Jasna Solec Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Oskar
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 01 lip 2021 11:45
Oddział NFZ: Łódzki

Jasna Solec Zdrój

Post autor: Oskar »

Czas wyjazdu powoli się zbliża..."Jasna" Solec Zdrój. Ze zdumieniem stwierdzam, że chyba nikt nie był ostatnio w Solcu, ponieważ nie ma żadnych relacji z pobytu. Ostatnia to połowa 2018r. A jestem ciekaw co w Listopadzie mnie może czekać? Był Ktoś w tym Miesiącu w Solcu... kiedyś?
Tamaryszek
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 74
Na forum od: 26 wrz 2021 14:02
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Co w Solcu Zdroju?

Post autor: Tamaryszek »

Takie senne miasteczko, na uboczu głównych szlaków handlowych. Byłem w połowie marca chyba trzy lata temu ok. 2 godzin. Tak turystycznie zobaczyć to uzdrowisko będąc w sanatorium w Busku. Teren pagórkowaty, kilka budynków sanatoryjnych, jakieś ogrodzone jeziorko. Na terenie ośrodka też fantazyjne bajorko. W miasteczku dwie może trzy restauracje(kawiarnie), jakiś market. w okolicy lasy, cisza, spokój, sielsko anielsko. Spacerować i rozmyślać jest gdzie. Dwa dni i poznasz okolicę. Podobno dobra siarka, lepsza niż w Busku. Tyle na zewnątrz co pamiętam, a jakie warunki w budynkach , to może ktoś coś dopisze.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jasna Solec Zdrój

Post autor: andrzej1955 »

Witam ,Oskar wpisy są z listopada 2019 roku -wprawdzie to 2 lata ale chyba tam się nic nie zmieniło a jeżeli już to na dobre bo wpisy świadczą o remoncie jezdni i deptaku w parku ,wielu ludzi nie wie o istnieniu tego Forum a niektórzy tylko pytają przed wyjazdem a po powrocie cisza-byłoby bardzo sympatycznie gdyś po powrocie podzielił się z nami swoimi wrażeniami- będzie to tym cenniejsze że o Solcu jak widzisz jest mało informacji ,Sympatycznego pobytu ,poprawy zdrowia po siarce Życzę i Pozdrawiam :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Jasna Solec Zdrój

Post autor: ewiko »

Witam serdecznie. Byłam w Solcu kilka miesięcy temu . Co prawda tylko turystycznie ale podzielę się swoimi wrażeniami. Przez ostatnie lata uzdrowisko przeszło ogromną metamorfozę , od parku zaczynając po obiekty sanatoryjne kończąc . Pamiętam park sprzed 10 lat ... pozarastany i mocno zaniedbany. Obecnie jest wręcz przepiękny. JASNA natomiast przeszła gruntowny remont i chwili obecnej jest na wysokim poziomie. Zaznaczam , że ta opinia jest z drugiej ręki. Podczas czerwcowego spaceru po parku , miałam przyjemność poznać panią , która właśnie tu przyjeżdża z Niemiec dwa razy w roku na kurację . Jest mega zadowolona standardem JASNEJ jak i super zabiegami. Zabiegi są na końcu parku w przepięknej starej łaźni. Zabiegi na bardzo wysokim poziomie. Wyżywienie na bardzo dobrym poziomie. Z tej opinii wynika że trafiłeś bardzo dobrze. Natomiast samo miasteczko ... no cóż , rozkopane i chyba niedługo również nabierze wyglądu. Z całą pewnością wielu rozrywek nie można się spodziewać. Polecam odwiedzić Busko , Pińczów i ogólnie okolicę. Życzę skutecznej kuracji.
Oskar
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 01 lip 2021 11:45
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Jasna Solec Zdrój

Post autor: Oskar »

Dzięki za te inf. Mój charakter to bardziej turystyczny niż rozrywkowy. Boleje, że to nie góry. Tu zapewne tylko chodzenie po parku...listopadowym. Pytanie czy tego listopadowego uroku starczy na 3tyg. Busko mnie nigdy nie pociągało. Czyli pozostają okoliczne zabytki. Pewno będzie więcej jeżdżenia samochodem niż pieszej turystyki. Aktualnie przed wyjazdem bardziej mnie interesuje " techniczna " strona pobytu. Jakie pokoje , jakie zabiegi, czy jest kolizja między posiłkami a terminami zabiegów. Ile w dniu zajmują czasu zabiegi. Jak wygląda przejście na posiłki...w Jasnej nie ma jadalni. Itd. Pozdrawiam. A może ktoś się odezwie kto był w podobnej porze roku? Pozdrawiam Kuracjuszy a szczególnie tych Przyszłych.
Chamader
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 314
Na forum od: 12 lis 2017 16:44
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jasna Solec Zdrój

Post autor: Chamader »

