Pobyt w Dozamel Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Pobyt w Dozamel Kołobrzeg

Post autor: BarbaraB64 »

Witam wszystkich :) W sobotę zawitałam do Ośrodka rehabilitacyjno wypoczynkowego Dozamel w Kołobrzegu na turnus rehabilitacyjny z dofinansowaniem z pefronu. Na miejscu byłam późnym popołudniem ,w recepcji szybciutko poszło zameldowanie .Zakwaterowanie w budynku Beata ,pokój dwuosobowy po kapitalnym remoncie więc warunki komfortowe .W niedzielę już wizyta u lekarza i zlecenie zabiegów ,mam 4 rodzaje zabiegów po dwa dziennie z tym że po tygodniu zmiana ,dostałam ultradźwięki ,d- dynamik , krioterapię i pole magnetyczne .Lekarz bardzo miły i słuchał sugestii odnośnie tego co komu najlepiej pomaga . Jedzenie bardzo dobre ,śniadania i kolacje to bufet szwedzki a obiad podawany do stolika ,do śniadania jest kawa z ekspresu dla chętnych .Posiłki rozłożone w czasie np. śniadania od 7:45 do 10:00 ,obiad od 12:45 do 15:00 ,kolacja od 17:15 do 19:00 i w tych godzinach można przychodzić na posiłki jak komu pasuje . Sprzątanie pokoi 3 razy w tygodniu ,zmiana ręczników na życzenie .W każdym pokoju lodówka jest .Na razie tyle ale ciąg dalszy nastąpi ;) Pozdrawiam wszystkich Serdecznie :kwiat:
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2021 23:21 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: uściślono tytuł i wydzielono z innego wątka
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Uzupełniając mój poprzedni post dodam że w każdym pokoju jest suszarka na pranie, telewizor, w łazience suszarka do włosów ,na korytarzu są deski do prasowania a żelazko można wypożyczyć w recepcji. Są też leżaki i parawan na plażę.W ośrodku jest sporo turystów z Niemiec ale posiłki mają takie same jak wszyscy i w tych samych godzinach .Organizowane są wycieczki , zaplanowane wieczorki taneczne i grill , wczoraj był w kawiarni taki mały koncert na którym śpiewane były piosenki Bułata Okudżawy, Wysockiego i inne dawno nie słyszane utwory.Bylo bardzo miło . Dziś niestety w Kołobrzegu pogoda nie dopisuje ,jest pochmurno i przelotnie pada deszcz oraz dosyć mocno wieje ,na dziś zaplanowana piesza wycieczka z przewodnikiem po Kołobrzegu . Cdn.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: GIENIA »

Z przyjemnością czytam Basiu :kwiat: Twoją relację .
A napisz proszę , jak to jest z tymi budynkami .... są jeszcze jakieś oprócz Beaty :?: czy standard we wszystkich jest jednakowy :?: czy zabiegi wszystkie na terenie Dozamelu :?:
Miłego pobytu :serce:
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Gieniu budynki mieszkalne są 4 oprócz Beaty są jeszcze Alina ,Celina i Dorota .Wszystkie budynki po remoncie więc raczej ten sam wysoki standard ,pisze raczej bo nie byłam w tych budynkach ale zdjęcia każdego budynku są na stronie internetowej ośrodka. Zabiegi wszystkie na terenie ośrodka w jednym budynku właśnie w Beacie gdzie ja mieszkam .Z zabiegów są jeszcze Aqua wibron ,borowina w takich plastrach ,laser ,TENS , kąpiel solankowa , wirówki, hydromasaż , fotel masujący ,boa ,te co ja mam i pisałam wcześniej o nich i więcej nie pamiętam ;) Jadalnia i kawiarnia są w oddzielnym budynku .Otoczenie budynków czyste ,dużo zieleni ,ławki , stoły z ławkami i parasolami . Koszt całkowity turnusu w pokoju dwuosobowym to 2700 ,plus opłata miejscowa ,na podstawie rachunku z opłaty miejscowej można raz dziennie wchodzić bezpłatnie na molo.To na razie tyle ,gdyby ktoś jeszcze miał jakieś pytania to chętnie odpowiem jeśli będę mogła.
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2517
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Mazrena »

