autor: magaziata »

Witam, ja byłam w Kujawiance w maju 4 lata temu, budynek był świeżo po remoncie meble jeszcze pachniały nowością. Pokoje są w większości 2 os., w pokoju telewizor, szafa , łazienka z natryskiem,pokoje nie duże ale przytulne. jedzenie jak w większości sanatoriów mogło by być lepsze.Na przeciwko budynku po drugiej stronie ulicy przepiękny park zdrojowy z tężniami.Jedyny mankament to baza zabiegowa,której nie ma na miejscu, borowiny w jednym budynku, kąpiele w drugim , a zabiegi prądowe i basen w trzecim co prawda odległości są nie wielkie między nimi ,no ale trzeba chodzić. Ja byłam w maju , był to maj bardzo zimny i prawie wszyscy skończyli turnus z przeziębieniem. Zaczęli nawet grzać w pokojach tak było zimno. Na tańce też jest gdzie chodzić, na miejscu nie ma, ale jest obok energetyk, trochę dalej modrzew, w parku zdrojowa i jeszcze jedna ale nazwy nie pamiętam,są fajfy. Jak ja byłam to turnus trwał 21 dni i tyle razy byłam na dancingu i tyle raz na fajfie, było rewelacyjnie,Byłam 4 razy w sanatorium ale Inowrocław wspominam najmilej. A, jeszcze są przez kaowca organizowane wieczorki, pieczenie kiełbasek z ogniskiem.Bardzo Ci zazdroszczę pobytu tam, mam nadzieję że ja też tam kiedyś wrócę.Życzę super pobytu i pozdrawiam.
HADAL
Posty: 2
Na forum od: 14 mar 2012 08:16

Re: Inowroclaw " KUJAWIANKA"

Post autor: HADAL »

Bardzo dziękuję za pozytywną opinię bo dochodziły do mnie negatywne oceny. Ja nie jestem zbyt wymagający co do jedzenia. Ważne aby miejsce zakwaterowania było wygodne i czyste. Pozdrawiam!
nika1
Posty: 2
Na forum od: 10 kwie 2012 19:44

Re: Inowroclaw " KUJAWIANKA"

Post autor: nika1 »

HADAL pisze:Jadę do sanatorium w Inowrocławiu. Sanatorium "KUJAWIANKA", proszę o opinie na temat zakwaterowania i zabiegów. Jedzenie nie jest najważniejsze. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich.

Chcę się podzielić Informacjami z Sanatorium Kujawianka w Inowrocławiu.Otóż krótko mówiąc to niewypał,przede wszystkim dzień przyjazdu Masakra!!!!wyczekiwanie aby dostać się do lekarza przyjmującego trwało prawie do północy.Pobyt mój był od 14 lutego -06 marca.Brak stołówki na miejscu trzeba było chodzić 3 razy dziennie do innego budynku oddalonego około 400 metrów ,jedzenie pod psem, zabiegi bardzo fajne ale trzeba było biegać do 4 różnych budynków.Basen jest w KUJAWIAKU 400 metrów dalej jest płytki ale do ćwiczeń wystarczający lecz te ćwiczenie nie są dla wszystkich,ale jak się poprosi Panią doktór to chyba nie będzie robić problemów .Wieczorek zapoznawczy i pożegnalny totalne BAGNO 10 zł odpłatność ,dostaliśmy na stół po malutkiej filiżaneczce kawy, i na jednym większym talerzyku ciasteczka dla 6 osób z paczki suche PORAŻKA!!!.Park na przeciw piękny ,troszkę w głąb Tężnie też Ok,fajfy były co dziennie od 15-17 super od 19 dancingi w parku w restauracji " ZDROJOWEJ" i "PRZY Tężni"bardzo POLECAM .TAKZE ODRADZAM POBYTU W SANATORIUM KUJAWIANKA !!!1,2,3.CHwalili pobyt koleżanki z" POD TĘŻNI" "DRZEWIARZ" "ENERGETYK" tam są posiłki i zabiegi na miejscu .A tak ogólnie to najbardziej udała mi się Koleżanka z pokoju którą serdecznie pozdrawiam NIKA
nika1
Posty: 2
Na forum od: 10 kwie 2012 19:44

Re: Inowroclaw " KUJAWIANKA"

Post autor: nika1 »

Jeszcze dodam pokoje są nie złe,telewizor i radio jest ale trzeba zapłacić 26 zł od osoby ,jeśli przyjeżdzasz dzień wcześniej to zakwaterują Cię oczywiście, ale trzeba zapłacić 70 zł za nocleg,( trzeba zgłosić wcześniej telefonicznie)ale to jest lepsze bo na spokojnie rozgościsz się ,załatwisz kartę zabiegową u lekarza,możliwość negocjacji lepszych zabiegów,a jeśli chcesz wcześniej wyjechać przed terminem to musisz zapłacić za każdy dzień 62 zł to jest nie zrozumiałe nie jesz nie śpisz a musisz zapłacić.
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Inowroclaw " KUJAWIANKA"

Post autor: Mirabella »

Do niki 1
Ja jestem zachwycona Inowrocławiem to moje ulubione uzdrowisko.

Nigdy nie mieszkałam w Kujawiance.
Gdzie jest sanatorium DRZEWIARZ ...bo w ubiegłym roku nie było.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11617
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Inowroclaw " KUJAWIANKA"

Post autor: Atina »

Mirabello....z tego co pamiętam, nie ma w Inowrocławiu takie sanatorium "Drzewiarz"tylko "Modrzew" to autorka powyżej miała na myśli :)
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Inowroclaw " KUJAWIANKA"

Post autor: Mirabella »

Też tak myślę.
Byłam w Modrzewiu i Kujawiaku(zawsze we wrześniu).
Awatar użytkownika
magaziata
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 423
Na forum od: 17 sie 2011 10:10
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Inowroclaw " KUJAWIANKA"

Post autor: magaziata »

Nie wiem jak jest teraz ale ja jak byłam 4 lata temu to stołówka była na parterze, na prawo od patio,i była to bardzo duża sala, może coś się zmieniło.A co do jedzenia, to cóż chyba na palcach jednej ręki można by było policzyć sanatoria które na NFZ karmią dobrze,to nasza sanatoryjna rzeczywistość.Ale zawsze można wykupić pakiet prywatny.Pozdrawiam
Ania48
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 29 sie 2013 10:51
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Zagubiona w " KUJAWIANCE"

Post autor: Ania48 »

Wybieram się do Inowrocławia do Kujawianki od 4.X.13r.Proszę powiedzcie mi co powinnam zabrać ze sobą oprócz swojego skierowania i dokumentów.Pozdrawiam...
ODPOWIEDZ