Krynica Zdrój Leśnik Drzewiarz

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
sylwia166
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 12 maja 2017 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Krynica Zdrój Leśnik Drzewiarz

Post autor: sylwia166 »

Witam
W niedzielę zakończyłam turnus z ZUS w Leśniku Drzewiarzu i zgodnie z obietnicą parę słów o pobycie.
Przyjęcie do ośrodka sprawne, panie na recepcji miłe. Dodatkowe koszty dla chętnych: telewizor 120 zł turnus, lodówka 4 zł. za dobę, parking 300. Pokój, ja miałam jedynkę bez balkonu, pokój jak dla jednej osoby ok, łazienka sporą,meble nowe, ładne. Mi trafił się zarwany materac, wymiana bezproblemowa. W pokoju szafa, komoda, stolik, czajnik. Widziałam też dwójkę bez balkonu i tu już było gorzej, pokój malutki praktycznie niewiele większy od jedynki, może nawet taki sam. Ten, w którym byłam (120) łazienka porażka, maleńka z kabiny wychodzi się wprost na umywalkę. Meble już w gorszym stanie, jeszcze przed wymianą.
Zabiegi i lekarze. Mój turnus obsługiwało dwóch lekarzy pan T. i pan C. Pierwszy pan zbierał niekonieczne opinie, drugi zdecydowanie bardziej przyjemny. Rehabilitanci bardzo w porządku, dużo można z nimi załatwić. Małe przesunięcia w grafiku np. 🙂. Zabiegi z ZUS okrojone trzy gimnastyki dziennie plus prądy wszelakie, pola magnetyczne i tym podobne, które każdy z nas ma koło domu. Ale jest wisienka na torcie łóżko masujące, relaks super. Zabiegów wodnych prawie nie ma, niestety. Basenu brak. Jest kriokomora. Uwaga to jeden z zabiegów, którego nie da się zrobić wcześniej niż po obiedzie.
Posiłki w trzech turach, ZUS jadł w pierwszej, 8, 12.30, 17.00. Jedzenie bardzo smaczne, porcje wystarczające, urozmaicone. Nie było się do czego przyczepić. Dla zainteresowanych, kawy do śniadania brak.
Okolica piękna, można spacerować godzinami, ale ośrodek pod górkę w pierwszych dniach było ciężko. Z atrakcji polecam ognisko góralskie z biura Jaworzyna, organizują też wiele innych wycieczek. Sanatorium nie daje prowiantu na całodzienne wycieczki. 50 osobowe kameralne kino w Krynicy, dobra alternatywa na deszczowe dni, liczne muzea. W ośrodku jest bar, którym zarządza przesympatyczna pani Justyna. W godzinach porannych można się tam napić świeżo wyciskanego soku i pysznej kawy, wieczorem zaś organizowane są dyskoteki, karaoke, wieczory z muzyką na żywo. Ogólnie ośrodek, jak dla mnie mocne 4 z plusem. Jeżeli jeszcze trafi się na fajną ekipę, to turnus super.
A jeszcze raz o parkingu, który w Leśniki jest bardzo drogi, niektóre osoby parkowały przy Lwimgrodzie, tam parking 100, ewentualnie załatwiały w Urzędzie miasta kartę parkingową i wtedy coś koło 150 złoty.
Pozdrawiam jak ktoś ma pytania to chętnie odpowiem.
forumowicz

Re: Krynica Zdrój Leśnik Drzewiarz

Post autor: forumowicz »

Sylwia,dziękuje za ładny opis z pobytu,sanatorium to jest pod moją obserwacją/jest tam dużo jedynek!/ i kto wie,ze zwrotów,może.Pozdrawiam :)
esia62
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 102
Na forum od: 23 wrz 2011 17:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Leśnik- Drzewiarz Krynica Zdroj

Post autor: esia62 »

Proszę o najświeższe informacje dotyczącego tego sanatorium.
Wyjeżdżam na rehabilitacje po Covidzie .
Mam zarezerwowaną jedynkę na 4 pietrze od strony południowej.
Proszę o wszelkiej informacje.
esia62
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 102
Na forum od: 23 wrz 2011 17:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Leśnik- Drzewiarz Krynica Zdroj