Gieniu i inni potwierdzam pobyt w Dozamelu co pisze Barabara. Nie wiem tylko czy mieszka na piętrze czy wejście z dworu. Budynki są 1 piętrowe i na parterze wejście bezpośrednio do swojego pokoju, te na piętrze to mają korytarz i wejście z korytarza. Jak byliśmy w marcu to posiłki były na wynos do pokoju, ale były bardzo obfite 8-) Ten pokój który zajmowaliśmy wejście było z dworu, mieliśmy pieska :lol: . Ale naprawdę standard b.dobry, wszystko świeżutkie, czyste...... Wg mnie zabiegi takie jak mogę mieć u siebie na miejscu bez wyjazdu... :roll: , ale są i można korzystać ;) I....daleko do centrum :roll:
Ogólnie również polecam DOZAMEL :) :)
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Mazrena pokoje w Beacie są tylko na piętrze bo na parterze jest rehabilitacja , co do zabiegów to oczywiście że i w miejscu zamieszkania można takie mieć ale jak długo się czeka ,ja zapisywałam się w zeszłym roku w kwietniu to mam termin na listopad tego roku a np u nas nie ma żadnych wodnych a tu są ,jeszcze porównam z turnusem rehabilitacyjnym na którym byłam w Zakopanem w Sośnicy to było w 2019 roku ,turnus wtedy kosztował około 2400 zł a baza zabiegowa była bardzo uboga nie wspomnę o tym jak wyglądały pomieszczenia w których wykonywano zabiegi bo to prowizorka była ,to co z Sośnicy najlepiej wspominam to wyżywienie które było wyśmienite i towarzystwo ,o reszcie nie będę się rozpisywać ;) Zapomniałam jeszcze napisać że w pokojach są czajniki ,filiżanki że spodkami i łyżeczki . To że daleko do centrum to dla mnie akurat nie jest problem ,dziś z moją współlokatorką spacerkiem zaliczyliśmy katedrę ,ratusz i po mieście spacer ,w ogóle dużo spacerujemy .Na dzień dzisiejszy i mam nadzieję że do końca turnusu zdania nie zmienię polecam jak najbardziej Ośrodek Dozamel .
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: GIENIA »

Znam położenie Dozamelu , często przechodziłam koło niego , wracając ze spaceru , tzn od strony Szańca ;)
Daleko do centrum ... czyli do czego :?: do molo :?:
Moim zdaniem , bardzo fajne jest położenie tego ośrodka ... a i potańczyć jest gdzie w pobliżu 8-)
Znalazłam szczegółowy opis w internecie , ale ciekawe jest to , co piszecie , że wejście na parter bezpośrednio z zewnątrz :o
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: BarbaraB64 »

Gieniu według mnie też położenie ośrodka jest fajne , blisko do plaży i bulwarem spacerkiem aż do portu ,czego więcej trzeba ? ;) ,te wejścia do pokoi na parterze też są fajne ,takie oszklone ,super to wygląda ,w Beacie tego nie ma bo jak pisałam na parterze jest rehabilitacja .
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: andrzej1955 »

Śliczne Dzięki za szczegółowy opis Barbaro :kwiat: najważniejsze że pobyt udany a jeszcze w dobrych warunkach, Pozdrawiam i dalszego Miłego z Dobrą Pogodą Życzę :kwiat:
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2517
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Turnusy rehabilitacyjne

Post autor: Mazrena »

Tak,Gieniu wejście bezpośrednio z dworu do przedsionka i do pokoju 8-) W naszym przypadku było super ,bo mama miała kłopot z kolanem a i pies miał bezpośrednie wyjście na teren. Pokój mieliśmy w budynku co lekarz przyjmuje visa vi stołówki i recepcji.
Dozamel super 8-)
Jeżeli chodzi o odległości to i do mola i portu daleko dla osoby niepełnosprawnej bez nogi :roll: Zapewne pobyt w okresie lata ma jeszcze dodatkowy atut i bliskość plaży.
Gieniu obok Dozamelu jest Amber- nie pamiętam, czy byłaś tam czy planowałaś :?: :idea:

:serce: :kwiat:
ODPOWIEDZ