Wyjazd z dofinansowaniem pfron - opinie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
lokork
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 10 wrz 2021 20:15
Oddział NFZ: Podlaski

Wyjazd z dofinansowaniem pfron - opinie

Post autor: lokork »

Witam serdecznie,


Jest to mój pierwszy post na forum oraz tak naprawdę pierwszy epizod, w którym planuję wyjazd bardziej uzdrowiskowy, niż wypoczynkowy na listopad/grudzień br. Prawdę mówiąc, zgłaszam się tutaj o pomoc. Gdybym pisał w nieodpowiednim dziale, proszę o przeniesienie tematu.

Przeczytałem wiele tematów na forum oraz opinii odnośnie różnych placówek, uzdrowisk, sanatoriów, również mających w swojej ofercie turnus 14 dniowy ze środków pfron. Mam na oku następujące ośrodki:

1) Lądek Zdrój -Trojan
2) Silesia Krynica - Damis
3) Lwigród: Sanatorium Krynica Zdrój
4) Klinika Młodości - Świeradów Zdrój
5) Uzdrowiskowy Szpital KRYSTYNA lub Sanatorium MARCONI - Busko Zdrój

Preferowałbym góry ze względu na krajobrazy, jednakże jestem otwarty na wszystkie propozycje.

W zasadzie przy wyborze miejsca, chciałbym aby ośrodek oferował dobrą jakość usług zabiegów, kadrę mającą pojęcie o rehabilitacji narządu ruchu - kolana, gdyż jestem dość świeżo po operacji artroskopowej.

Dodatkowym plusem byłaby możliwość indywidualnego lub grupowego zwiedzania okolicy i tamtejszych atrakcji. Bo opuszczać teren na własną rękę można, prawda?

Byłoby również miło, aby w ośrodku znajdowały się osoby z różnych grup wiekowych, w tym młodzi. Czy jest jakiś wyznacznik ośrodków, w którym dominują grupy emerytów, a w których podczas wypoczynku spotkać można każdą grupę wiekową?

Będę wdzięczny za każdą opinię i propozycję!
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd z dofinansowaniem pfron - opinie

Post autor: andrzej1955 »

Witaj na Forum :) piszesz w dobrym Dziale-moim skromnym zdaniem to ja osobiście brałbym pod uwagę Trojana w Lądku- zupełnie odnowiony Obiekt, nawet chyba SPA i coś w Busku -w prawym górnym rogu masz przeglądarkę i po wpisaniu obiektu masz informację na interesujący Cię temat-napisz co wybrałeś i skrobnij coś po powrocie ,Pozdrawiam i Owocnego pobytu Życzę :)
Awatar użytkownika
pitt53
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 44
Na forum od: 28 mar 2016 15:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd z dofinansowaniem pfron - opinie

Post autor: pitt53 »

Również uważam, że Lądek jest dobrym wyborem aczkolwiek, czy aby na pewno czujesz się na siłach? W Lądku wszędzie jest pod górkę lub z górki a jak piszesz jesteś po zabiegu na kolano. W samym Trojanie nie byłem ale w Lądku byłem wielokrotnie i spacerowałem obok tego obiektu. Wygląd zewnętrzny jak i jego położenie jest jak najbardziej do przyjęcia. Sama Kotlina Kłodzka zawiera bardzo dużo ciekawych rzeczy do zwiedzania.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wyjazd z dofinansowaniem pfron - opinie

Post autor: BarbaraB64 »

Witam :) Jeżeli chodzi o Trojana w Ladku Zdroju to jeżeli masz problemy z kolanem to osobiście odradzam ,jest to obiekt położony wysoko więc każde wyjście na miasto czy chociażby do parku zdrojowego wiąże się z tym że będziesz musiał spowrotem wdrapać się pod sporą górę .Z miejsc które wymieniłeś to wiem że ludzie chwalą Lwigrod w Krynicy więc może to będzie dobry wybór ,Busko też wydaje mi się lepszym wyborem niż Lądek .Pozdrawiam i Życzę trafnego wyboru :kwiat:
lokork
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 10 wrz 2021 20:15
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Wyjazd z dofinansowaniem pfron - opinie

Post autor: lokork »

Na pewno gdy już odbędę pobyt, gdziekolwiek by nie był, podzielę się recenzją :D

Wszystkie opinie biorę do siebie i przeglądam topologię miast, aby uświadomić sobie tę górzystość. Myślę, że noga podoła, jeśli faktycznie nie będzie "wspinaczki" pokroju drogi na Morskie Oko. Czy poruszanie się po Lądku w ogóle można porównać do nachylenia trasy na Oko? ;)


Dzięki wszystkim za cenne uwagi, jutro potelefonuję do ww. ośrodków i popytam! Zastanawiająco ładnie wygląda oferta Silesii - Domis w Krynicy oraz terminy są mi bardzo na rękę. Czy ktoś wie, jak radzą sobie ze schorzeniami narządu ruchu? Był...?


Dodatkowo ponowię pytanie, czy jest możliwość aby w każdym Ośrodku znalazło się przynajmniej te paręnaście młodych osób? Czy raczej jest to sprawą całkowicie nieprzewidywalną?

Dziękuję za odzew!
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wyjazd z dofinansowaniem pfron - opinie

Post autor: andrzej1955 »

Turnusy z NFZ i ZUS cały czas są w Kurortach, tak że mieszanka wiekowa jak najbardziej będzie możliwa ,jak w Lądku i Krynicy masz podchodzenie pod górki to w Busku wszędzie jest płasko ,odnowiony park i Markoni :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd z dofinansowaniem pfron - opinie

Post autor: Felice »

Nie straszcie tymi górkami, zarówno w Lądku jak i w Krynicy byłam tuż po potężnej operacji na kolanie...
Nie odnotowałam z tego powodu żadnego dyskomfortu, w końcu nie uprawia się tam wspinaczki wysokogórskiej.
lokork
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 10 wrz 2021 20:15
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Wyjazd z dofinansowaniem pfron - opinie

Post autor: lokork »

Trochę optymizmu wprowadziłaś Felice :) Jak subiektywnie oceniasz zabiegi, które otrzymywałaś na kolano w obu ośrodkach?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd z dofinansowaniem pfron - opinie

Post autor: Felice »

Najlepiej oceniam wyniki rehabilitacji na pobycie sanatorium Wojskowym w Busku. Bierze się to stąd, że w bardzo szerokim zakresie prowadzona jest tam terapia indywidualna, która najwięcej wnosi. Codzienne pół godziny pracy manualnej daje naprawdę świetne efekty.
Pozostałe czyli Wojskowy Krynica i Wojskowy Lądek też chwałę, każde wniosło coś innego w rehabilitacji. Krynica borowina, tam też miałam suche iglowanie, które dało świetny efekt /niestety zabieg nie jest dostępny w ofercie NFZ/. W Lądku najwięcej pomogły mi właśnie spacery po górkach, nic tak nie mięśni nóg. Lądek generalnie bardzo lubię, mam tam przyjaciół i często jeżdżę nie tylko do sanatorium.
ODPOWIEDZ