Witam Wszystkich którzy zechcą przeczytać chociaż parę zdań.... Byłem tam na kuracji rok temu, przełom września i pażdziernika.
I dla niezdecydowanych..... serdecznie polecam... skorzystać ze świętokrzyskiej perełki przyrodolecznictwa. Od ponad 180 lat leczą kuracjuszy...
Woda siarczkowa czerpana z tutejszego " Szybu Soleckiego" ---- to w wielu przypadkach nieoceniony lek / dobry i naturalny / dla umęczonego i schorowanego ciała.....
Ten ośrodek nie jest bardzo popularny , bo jest to gminna wioska, ok 1000 mieszkańców. A wszyscy chcą jeżdzić do kurortów w których jest rozrywki
i szumu w okół..... Tam jest ciche i piękne miejsce dla wyciszenia i wypoczynku.... bardzo dobre zabiegi wykonywane przez fachowy i miły personel-
- okolone leśnym parkiem z najlepszą siarką '' i miłą obsługą......
Uzdrowisko W Solcu przyjmuje gości z NFZu w trzech budynkach: "Jasna " , " Świt " i Willa Prus"
Są jeszcze inne budynki , ale dla prywatnych gości... t. j. Willa Irena , Marta , Róża itd. niektóre już po rem....
Dom Jasna" -po generalnym remoncie. na dole recepcja, dyrekcja, gab. pielęgniarek i gab. lekarskie. Na górze pok.2, 3, i 4 osb. z lażienkami.
Dom "Świt"--- częściowo po tem. pokoje różne.... - recepcja, -stołówka dla wszystkich, wydawanie w trzech turach, turnus ook.300 osób.
dalej sala ze sceną, wykorzystywana na potańcówki....i handel obwożny, oraz mały barek kawiarniany :kawa, piwo. napoje. To jest tzw.Kawiarnia
pod Wieżycą."
Willa Prus -- po gener. remoncie . Była b. elegancka.... widać już nieznaczne zniszczenia...Pokoje różne 2, 3, i 4 osob. z nowymi meblami i nowym
wyposażeniem. Telewizor płaski, radio ,czajnik , naczynia i sztućce, lampki nocne przy każdym łóżku. Pościel wtedy była biała elegancka z wyszytym
monogramem i dwa ręczniki /mały i duży /.... Możliwa jest dodatkowa wymiana, ale płatna!! pościel -25.zł, ręcz.mały-7.zł.duży-10.zł ....
Pakiet opłat pobierany z góry za pokoje w/g taryfy.... za korzystanie z urz. elekt. było 22.zł , opł. klimatyczna ok.3.zł za dobę , parking na terenie
=nie pilnowanym= ok.200.zł. Na ulicy za darmo.....ale nie za wiele jest miejsc..... {reszte może jutro.....} pozdrawiam............
Oskar
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 01 lip 2021 11:45
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Jasna Solec Zdrój

Post autor: Oskar »

Chętnie przeczytam c.d Twojego opisu. A coś na temat turystyki pieszej? Tylko chodzenie po parku w kółko? Jakieś szlaki wyznaczone by chodzić tak z 3-4 godz.? W teorii takie są na stronie o Solcu, ale jak to jest w rzeczywistości czyli praktyce? Czekam na dalszy opis. Pozdrawiam
Chamader
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 314
Na forum od: 12 lis 2017 16:44
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jasna Solec Zdrój

Post autor: Chamader »

Turystycznie to za wie nie wiem..... Pieszo bardzo nie pochodzisz, bo nie ma gdzie..... Widzę ,że jesteś sprawny na nogi bo lubisz dużo chodzić. Chyba, ze masz auto, to możesz podjechać i coś zobaczyć..... Tam jest punkt Informacji Turystycznej..... Dowiesz się więcej w tym punkcie...Jest osoba która ciebie poinformuje... możesz wziąć tam foldery miejsc do zwiedzania tego regionu....
Kiedyś było dużo wycieczek organizowanych po okolicy. Także Sandomierz, Kraków, Wieliczka...... Może się załapać jak będziesz chciał.....
Przychodziła na stołówkę pani ,przedstawicielka z turystyki i proponowała różne wyjazdy wypadowe......
Już trzeci raz piszę... i uciekają moje wypociny.... Nie wiem ,co się dzieje...???
Oskar
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 01 lip 2021 11:45
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Jasna Solec Zdrój

Post autor: Oskar »

Dzięki. Jednym z ważniejszych zabiegów i darmowym jest ruch. Dlatego tak boleje, że nie góry. A ja na " kręgosłup ". Lekarz zawsze twierdził, że przy moich problemach to w górkę i z górki. Jeszcze jestem w stanie robić wycieczki kilku godzinne po górach. Niestety z NFZ jest , że co dobre dla Kuracjusza, to nie dobre dla NFZtu. Doświadczam tego co kolejne skierowanie ( 3 lata). Znajomi, co nie przepadają za górami dostają raz po raz góry. Można by rzec, że to taka ZŁOŚLIWOŚĆ ze strony NFZ. Takie czasy nastały. Góry teraz to jak będzie mnie stać na prywatny wyjazd do sanatorium. POzdrawiam.
Awatar użytkownika
tanganika
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 01 lis 2013 10:48
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Jasna Solec Zdrój

Post autor: tanganika »

Witaj Oskarze. Mógłbyś sam zawalczyć o "górskie" skierowanie, zgłaszając się telefonicznie do NFZ po tzw.zwroty (uprzedzając tym samym ruch NFZ). Należy pomagać losowi. Ja np.nigdy nie dostałam z NFZ skierowania nad morze... :). W Solcu też byłam, ale 6 lat temu.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