Rymanów Zdrój- Świtezianka- 2021 rok

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Andrzej-WP
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 354
Na forum od: 07 paź 2015 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Rymanów Zdrój- Świtezianka- 2021 rok

Post autor: Andrzej-WP »

w Rymanowie Zdroju ,w obiekcie sanatoryjnym Świtezianka przebywałem przez 3 tygodnie w sierpniu 2021 roku.
O Zdroju już poprzednicy napisali dość dużo informacji, dlatego pozwolę sobie napisać pare zdań o obiekcie Świtezianka .
Obiekt prowadzi turnusy, zabiegi rehabilitacyjne zlecone przez NFZ, także prywatnie; ze skierowaniami z ZUS u, oraz jest pare pokoi - jest jako hotelowe ( rezerwacja co najmniej na pól roku) .
Ale głownie ze skierowaniami z ZUS.( 80% obłożenia)
W obiekcie w pomieszczeniach "piwnicznych" usytuowane są gabinety zabiegowe , także tzw mokre.
Sanatorium posiada w obrysie obiektu ,ładny , dośc duży basen. W niektórych godzinach(około 2 godzin) basen zajety jest przez dzieci szkolne, zorganizowane grupy.

Sanatorium -hotel Świtezianka to obiekt po nie dawnym remoncie generalnym .
Pokoje mają klimatyzacje, indywidualnie sterowaną( myślę,że wszystkie pokoje ).W pokojach telewizor. Lodówka na korytarzu. Choć w niektórych pokojach były lodówki.
W budynku jest winda.Na parterze całodobowa- recepcja. Na 1 piętrze całodobowo -pokój pięlegniarki.
Pokoje dosyć duże. Jest pare jedynek.oraz trójek. Ale najwięcej dwójek . Ze względu na zabudowę obiekt-to jakby połączenie paru małych obiektów, pokoje są o nie regularnych kształtach, także sufity, często ze skosami.Architektura budynku dosyć ciekawa.
Łóżka wygodne. Sprzątanie odbywało się codziennie. Często dziękowaliśmy za sprzątanie,żeby nie przeszkadzali. Nie było problemu z wymyciem łazienki. Papier toaletowy uzupełniany. Ręczniki wymiana 1 x w tygodniu.
Pomimo,że w części budynku na parterze codziennie odbywały się dansingi, zabawy- w pokojach dosyć cicho.. Ja miałem pokój na 2 piętrze , okna na sąsiednie jednorodzinne zabudowania. Może Ci co mieli okna na ulice, może mieli troszkę głośniej .Stołówka na 1 piętrze. 2 tury wydawania posiłków. Posiłki skromne( catering). Nawet powiem ,że bardzo skromne. Ale można "wyżyć" .
Zabiegi wykonywane sprawnie . Panie zabiegowe starały się ,bardzo uprzejme, sympatyczne, nie było żadnych problemów ,żeby przyspieszyć zabieg w stosunku do wyznaczonego czasu z karty zabiegowej, oczywiście biorąc pod uwagę ,żeby nie było kolizyjności zabiegów ze względu na sprawy zdrowotne. To pochwalam, gdyż przy 5 zabiegach dziennie , czas wykonania zabiegów wynosił około 1,5- 3 godziny.To pozwala na zorganizowanie popołudnia ,w formie spacerów, wycieczek itp.
Switezianka jest w Centrum Uzdrowiska. Po przejściu około 150 m- zaczyna sie duży park, alejki spacerowe, ławki. Rzeczka Tabor ze swoimi kaskadami, , które dają lekki szumek wody. Z drugiej strony parku amfiteatr , gdzie często są jakieś wystepy, grajkowie, muzyka.
Z parkingiem niema kłopotu. Zawsze sie znajdzie miejsce wokół Świtezianki, lub po przeciwnej stronie ulicy , obok sanatorium.
Na dole w restauracji , można dodatkowo zjeść posiłek, wypić piwko, drinka, potańczyć, zabawić się.
Raczej same plusy................ Miło spędziłem czas.
Rymanów Zdroj ze względu na swoje walory przepływającej rzeczki,jej szumu, dużego parku, pięknych alejek z fontannami ,żródełek w leczniczą wodą , dużo zieleni-,to daje dużo relaksu,spokoju , człowiek wypoczywa.