Post autor: esia62 »

Dziękuję za informacje.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Leśnik- Drzewiarz Krynica Zdroj

Post autor: alaxa »

Janusznowy, esia prosiła o najświeższe informacje dotyczącego tego sanatorium, myślę, że mając 90 postów na tym forum wie, jak znaleźć te archiwalne, mnie osobiście trochę irytują takie odpowiedzi...wpisz w wyszukiwarkę.... jestem zdania, że jak nie mam NAJŚWIEŻSZYCH informacji, to nie odpisuję, albo piszę, ...nie wiem jak jest teraz, ale jak byłam xxx temu to... Więc ponawiam prośbę esi, jeżeli ktoś jest obecnie w tym sanatorium, to też chętnie dowiem się, jak jest teraz, bo jestem zainteresowana tematem. Pozdrawiam serdecznie :) :kwiat:
Gość

Re: Leśnik- Drzewiarz Krynica Zdroj

Post autor: Gość »

Byłem tam w lipcu 2021 i w innym wątku opisałem swoje wrażenia z pobytu dlatego żeby nie powielać tych informacji wskazałem na wyszukiwarkę. A informacje dot jedynek czy opłat dodatkowych są aktualne bo nawet dzisiaj rozmawiałem z Panią z leśnika w swojej sprawie więc jeśli potrzebujesz informacji na dzisiaj to można zadzwonić na recepcję. Pozdrawiam i dziękuję za uwagi.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Leśnik- Drzewiarz Krynica Zdroj

Post autor: alaxa »

Janusznowy, dziękuję za odpowiedz :) i jakbym mogła liczyć na jakąś sugestię, będę wdzięczna, bo skoro byłeś w lipcu 2021 r. to myślę, że bardziej praktycznych informacji udzielisz, niż Pani z recepcji (nie ujmując w niczym Paniom recepcjonistkom), otóż czytam rozbieżne informacje na temat jedynek, osoby z ZUS nie maja możliwości dostać jedynki z balkonem, pozostają te bez balkonów, z tego co wyczytałam, są to jedynki od strony skarpy. Przestrzegasz przed tymi pokojami, bo minn. słychać hałas wentylatorów, mam pytanie i będę wdzięczna jeżeli cos doradzisz, czy wszystkie pokoje od strony skarpy są niekoniecznie godne poleceniai z powodu hałasu i może wielkości ?? Zmartwiłeś mnie bardzo, bo z ZUS nie mam szans na inna jedynkę, a może są pietra, gdzie te jedynki są w miarę przyzwoite i hałas mniej dokuczliwy. Felice pisze - pozwole sobie zacytować… „Byłam kiedyś gościem w jedynce z balkonem... pokój maleńki, ciasny... Widziałam również jedynkę od strony skarpy, była dwukrotnie większa i przyjemniejsza.” Więc już zgłupiałam :o :x Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuje za info :D
sylwia166
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 12 maja 2017 19:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Krynica Zdrój Leśnik Drzewiarz

Post autor: sylwia166 »

Alaxa ja miałam jedynkę od strony skarpy, dokładnie pokój 429 i byłam zadowolona. Pokój wystarczający jak dla jednej osoby, cichy, nie słyszałam wentylatorów :). Wyposażenie łóżko, szafa na ubrania (na oko 50 cm szerokości), szafka, stolik, krzesło, pólka wisząca. Mam zdjęcia, ale nie potrafię ich tu załączyć
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Krynica Zdrój Leśnik Drzewiarz

Post autor: alaxa »

Sylwuś, bardzo dziękuję za odpowiedź, jest to cenna informacja :) Super, że wróciłaś zadowolona, wbrew pozorom, jest to ważne, jak wraca się zrelaksowanym i zadowolonym. Cieplutko pozdrawiam :D :kwiat: :kwiat: :serce:
esia62
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 102
Na forum od: 23 wrz 2011 17:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Krynica Zdrój Leśnik Drzewiarz

Post autor: esia62 »

Podsumowując dyskusję uważam, ze ośrodek godny uwagi.
Dziekuje za wszystkie informacji.
ODPOWIEDZ