Pozdrawiam

P.S. W odległości 100-300 m od Switezianki dużo prywatnych kwater- w domach jednorodzinnych . Ceny w granicach 35-50 zł/ noc/osoba. Najczęściej przy dłuższym pobycie około 40 zł. Niektóre kwatery są z wyżywieniem . Przeważnie cena obiadu dwudaniowego z kompotem lub herbatą ( oczywiście wybór menu) koszt 25-30 zł. Jest także obok bar , gdzie kupujemy posiłki na wagę . Ceny wychodzą podobne jak wcześniej napisałem. W Rymanowie jest dużo więcej parkingów niż w sąsiednim Iwoniczu. W Rymanowie nie ma raczej problemu z zaparkowaniem samochodu. Także można na prywatnych posesjach.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój- Świtezianka- 2021 rok

Post autor: dani888 »

Andrzeju , bardzo Ci dziękuję za ten opis pobytu tym bardziej , że lata temu w Rymanowie Zdroju były moje dzieci , sama byłam tylko kilka dni . Podobało się mi tam choć obecnie na pewno są zmiany na plus . Jeśli możesz to proszę , napisz mi jak wygląda obecnie baza zabiegowa .
Pozdrawiam ciepło i życzę zdrówka :) .
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Rymanów Zdrój- Świtezianka- 2021 rok

Post autor: sztani »

dzięki za cenną opinię. pozdrawiam
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4088
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Rymanów Zdrój- Świtezianka- 2021 rok

Post autor: Bibi2 »

Andrzeju świetnie, że opisałeś Świteziankę - dzięki :)
Aktualne wiadomości są bardzo pożądane
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Rymanów Zdrój- Świtezianka- 2021 rok

Post autor: ewana »

Andrzeju fajny opis ,jeśli byłeś w sierpniu ,to możliwe ,że gdzieś mijaliśmy się po drodze ;) Jeśli chodzi o kwatery ,to w sierpniu nocleg na kwaterze na krótszy czas był minimum 50 zł od osoby .Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Andrzej-WP
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 354
Na forum od: 07 paź 2015 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Rymanów Zdrój- Świtezianka- 2021 rok

Post autor: Andrzej-WP »

Dzien dobry
W nawiązaniu do wpisu "ewana" -y, rzeczywiście jeśli czasookres nam sie wspólnie pokrywał - to napewno sie widzieliśmy. A może i rozmawialiśmy.Rymanów Zdrój nie jest taki duży.........
Ja dość często w godzinach popołudniowych robiłem spacery, między innymi do stawu -obok muszli koncertowej, gdzie podkarmiałem kaczuszki.
Dość często jeżdziłem skłądakiem- rowerkiem , także od czasu do czasu-po tych szerszych alejkach parkowych , przy czerpniach wody żródlanej wzdłuż rzeczki.
Co do cen noclegów. To mój wpis bazował na rozmowie między innymi w wilii Słoneczna, która jest oddalona od Świtezianki o około 50 mb. Właściciel przekazał ,że cena noclegu to 45 zł.,przy okresie około 1 tygodnia. Jesli dłużej można negocjowac cenę na 40 zł. W tym obiekcie są bardzo dobre obiady . Zawsze świeże. Duży wybór, ceny nie wysokie. Można brać także po pół porcji . Nawet surówka, ziem,niaki,zupa- można zamówić pół porcji.
Świetne mają placki ziemniaczane.
Awatar użytkownika
ewana
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1638
Na forum od: 09 lut 2020 07:23
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Rymanów Zdrój- Świtezianka- 2021 rok

Post autor: ewana »

Witam :) Andrzeju ja byłam w Rymanowie od 2 do 23 sierpnia 2021 ,a w Świteziance zorganizowano nam spotkanie integracyjne -tak po ok czterech dniach pobytu .Też chodziłam do stawu z kaczkami i do Zielonego domku ;) Na rowerze nie jeżdziłam ,bo miałam problem z nogą -odnowiłam mi się stara kontuzja.Do muszli koncertowej miałam blisko ,też tam chodziłam,a przy starych przebojach nawet siedziałam ,już były chłodne wieczory.Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